Serwis chiller Weiss

Serwis i naprawa chiller Weiss Free cooling

Ekspertyza agregatu wody lodowej Weiss

Firma ChillerTech Wiktor Aptacy postanowiła odkupić używany Chiller Weiss z Free cooling, który do tej pory pracował w zakładzie utylizacji gumy. Agregat wody lodowej pracował na roztworze glikolu co jest na pewno zaletą. Dzięki temu zmniejszono prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń układu na skutek niskiej temperatury. Często podczas zastosowania wody mamy do czynienia z awariami związanymi m.in. z rozszczelnieniem wymiennika, a także zabrudzeniem układu wody lodowej osadzonym brudem, oraz rdzą. Skutków związanych z zatkaniem wymiennika ciepła na początku nie widać, dlatego przekonujemy Państwa by stosować glikol w systemach wody lodowej.

Moduł sterujący urządzenia po części został zdekompletowany, dlatego musieliśmy go odbudować wykorzystując w tym celu sterownik μC2 CAREL. W urządzeniu brakowało także termostatu mieszkowego sterującego funkcją przełączania Chiller/Dry Cooler. W odbudowaniu sterownika μC2 CAREL pomogła Nam Firma SKiC Robert Aptacy która posiada wieloletnie doświadczenie, a także jest znana na terenie całej Polski.

Kilka słów o Free cooling

Jak do tej pory w większości chillerów do obniżenia temperatury medium przeważnie angażowane były sprężarki chłodnicze. W technologii Free coolingu wykorzystujemy niską temperaturę pochodzącą z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku do ochłodzenia mas powietrza wewnątrz obiektu np. fabryki, serwerowni itd. Proces zachodzi dzięki schłodzeniu wody bez użycia sprężarek chłodniczych. To rozwiązanie daje ogromną przewagę m.in. pod względem coraz to bardziej rygorystycznych norm ustanawianych przez Unię Europejską, dotyczących emisji gazów cieplarnianych. Urządzenia wykorzystujące technologię Free coolingu pozwalają na drastyczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej dzięki wykorzystaniu darmowego chłodu pochodzącego z powietrza.

Serwis chiller Weiss Free cooling

Czynności serwisowe- Naprawa chiller Weiss

  • Odzysk, a także zmagazynowanie znajdującego się wewnątrz czynnika chłodniczego
  • Kontrola wkładów filtrów znajdujących się na instalacji freonowej
  • Kontrola oleju, wilgotności, a także zakwaszenia układu freonowego
  • Montaż systemu sterowania na μC2 + termostat mieszkowy
  • W jednym z sześciu wentylatorów zostały wymienione łożyska. Praca wentylatorów cicha, oraz bez żadnych zarzutów
  • Czyszczenie wymiennika ciepła
  • Mycie, a także czyszczenie ręczne oraz mechaniczne całego urządzenia
  • Pomiar oporności silników wentylatorów, a także sprężarek
  • Weryfikacja prawidłowości parametrów podczas pracy agregatu – Chiller pracuje poprawnie. W krótkim czasie osiąga zadaną temperaturę. Sprężarki pracują równo i stabilnie. Urządzenie jest gotowe do natychmiastowej pracy
Serwis Chiller Weiss

ChillerTech Wiktor Aptacy od lat pełni usługę serwisu, oraz naprawy agregatów wody lodowej nazywanych także wytwornicami wody lodowej. Wykonujemy przeglądy okresowe, a także techniczne chillerów dowolnej marki, typu i mocy chłodniczej. Naprawiamy i serwisujemy maszyny marki Weiss które posiadają wiele zalet.

Zapraszamy do zakupu chiller Weiss 320 kW z wewnętrznym Free cooling

Uwaga:

Na wszystkie sprzedawane przez nas urządzenia udzielamy rocznej gwarancji jednak pod kilkoma warunkami:

1. Zainstalowanie, a także podłączenie urządzenia musi wykonać Firma ChillerTech Wiktor Aptacy.

2. Rozruch urządzania przeprowadza Firma SKiC Robert Aptacy, bądź Firma ChillerTech Wiktor Aptacy – Serwis Agregatów Wody Lodowej.

3. Zerwanie jakichkolwiek plomb, a także naklejek jest równoznaczne z utratą gwarancji.

Serwis agregatów wody lodowej ChillerTech Wiktor Aptacy