Serwis Green Box TWIN38/A

Serwis chiller Green Box TWIN38/A

ChillerTech Wiktor Aptacy świadczący usługi serwisu agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Green Box. W ostatnim czasie mieliśmy zadanie wy-serwisować agregat wody lodowej Green Box TWIN38/A. Dodatkową czynnością był także serwis dry coolera który jest połączony z chiller.

Serwis chiller Green Box TWIN38/A

Serwis chiller Green Box TWIN38/A

  1. Pierwszym krokiem było skontrolowanie stanu urządzenia, a także jego ocena. Następną  czynnością było skontrolowanie instalacji freonowej, czy nie znajdują się na niej żadne tłuste plamy które mogą sugerować wyciek. Chiller Green Box TWIN38/A raczej nie jest poddawany regularnemu serwisowi.
  2. W następnej kolejności umyliśmy agregat wody lodowej, a także dry cooler. Urządzenia były w fatalnym stanie. Skraplacze urządzenia przytkane przez brud, a sprężarki hałasują. Chiller w dodatku potrzebuje bardzo dużo czasu na zrzucenie temperatury do temp. żądanej.
  3.  Wyłączyliśmy agregat na okres 5 min. w celu wymiany wkładów filtrów znajdujących się na instalacji wody lodowej. Filtry prawdopodobnie nigdy nie były wymianie, ponieważ były bardzo brudne. Nie możemy zapominać o regularnym myciu wkładu filtra, ponieważ może to uszkodzić pompę wody. A to wiąże się z przestojem chillera i dodatkowymi kosztami związanymi z jej naprawą.
  4. Nasz Serwis pomierzył ciśnienia po stronie wysokiego oraz niskiego ciśnienia. W agregacie wody lodowej mamy do czynienia z 20% brakiem czynnika chłodniczego. Po uzgodnieniu z Właścicielem szacowanego kosztu napełnienia instalacji Klient się zgodził. Uzupełniliśmy wytwornice wody lodowej nowym, a także czystym czynnikiem chłodniczym.
  5. Pomierzyliśmy prądy elektryczne sprężarek. Pomiary są zgodne z danymi podanymi na tabliczce znamionowej.
  6. Sprawdziliśmy historię alarmów wskazanych przez chiller w okresie ostatnich 2 dni. Na szczęście nie mamy do czynienia z żadnym alarmem który należało by rozpatrzyć.
  7. Chiller po wykonaniu wyżej wymienionych prac serwisowych zaczął pracować prawidłowo. Sprężarki pracują cicho, wentylatory płynnie, a agregat wody lodowej Green BoxTWIN 38/A szybko dochodzi do żądanej temperatury.

Serwis dry coolerSerwis chiller Green Box TWIN38/A

  1. Pierwszym krokiem było skontrolowanie czy dry cooler nie ma żadnych uszkodzeń. 
  2. Następnym krokiem było gruntowne mycie skraplacza, a także wentylatorów dry coolera. Na szczęście nie mamy do czynienia z chłodzeniem adiabatycznym który posiada wiele wad. Dry cooler był w podłym stanie, wręcz nie wiemy dlaczego jeszcze pracował i czy zbijał temperaturę w chłodne dni prawidłowo.
  3. Free cooling po umyciu jest w dość dobrym stanie, lecz nie wiemy czy dry cooler nie będzie należało poddać myciu za pomocą myjki wysokociśnieniowej.

ChillerTech Wiktor Aptacy świadczy usługi serwisu, a także naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta

Serwis agregatu wody lodowej Green Box TWIN38/A

Serwis chiller Green Box TWIN38/A

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.