Serwis Green Box TWIN38/A

4.9/5 - (51 votes)

Serwis chiller Green Box TWIN38/A

ChillerTech Wiktor Aptacy świadczący usługi serwisu agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Green Box. W ostatnim czasie mieliśmy zadanie wy-serwisować agregat wody lodowej Green Box TWIN38/A. Dodatkową czynnością był także serwis dry coolera który jest połączony z chiller.

Serwis chiller Green Box TWIN38/A

Serwis chiller Green Box TWIN38A

  1. Pierwszym krokiem było skontrolowanie stanu urządzenia, a także jego ocena. Następną  czynnością było skontrolowanie instalacji freonowej, czy nie znajdują się na niej żadne tłuste plamy które mogą sugerować wyciek. Chiller Green Box TWIN38/A raczej nie jest poddawany regularnemu serwisowi.
  2. W następnej kolejności umyliśmy agregat wody lodowej, a także dry cooler. Urządzenia były w fatalnym stanie. Skraplacze urządzenia przytkane przez brud, a sprężarki hałasują. Chiller w dodatku potrzebuje bardzo dużo czasu na zrzucenie temperatury do temp. żądanej.
  3.  Wyłączyliśmy agregat na okres 5 min. w celu wymiany wkładów filtrów znajdujących się na instalacji wody lodowej. Filtry prawdopodobnie nigdy nie były wymianie, ponieważ były bardzo brudne. Nie możemy zapominać o regularnym myciu wkładu filtra, ponieważ może to uszkodzić pompę wody. A to wiąże się z przestojem chillera i dodatkowymi kosztami związanymi z jej naprawą.
  4. Nasz Serwis pomierzył ciśnienia po stronie wysokiego oraz niskiego ciśnienia. W agregacie wody lodowej mamy do czynienia z 20% brakiem czynnika chłodniczego. Po uzgodnieniu z Właścicielem szacowanego kosztu napełnienia instalacji Klient się zgodził. Uzupełniliśmy wytwornice wody lodowej nowym, a także czystym czynnikiem chłodniczym.
  5. Pomierzyliśmy prądy elektryczne sprężarek. Pomiary są zgodne z danymi podanymi na tabliczce znamionowej.
  6. Sprawdziliśmy historię alarmów wskazanych przez chiller w okresie ostatnich 2 dni. Na szczęście nie mamy do czynienia z żadnym alarmem który należało by rozpatrzyć.
  7. Chiller po wykonaniu wyżej wymienionych prac serwisowych zaczął pracować prawidłowo. Sprężarki pracują cicho, wentylatory płynnie, a agregat wody lodowej Green BoxTWIN 38/A szybko dochodzi do żądanej temperatury.

Serwis dry cooler

Serwis chiller Green Box TWIN38A

  1. Pierwszym krokiem było skontrolowanie czy dry cooler nie ma żadnych uszkodzeń. 
  2. Następnym krokiem było gruntowne mycie skraplacza, a także wentylatorów dry coolera. Na szczęście nie mamy do czynienia z chłodzeniem adiabatycznym który posiada wiele wad. Dry cooler był w podłym stanie, wręcz nie wiemy dlaczego jeszcze pracował i czy zbijał temperaturę w chłodne dni prawidłowo.
  3. Free cooling po umyciu jest w dość dobrym stanie, lecz nie wiemy czy dry cooler nie będzie należało poddać myciu za pomocą myjki wysokociśnieniowej.

ChillerTech Wiktor Aptacy świadczy usługi serwisu, a także naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta

Serwis agregatu wody lodowej Green Box TWIN38/A

Serwis chiller Green Box TWIN38/A