Serwis agregatów wody lodowej

4.8/5 - (94 votes)

Serwis i naprawa agregatów wody lodowejchillerów | ChillerTech – Lider w branży HVAC/R

Dbamy o lepszą przyszłość. Bezpieczeństwo przekładające się na Twoje działanie, a także rentowność. Program PreVision® mający na celu stałą efektywność energetyczną EER/SEER, jak również bilans CO2. Usługi w zakresie serwisu i naprawy agregatów wody lodowej o wydajności chłodniczej do nawet +1600 kW. Wsparcie 24/7 rzutujące na kompetencje przedsiębiorstwa ChillerTech oraz rozpoznawalność w branży chłodnictwa i klimatyzacji. Diagnostyka układów chłodzenia z możliwości optymalizacji, a nawet adaptacji uzyskując niższe zużycie [kWh]. Chłodzenie swobodne wykorzystujące warunki zewnętrzne w celu uzyskania stałej temp. medium chłodzącego. 

Doradztwo i optymalizacja. Stała ochrona Użytkownika uzyskująca oszałamiające wyniki niezależnie od obciążenia cieplnego, a nawet warunków zewnętrznych. Oryginalne części dostępne od ręki łącząc ogromną powierzchnię magazynową na poziomie, aż 2500 m2. Diagnostyka chillerów zachowując stałe wartości, którymi to są: wydajność, efektywność i bezpieczeństwo. Analiza zużycia strategicznych elementów układu HVAC/R. Nieograniczone możliwości w zakresie oceny sprawności urządzenia, a nawet badania strukturalnego substancji smarujących (olejów sprężarkowych). Poznaj Nasze możliwości…

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Testy sprawnościowe, które pozwolą Ci na wykorzystanie pełnego potencjału układu chłodzenia, a tym samym zmniejszone ryzyko uszkodzenia. Nowoczesna armatura kontrolno-pomiarowa umożliwiająca Nam rzetelną ocenę zużycia, a także możliwość przedwczesnego wykrycia nieprawidłowości/uszkodzenia. Zmniejszając możliwość nadmiernego wzrostu temp. medium chłodzącego powodując uszkodzenie maszyn. Działania prewencyjne i predykcyjne chroniące Cię w każdych warunkach środowiskowych. Serwis agregatów wody lodowej

Optymalizacja układów chłodzenia oraz stabilizacji termicznej pod ściśle określone wymagania Użytkownika. Serwis i naprawa agregatów wody lodowej m.in.: Trane, Carrier, York, Blue Box, Airwell, Berling, Chigo, Stulz, Aermec, Bitzer, CIAT, ClimaVeneta, Clivet, Copeland, Daikin, Emerson, Emicon, GEA, Hitema, Hyfra, MTA, McQuay, Piovan, Thermocold, Aggreko, Airdale, Green Box, Deltatherm, Industrial Frigo, Lennox, Parker, RC Group, Rhoss, Toshiba, Uniflair, Vertiv itd..

Serwis agregatów wody lodowej

Do Naszego Autoryzowanego Serwisu trafiają urządzenia:

 • Chillery używane, które są zdatne do dalszego użytku. Weryfikacja działania urządzenia, a także testy sprawnościowe uzyskując wysoką sprawność energetyczną EER/COP. Diagnostyka po części elektronicznej oraz mechanicznej przekładając się na finalne działanie, w tym oszałamiającą żywotność wynoszącą, aż 25 lat
 • Agregaty wody lodowej przesłane z ramienia Zamawiającego (Zleceniodawcy). Ze względu na strukturę, bądź bezpośrednio charakterystykę działania urządzenia zalecanym jest dostarczenie ich do Autoryzowanego Serwisu celem wykonania rzetelnej usługi. Jest to natomiast usługa opcjonalna, która to uzależniona jest od preferencji Użytkownika lub Obsługi.  Ze względu na wymiary urządzeń, w tym ograniczenia związane z przyłączem elektrycznym zalecana się wydajność chłodnicza nie większa niż 80 kW. Próby szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego na czas 72 h osiągając pewność szczelności układu freonowego. Dbamy o Środowisko!
 • Urządzenia nie zdatne do dalszego użytku. Poważne uszkodzenia którymi są m.in. sprężarki chłodnicze, elementy elektroniczne (płyta główna) lub rozszczelnienie wymiennika ciepła (parownika) itd.. W sytuacji, gdy urządzenie jest w skrajnej kondycji zalecanym jest dostarczenie go bezpośrednio do Autoryzowanego Serwisu. Testy, w tym sama regeneracja odbywa się przy pomocy specjalistycznych narzędzi i oprzyrządowania
 • Chiller oil. Ze względu na specyfikę i sam zakres działania owych urządzeń, a co najważniejsze stosunkowo długi czas czyszczenia/mycia układa wymaga od Nas działania z dużą dokładnością w stałych warunkach termicznych. Z tego też powodu testy przeprowadzane są bezpośrednio w halach testowych. Kontrola działania urządzenia, ciśnienia operacyjnego, a nawet przepływu medium wykorzystując rotametry. 
 • Niestandardowe chillery. W przypadku układów chłodzenia mających na celu wysokie bezpieczeństwo i stałą temperaturę co do +/- 0,1 K. Równocześnie tyczy się to układów schładzających dowolne medium. Ze względu na swą fachowość, a także pełen profesjonalizm nie boimy się podejmowania nowych wyzwań. 

Obsługa agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej

 1. Wizualna kontrola stanu zamocowań, wsporników oraz obudowy urządzenia. Uzupełnienie i dokręcenie luźnych śrub celem wyeliminowania drgań, a także zbędnego hałasu.
 2. Kontrola instalacji elektrycznej i sterowniczej urządzenia. Kontrola styków/styczników odpowiedzialnych za pracę elementów wykonawczych.
 3. Weryfikacja zabezpieczeń układu takich jak presostaty, czujniki przepływu, czujniki ciśnienia, czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Kontrola pracy, a także wydajności pomp obiegowych. W przypadku, gdy mamy taką możliwość sprawdzamy zabrudzenie filtrów po stronie wody, które mogłyby w niekorzystny sposób wpłynąć na pracę układu.
 5. Weryfikacja obecności oleju w sprężarkach chłodniczych.
 6. Kontrola obecności czynnika chłodniczego w układzie freonowym. Jednocześnie za pomocą specjalnej aparatury, a mianowicie detektorów szczelności 
 7. *Na żądanie Klienta kontrola wilgotności i zakwaszenia czynnika chłodniczego oraz oleju.
 8. *Na żądanie Klienta odzysk i przeważenie czynnika chłodniczego.
 9. Strzelanie zaworów bezpieczeństwa – nie dotyczy zaworów jednorazowych, w tym przypadku sam montaż nowych zaworów bezpieczeństwa jest w cenie usługi.
 10. Mycie skraplacza dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. W przypadku chillerów chłodzonych wodą, czyszczenie filtra wody chłodzącej.
 11.  Kontrola wymiennika ciepła parownika stopień zabrudzenia.
 12. Kontrola wydajności sprężarek chłodniczych.
 13. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO. Protokół zawiera wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. W protokole zawarta jest również oferta cenowa na wyeliminowanie zagrożeń, usunięcie awarii, uzupełnienie braków.

Bezpieczeństwo w każdej chwili!

Doradztwo i optymalizacja układów chłodzenia. Działania mające na celu bezpieczeństwo Użytkownika, jak również stałą i niezmienną efektywność niezależnie od warunków zewnętrznych. Fachowe wsparcie i długotrwałe testy, które w bezpośredni sposób wpłyną na rentowność Twojego przedsiębiorstwa pozwalając tym samym na ciągły rozwój. Ważnym podkreślenia są zarówno aspekty, którymi kieruje się marka ChillerTech co przekłada się na coraz to szersze grono Klientów. To właśnie umożliwia Nam działanie na terenie całej Polski oraz coraz to szerszą działalność w zakresie chłodzenia, a także stabilizacji termicznej. 

Wybierz ChillerTech i zyskaj przewagę nad konkurencją:

 1. Dbałość o szczegóły. Estetyka i prostota, która wyróżnia Nas na tle konkurencji, a także pozwala na dużą rozpoznawalność. Ważnym podkreślenia jest samo użycie materiałów mających na celu bezpieczeństwo i nieziemsko długą żywotność, która sięga blisko 35 lat. 
 2. Blisko 20 letnie doświadczenie w branży HVAC/R. Długoletnie doświadczenie sięgające blisko 20 lat pozwala Nam na miano lidera w branży chłodnictwa i klimatyzacji. Niejednokrotne wyzwania i realizację, którym to wciąż staramy się sprostać pozwalają na coraz to szersze działanie, jak również wyjątkowość pod każdym względem. Fachowe wsparcie w zakresie zarządzania układem chłodzenia, a także działania mające na celu najwyższą wydajność określaną poprzez EER lub COP. 
 3. Najwyższej klasy armatura kontrolno-pomiarowa. Spektakularna dokładność umożliwiająca Nam rzetelną ocenę stanu faktycznego układu, jak i samego urządzenia chłodniczego. Wysokiej klasy oprzyrządowanie i armatura pomiarowa, których misją jest przedwczesne działanie. Właśnie poprzez to jesteśmy w stanie znacząco zmniejszyć koszty eksploatacji, jak również wpłynąć korzystanie na bezpieczeństwo i pracę maszyn czy też urządzeń. 
 4. Chęć w dążeniu do perfekcji. Coraz to szersze działanie w zakresie chłodzenia umożliwia Nam ciągły rozwój, a także nowe doświadczenia. W trosce o bezpieczeństwo, a tym samym najwyższą jakość, Nasi pracownicy poddawani są testom mającym na celu zwiększenie ich wiedzy. Szkolenia przygotowywane przez przeróżne firmy. A to w trosce o Twoje dobro i lepszą przyszłość!

Naprawa agregatów wody lodowej

Z doświadczenia stwierdzamy, że każdy przypadek awarii agregatu wody lodowej jest inny. Przed każdą naprawą musi zostać wykonany serwis urządzenia który wykaże skutki ale dokładnie wskaże przyczynę jej powstania. W przypadku urządzeń chłodniczych regularny serwis, jak również konserwacja jest znacząco ważnym elementem. Regularne przeglądy przyczyniają się do ochrony Naszych, a także Państwa urządzeń. W sytuacji gdy Serwis zweryfikuje urządzenie pod kątem technicznym i odnajdzie ewentualną awarię, bądź zagrożenie, które należałoby usunąć od razu informuje Klienta. Odnalezienie wszelkiego rodzaju zagrożeń pozwala Nam na ustalenie terminu, jak również pozwala na ciągłą pracę maszyn. Chłodzone maszyny lub urządzenia przez agregat wody lodowej są kosztowne, a na ich przestój nie może sobie pozwolić żadna Firma.

Najczęstsze awarie wytwornic wody lodowej

 1. Utrata czynnika chłodniczego z różnych przyczyn. M.in.: pęknięcie instalacji freonowej, awaria elementów kontrolno-pomiarowych takich jak presostaty, wzierniki i zawory serwisowe itd…
 2. Uszkodzenie sprężarek spowodowane najczęściej brakiem serwisu.
 3. Awaria pomp wymuszających lub ich niewłaściwa, niewydajna praca.
 4. Uszkodzenie automatyki i sterowania agregatu wody lodowej czy urządzeń współpracujących.
 5. Spalenie wentylatorów skraplacza.

Wynajem chillerów

Kompleksowe usługi w zakresie wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego agregatów wody lodowej na czas prac związany z remontem lub oczekiwaniem na nowe urządzenie. Blisko 86 chillerów dostępnych od ręki z zakresu wydajności od 1 kW, kończąc po chillery przemysłowe o mocach powyżej 1,5 MW. Chillery znanych i cenionych marek takich jak: Trane, Carrier, Bitzer, York, Airwell, GEA, Stulz, Clivet, Climaveneta, Blue Box, Emerson, itd. Doraźne wsparcie w zakresie wyboru technologii chłodzenia, a tym samym urządzeń umożliwiając Nam wysoką efektywność układu, a także zmniejszone koszty eksploatacji. Blisko 20 letnie doświadczenie oraz ciągłą chęć rozwijania się otwiera przed Nami nowe możliwości. Profesjonalne wsparcie w zakresie wyboru urządzeń, a także rodzaju chłodzenia. 

Sprzedaż agregatów wody lodowej

Jedną z Naszych flagowych usług jest profesjonalny dobór i sprzedaż agregatów wody lodowej o ściśle określonych parametrach. Szeroka oferta pozwala Nam w jak najkrótszym czasie zapewnić Naszemu Klientowi chiller, bądź dry cooler dowolnej marki, typu, jak również mocy chłodniczej. W swym asortymencie posiadamy nowe, a także używane, lecz w pełni sprawne poprzednio wy-serwisowane agregaty wody lodowej renomowanych marek. Fachowe doradztwo, profesjonalna sprzedaż oraz szybki montaż.

Usługi sprzedaży bardzo często spotykane są w obiektach gdzie chiller został uszkodzony, a koszt naprawy przewyższa, bądź jest równy zakupowi nowego chillera. ChillerTech pełni również usługi projektu, budowy i modernizacji instalacji oraz systemów wody lodowej. Systemy chłodzenia od ChillerTech cechuje przede wszystkim innowacyjna budowa, bezawaryjna praca, a także wysoka efektywność. Serwis agregatów wody lodowej

Dlaczego tak ważny jest regularny serwis i konserwacja urządzeń chłodniczych?

Rozwój technologiczny oraz chęć w tworzeniu coraz to lepszych materiałów wymaga od Nas niejednokrotnie ściśle określonej temperatury, która bezpośrednio wpływa na jakość produktu końcowego. To natomiast oddziałuje w znacznym stopniu na jego wytrzymałość, jak również żywotność, która jest dla Nas wszystkich kluczowa. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż stała temperatura umożliwia Nam funkcjonowanie na stałym poziomie niezależnie od warunków zewnętrznych. Niejednokrotnie mamy do czynienia zarówno z urządzeniami z zakresu stabilizacji, których zadaniem jest chłodzenie, a także grzanie.

Chillery to urządzenia, których główną funkcją jest utrzymanie stałej temperatury z zakresu od -18 oC, aż po +45 oC pod ściśle określone potrzeby Użytkownika. Szczegółową rolę w funkcjonowaniu tych urządzeń odrywają elementy mechaniczne, w tym m.in. sprężarki chłodnicze, których praca umożliwia Nam funkcjonowanie. Zmienne jakimi są zakres temperaturowy, jak również samo przeznaczenie układu niejednokrotnie wpływają na eksploatację całego systemu chłodzenia. 

Agregaty wody lodowej, których misją jest stała temperatura ściśle określonego medium chłodzącego pod potrzeby Użytkownika. Pozwalają Nam one na niskie koszty eksploatacyjne, wysoką efektywność i odpowiedni parametr niezależnie od warunków zewnętrznych.

Należy jednak pamiętać, aby dbać o urządzenia tego typu, a w szczególności chillery. Instalacje freonowe są wypierane przez nowoczesne instalacje wody lodowej. Nie możemy jednak z niego całkowicie zrezygnować. Prace serwisowe, jak również konserwacyjne w głównej mierze zależą od usadowienia i trybu pracy urządzenia chłodniczego. Jeśli chiller pracuje na najwyższych obrotach, a warunki w jakich jest on usadowiony są dość słabe serwis powinien być wykonywany częściej. Postaw na ChillerTech i ciesz się bezawaryjną pracą Swoich urządzeń chłodniczych. Wybierając ChillerTech masz pewność najwyższej jakości usług serwisu, oryginalnych i sprawdzonych części oraz doraźnych napraw począwszy od wymiany filtrów, aż po regenerację sprężarek chłodniczych dużej mocy.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej | ChillerTech – Lider w branży HVAC/R

Serwis agregatów wody lodowej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.