Serwis Trane

4.8/5 - (519 votes)

Serwis i naprawa chiller Trane | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Trwałe i proste w obsłudze układy chłodzenia. Działania prewencyjne mające na celu stałą efektywność EER lub COP, niezależnie od warunków zewnętrznych, bądź nawet i obciążenia cieplnego. Usługi diagnostyczne z oszałamiającą dokładnością pomiarową w bezpośredni sposób oddziałując na koszty eksploatacyjne. Doradztwo w zakresie utrzymania układów HVAC/R wraz z możliwością płynnej regulacji za pomocą nowoczesnych rozwiązań. Fachowe wsparcie 24/7 mające przełożenie na bezpieczeństwo Użytkownika, jak również zużycie energetyczne. Wartości, których nie sposób zastąpić! Wyróżniające się na tle innych, konkurencyjnych marek przekładając się na rozpoznawalność ChillerTech. Niewiarygodne wyniki będące efektem ciągłego rozwoju!

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w każdej chwili. Optymalizacja i konserwacja układów chłodzenia z zakresu wydajności od 1 kW, aż do 1800 kW. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń Trane gwarantując rzetelność oraz zgodność z wymogami UE. Rozwiązania mające wpływ na Twoje działanie, a także związane z nim korzyści. Proekologiczne działania wykorzystujące nowoczesną formę pomiarową, w tym choćby i detektory nieszczelności wykazujące się wysoką dokładnością stanowiącą podstawę Naszych działań. Analiza spektrochemiczna mająca na celu utrzymanie prawidłowych właściwości smarnych, w tym również termodynamicznych działając na efektywność energetyczną EER.

Flagową usługą Firmy ChillerTech jest serwis, naprawa, a także modernizacja agregatów wody lodowej dowolnych producentów. Przeważającą część rynku zajmuje z całą pewnością marka Trane więc naprawiamy ich najwięcej. Marka ta ma swoje lepsze, a także gorsze modele, bądź rozwiązania. Naszym zdaniem to dość wdzięczne urządzenia które po pełnym serwisie, jak również przy częstych przeglądach powinny działać bezawaryjnie przez długie lata.

Najczęstsze awarie agregatów wody lodowej

 • Drobne awarie lub po prostu niedomaganie urządzeń wynikające z braku okresowego serwisu.
 • Pękanie skraplaczy zwłaszcza aluminiowych Microchannel. Co prawda aluminium bardzo szybko pochłania i oddaje ciepło, lecz należy o nie bardzo dbać i nie dopuścić do jego zabrudzenia.
 • Pękanie instalacji freonowej na wskutek drgania urządzenia – przenoszenie drgań z niewłaściwie działających sprężarek, niewyważonych lub przekoszonych wentylatorów
 • Częściowy lub całkowity brak czynnika chłodniczego freonu. Rozszczelnienie instalacji freonowej
 • Brudny i mokry gaz bardzo często spotykany w urządzeniach starszych gdzie ręce wkładał nie jeden serwis. To samo tyczy się oleju w sprężarkach który od momentu zakupu nigdy nie był wymieniany.
 • Uszkodzenia sond pomiarowych, elementów kontrolno-pomiarowych, automatyki, a także samego sterowania. 
 • Uszkodzenia sprężarek spowodowane brakiem serwisu /sprężarki praktycznie ugotowane/, uszkodzenie sprężarki z winy niewłaściwego lub mokrego gazu.
 • Zamrożenie i rozsadzenie wymienników płaszczowo rurowych, wymienników płytowych kolejne uszkodzenie najczęściej spowodowane brakiem odpowiedniego serwisu. Możliwe jest także przy oszczędzenie przez klienta na glikolu który ma nie pozwolić rozsadzić wymiennika ciepła poprzez zamarznięcie.

Serwis Chiller Trane

Serwis agregatów wody lodowej Trane

Niewiele firm na rynku potrafi wykonać porządny serwis agregatów wody lodowej. Laptop w dłoni, hasła, manometry i piękny samochód. Na nic to jeśli Serwisant nie posiada pewnej wiedzy na temat agregatów wody lodowej. Pozwól, aby Twoim urządzeniami się Specjaliści. 

Blisko 20 letnie doświadczenie, zdobyta wiedza, jak również certyfikaty czynią Nas liderem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Ciągła chęć rozwijania oraz udoskonalania systemów, jak również układów chłodzenia i stabilizacji przeróżnych procesów. Wydajność. Bezpieczeństwo. Efektywność.

Serwis agregatów wody lodowej Trane

 • Ogólna kontrola urządzenia pod kontem mechanicznym, odnalezienie luzów, niedokręconych lub brakujących śrub, nakrętek, osłon czy mocowań. Nie pozwólmy urządzeniu nadmiernie drgać.
 • Wizualna kontrola urządzenia w poszukiwaniu tłustych plam które bezpośrednio wskażą nam miejsca wycieku nie tylko oleju lecz freonu. Nawet znikomy ubytek freony ma wpływ na wydajność urządzenia, im więcej go brakuje tym większe prawdopodobieństwo bardzo drogiej naprawy. Ubytek gazu z instalacji freonowej może spowodować kontrolę z Ochrony Środowiska.
 • Pomiary obecności, ciśnień czynnika chłodniczego, kontrola kwasowości i zawilgocenia freonu.
 • Kontrola wszelkich elementów pomiaru i kontroli układu / presostaty, termostaty, flow Switch, krańcówki itd…
 • Kontrola, pomiar wszelkich elementów wykonawczych agregatu wody lodowej /silniki wentylatorów, pompy, przepustnice, siłowniki, a także sprężarki.
 • Mycie urządzenia w szczególności mycie skraplacza o ile jest to chłodnica powietrza. W przypadku gdy skraplacz i parownik to wymienniki gaz-woda np. płaszczowo rurowe wtedy należy sprawdzić stopień zabrudzenia układu od strony wody – czyszczenie zawsze jest bardzo wskazane.
 • Rozruch urządzenia, przy działającym układzie dokonujemy pomiary ciśnień, temperatur, wsłuchujemy się w pracę sprężarek, pomp, wentylatorów – wyciągamy wnioski, wskazujemy niewłaściwości, zagrożenia czy nawet awarie. W takim wariancie chiller zostaje wyłączony i oczekuje na remont.
 • W przypadku gdy agregat wody lodowej pracuje poprawnie sporządzamy protokół wraz z wpisem do CRO w którym informujemy właściciela o stanie faktycznym układu, zagrożeniach. Każdy Nasz protokół zawiera wszelkie pomiary oraz informacje o wykonanych czynnościach.

Możesz mieć pewność, że Twoimi urządzeniami opiekuje się doświadczona Firma, która posiada renomę i wieloletnie doświadczenie na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Zapewniamy Naszym Klientom oryginalne części do urządzeń Trane prosto od producenta w rozsądnej cenie. Konserwacja, jak również eksploatacja znacząco wpływa na zminimalizowanie kosztów napraw urządzeń marki Trane. ChillerTech zapewnia najwyższej jakości usługi serwisu, przeglądów technicznych, naprawy, a także modernizacji urządzeń Trane.

Skontaktuj się z Nami już dziś, aby uzyskać profesjonalne i niezawodne wsparcie w przypadku awarii Twojego urządzenia. Naszym zadaniem jest bezawaryjna i ekonomiczna praca Państwa urządzeń chłodniczych, a także klimatyzacyjnych.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług w zakresie serwisu, jak również naprawy  agregatów wody lodowej Trane, Carrier, Bitzer, Danfoss, Clivet, Blue Box, Green Box i innych wiodących marek.

Serwis i naprawa chiller Trane | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.