Serwis chiller Carrier 30RW-300

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller Carrier 30RW-300 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Nikt z Nas nie może Sobie pozwolić na przestój maszyn, bądź urządzeń. Odpowiednio dobrane urządzenia chłodnicze pozwalające Nam ustabilizować temperaturę na stałym poziomie to bardzo ważny element. Wszelkiego rodzaju skoki temperatury spowodowane niepoprawną pracą urządzenia mogą wpłynąć w znacznym stopniu na produkt obniżając jego cenę, a przede wszystkim jego jakość. Nie pozwól Sobie na to z ChillerTech

ChillerTech to przede wszystkim firma z pasją, której zadaniem jest bezawaryjna, a także wydajna praca systemów chłodzenia. Nasz wykwalifikowany zespół inżynierów oraz długoletnie doświadczenie na rynku chłodnictwa i klimatyzacji pozwala Nam być liderem. Ofertę ChillerTech wzbogacają kompleksowe usługi serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej w zakresie mocy od 1 kW, aż po chillery przemysłowe o mocy 1,5 MW. Przeglądy techniczne i okresowe chillerów renomowanych producentów, w tym marki Carrier. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Serwis chiller Carrier 30RW-300Serwis chiller Carrier 30RW-300

W ostatnim czasie zadaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis urządzenia chłodniczego marki Carrier. Zadaniem urządzenia jest zapewnienie odpowiedniego parametru w budynku użyteczności publicznej na poziomie 24 0C. 

W skład czynności serwisowych wchodziło:

  1. Wizualna kontrola urządzenia. Nasz Serwis podczas tej czynności zwraca uwagę na urządzenie pod kątem tłustych plam znajdujących się po stronie freonowej. Wszelkiego rodzaju plamy mogą sugerować Nam wyciek oleju, a co za tym idzie również czynnika chłodniczego.
  2. Mycie i czyszczenie urządzenia. Bardzo ważna czynność, która dość często jest zaniedbywana. W przypadku tego typu urządzeń chłodzących wodą skraplacz znajduje się na zewnątrz. Stąd też dużą uwagę zwróciliśmy właśnie na skraplacz, w celu jak najlepszej wymiany. Stan skraplacza: dość dobry
  3. Unieruchomienie urządzenia w celu wymiany filtrów po stronie wody lodowej. Choćby najmniejsze opory przepływu medium chłodzącego w dużym stopniu mogą oddziaływać na pracę urządzenia. Z tego względu wyłączyliśmy chiller, a także pompy obiegowe w celu kontroli zabrudzenia filtrów. Filtry mocno zabrudzone. Obsługa techniczna nie wiedziała, że warto zwrócić uwagę na tego typu podzespoły.
  4. Pomiary ciśnień statycznych. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary ciśnień statycznych czynnika chłodniczego. Kontrola wilgotności i zakwaszania freonu po uruchomieniu agregatu wody lodowej. Nasz Serwis wykonał również kontrolę zabrudzenia filtra/osuszacza znajdującego się po stronie freonowej. Pomiary jak najbardziej zgodne z wytycznymi. Nie mamy do czynienia z jakimkolwiek ubytkiem prowadząc do zmniejszenia wydajności.
  5. Weryfikacja oleju znajdującego się w sprężarkach. Ilość, a także kolor oleju jak najbardziej zgodny i prawidłowy. 
  6. Pomiary elektryczne. Nasz Serwis zawsze wykonuje pomiary elektryczne elementów takich jak sprężarki chłodnicze oraz wentylatory skraplacza. Pomiary zgodne z parametrami podanymi przez Producenta.
  7. Kontrola pomp obiegowych. Podczas tej czynności Nasz Serwis ocenia pracę pomp wody. Ich głośność, a także ciśnienie jakie podają, a przede wszystkim szczelność. Pompa nr.2 odpowiedzialna za przepływ medium chłodzącego wymiennik-skraplacz nagrzewa się, a w dodatku hałasuje, stąd też zaleciliśmy Klientowi, aby w jak najszybszym czasie to zdiagnozować.
  8. Uruchomienie i kontrola pracy urządzenia. Weryfikacja sterownika, a mianowicie alarmów jakie wskazało urządzenia w ciągu ostatnich 72h. Błędy dotyczące braku przepływu zostały usunięte. Chiller Carrier 30RW-300 pracuje na najwyższym poziomie.Serwis chiller Carrier 30RW-300 - tabliczka znamionowa

Serwis agregatów wody lodowej

Eksploatacja, jak również konserwacja urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych odgrywa znaczącą rolę ich funkcjonowaniu. Stąd też Nasza Firma służy pomocą Swoim Klientom w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji wszelkiego rodzaju agregatów wody lodowej niezależnie od typu, mocy chłodniczej, czy też typu. Skontaktuj się z Naszym działem Serwisu, aby uzyskać profesjonalną obsługę i wsparcie. Serwis chiller Carrier 30RW-300

Serwis chiller Carrier 30RW-300–0222-PEE– | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej