Serwis chiller ClimaVeneta

5/5 - (2 votes)

Naprawa i serwis chiller CLIMAVENETA NECS-C/B 0252 | ChillerTech

Najwyższej jakości usługi serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej dowolnego producenta, w tym marki ClimaVeneta. Oferujemy Naszym Klientom przeglądy techniczne, jak również okresowe chillerów niezależnie od typu czy mocy chłodniczej. 

Nasza Firma w ostatnim czasie została poproszona o wykonanie przeglądu zerowego, pełen serwis, jak również naprawę agregatu wody lodowej CLIMAVENETA NECS-CB 0252. Chiller mocno zaniedbany, co przyczyniło się do powstania różnego rodzaju uszkodzeń, głośnej pracy, jak również pojawienia się awarii. W wyniku przeprowadzonego przeglądu zerowego Nasz Serwis stwierdził nieszczelność instalacji freonowej. Wytwornica wody lodowej ClimaVeneta NECS-C/B 0252 praktycznie nie eksploatowana, a także mocno zabrudzona. 

Serwis chiller CLIMAVENETA ChillerTech wiktor AptacyZ przykrością stwierdzamy, że chillery Climavenety mają bardzo słabe orurowanie instalacji freonowej. To już nie pierwszy chiller tego producenta gdzie na wskutek nie regularnego serwisu dochodzi do rozszczelnień. Przyczyną pękania rur, a także pęknięć na spawach zawsze doszukujemy się z powodu:

  1. Brudny i niedrożny skraplacz – sprężarki bardzo nierówno pracują wprowadzając całe urządzenie w drgania a co za tym idzie dochodzi do zmęczenia materiału miedzianych rur.
  2. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy brudny skraplacz uszkadza turbiny wentylatorów niestety trwale. Wentylator o dużej wydajności tak bardzo szarpie urządzeniem, że w pewnym momencie coś zawsze pęknie.
  3. Znamy przypadki gdzie skraplacze traciły szczelność na spawach, producent zastosował jakieś kiepskie srebro – lecz to rzadkość i niestety spotykamy się z tym nawet w najdroższych i najlepszych chillerach.

Naprawa chiller ClimaVeneta NECS-CB 0252

Na wstępie odzyskaliśmy resztki freonu z instalacji i z użyciem Azotu Technicznego odszukaliśmy wszelkie nieszczelności, pospawaliśmy instalacje i pozostawiliśmy chiller na test 24 godziny przy ciśnieniu 18 BAR – wynik pozytywny. Kolejnego dnia wymieniliśmy wkłady filtra freonu sprawdziliśmy olej jego wilgotność i zakwaszenie. Bardzo długa próżnia i wpuszczenie do układu nowego freonu.

Serwis chiller ClimaVeneta NECS-C/B 0252

Po dokonaniu naprawy, wpuszczeniu freonu bardzo dokładnie umyliśmy całe urządzenie w szczególności lamele skraplacza, i turbiny wentylatorów skraplacza. Skontrolowaliśmy stan łożysk turbin i po napinaliśmy paski klinowe. Chiller nie wymagał więcej prac. Uruchomiliśmy układ który mamy nadzieję będzie pracował poprawnie przez wiele lat. Pod warunkiem oczywiście że zleceniodawca nie zacznie szukać oszczędności na jego serwisie.

Zleceniodawca zadowolony z naszej pracy poprosił Nas o wykonanie serwisu na drugiej wytwornicy wody lodowej CLIMAVENETA NECS-C/B 0302

Firma ChillerTech to marka ciesząca się popularnością na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Najwyższa jakość, profesjonalne podejście, jak również wieloletnie doświadczenie sprawiło, że ChillerTech stał się liderem na rynku HVAC. Usługi serwisu, naprawy oraz modernizacji agregatów wody lodowej potocznie zwanymi chillerami dowolnej marki. Wykonujemy przeglądy techniczne, jak również okresowe wytwornic wody lodowej znanych i cenionych producentów takich jak: Trane, Carrier, York, Clivet, Airwell itd…

Pełnimy usługi:

  1. Przeglądy okresowe, a także techniczne agregatów wody lodowej ClimaVeneta wraz z wpisem do CRO.
  2. Serwis chillerów dowolnej marki oraz mocy chłodniczej na terenie całej Polski.
  3. Naprawa wytwornic wody lodowej. Oryginalne podzespoły w niskiej cenie!
  4. Modernizacja agregatów wody lodowej oraz usunięcie awarii w urządzeniach chłodniczych

Naprawa i serwis chiller CLIMAVENETA NECS-C/B 0252 | ChillerTech