Serwis chiller Frigo GR2A 20

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

ChillerTech to firma świadcząca kompleksowe usługi serwisu, jak również naprawy agregatów wody lodowej wiodących producentów, w tym marki Frigo. Przeglądy techniczne oraz zerowe chillerów w zakresie mocy od 1 kW, aż po chillery przemysłowe o mocy 1,5 MW. 

Postaw na profesjonalny Serwis! Regularne czynności serwisowe, a także jego odpowiedni dobór pozwalają Nam przede wszystkim na najwyższą pracę systemu chłodzenia zapewniając tym samym odpowiedni parametr nawet w bardzo trudnych warunkach. Zmniejszone ryzyko awarii urządzenia, a co za tym idzie przestoju maszyn Naszego Klienta. ChillerTech to firma z blisko 20 letnim doświadczeniem ciesząca się dużą popularnością na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Pozwól, aby Twoimi urządzeniami zaopiekowali się Specjaliści. Zadzwoń już dziś!

Serwis chiller Frigo GR2A 20Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20

  1. Wizualna kontrola urządzenia/sprzętu. Pierwszą czynnością jaką wykonuje Nasz Serwis przed przystąpieniem do czegokolwiek jest wizualna kontrola stanu wizualnego urządzenia. Ocena zużycia podzespołów, jakiekolwiek drgania, które nie powinny występować itd.. 
  2. Kompleksowe mycie urządzenia. Kolejną czynnością jest dokładne i profesjonalne mycie, jak również czyszczenie urządzenia. Bardzo dużą uwagę skupiamy na skraplaczu urządzenia, który należy regularnie konserwować. Zaniedbanie tego typu czynności może wiązać się nawet z uszkodzeniem sprężarki.
  3. Odzysk czynnika chłodniczego. Odzyskaliśmy, przeważyliśmy, a także zmagazynowaliśmy czynnik chłodniczy R407C znajdujący się w układzie freonowym urządzenia Frigo GR2A 20. Zbyt mała ilość czynnika chłodniczego znajdującego się w układzie freonowym. Nie wiemy co mogło być przyczyną tego typu, stąd następną czynnością była próba szczelności.
  4. Próba szczelności. Z wykorzystaniem Azotu Technicznego poddaliśmy układ freonowy próbie szczelności. Instalacja freonowa została napełniona z zaleceniami producenta. Próba szczelności: 24h
  5. Napełnienie układu nowym freonem. Napełniliśmy instalację freonową nowym czynnikiem chłodniczym R407C. Ilość czynnika chłodniczego zgodnie z zalecaniami producenta: 3 kg
  6. Weryfikacja pracy urządzenia. Końcowym etapem każdego Serwisu jest weryfikacja pracy sprzętu. Po dokonaniu kompleksowego serwisu oraz naprawy urządzenie pracuje wydajnie. Równomierna praca sprężarki oraz wentylatora, a także sprawny/książkowy czas zbijania do temperatury zadanej. Chillery marki Frigo to bardzo dobry sprzęt, pamiętajmy jednak, że każde urządzenie niezależnie od jego rodzaju, mocy czy producenta wymaga odpowiednio dobranego Serwisu. 

Naprawa agregatu wody lodowej Frigo GR2A 20Serwis chiller Frigo GR2A 20

Urządzenie niestety z racji na ciężkie warunki w jakich pracowało, a także znaczne zabrudzenie ze względu że urządzenie jest usadowione wewnątrz hali wpłynęło negatywnie na jego stan zarówno techniczny, jak również wizualny. Niestety w urządzeniu dostarczonym do Naszego Serwisu uległa awarii sprężarka chłodnicza. Brak możliwości uruchomienia urządzenia zmusił Klienta do jego wy-serwisowania, a także naprawy.

Czynności naprawcze:

  1. Urządzenie było mocno zaniedbane. Uszkodzona sprężarka chłodnicza zastosowana w urządzeniu zostanie wymieniona na nową o podobnych parametrach. Przyczyną uszkodzenia sprężarki był przede wszystkim mocno zabrudzony skraplacz, który nie zdążał zbić temperatury czynnika. Na wskutek tego doszło do uszkodzenia sprężarki oraz unieruchomienia urządzenia na dłuższy czas.
  2. Regeneracja pompy wody. Zastosowana wewnątrz urządzenia pompa marki Calpeda utraciła swą wydajność. Próba uruchomienia pompy na pewien okres czasu utwierdziła Nas w tym, że należy ją zregenerować. Nasz Serwis zdemontował pompę oraz wymienił zużyte łożyska na nowe. Montaż pompy na miejsce oraz weryfikacja jej pracy. Pompa pracuje bez żadnych zastrzeżeń, silnik się nie grzeje, ciśnienie jak najbardziej prawidłowe, a sama praca bardzo cicha.
  3. Czyszczenie wymiennika ciepła. Zadaniem urządzenia jest zapewnienie odpowiedniego parametru na formach. Z tego względu urządzenie pracuje na wodzie. Zabrudzony, a wręcz zatkany wymiennik ciepła (parownik) uniemożliwiał zweryfikowanie pracy całego urządzenia. Uzupełniliśmy instalację wody lodowej specjalnie przeznaczonym do tego środkiem, aby usunąć wszelkiego rodzaju pokłady brudu i zanieczyszczeń. Wymiennik ciepła był w fatalnym stanie (na szczęście Klientowi udało się uniknąć uszkodzenia parownika) Po blisko 4 godzinnym myciu zbiornika zastosowanego w urządzenia, a także wymiennika ciepła płytowego zakończyliśmy mycie. Napełniliśmy układ nową wodą i spradziliśmy jak będzie zachowywać się urządzenie. Wymiennik ciepła jest czysty, pojemnik w-zbiorczy został wyczyszczony. Chiller Frigo GR2A 20 pracuje wzorowo. Szybki czas zbijania temperatury, jak również cicha praca. 
  4. Kontrola automatyki/sterowania. Nie wiemy jaki był cel tego działania jednak niektóre kable znajdujące się w urządzenia poobcinane pod napięciem. Odłączyliśmy urządzenie po stronie elektrycznej i zrobiliśmy porządek ze sterowaniem.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej FrigoPrzegląd techniczny agregatu wody lodowej Frigo GR2A 20

Wydajność. Bezpieczeństwo. Efektywność. To tylko jedne z korzyści jakie zyskujesz wybierając firmę ChillerTech. To co charakteryzuje Nas na tle konkurencji to przede wszystkim najwyższa jakość i dokładność. ChillerTech to firma z pasją. Jedną z Naszych flagowych usług jest serwis, naprawa, a także modernizacja chillerów renomowanych producentów, w tym marki Frigo. Doraźne przeglądy techniczne pozwalające Naszym Klientom na bezawaryjną i wydajną pracę nawet w bardzo trudnych, jak również wymagających warunkach.

Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno kompleksowe usługi sprzedaży i montażu sprzętu z zakresu chłodzenia. Chillery renomowanych producentów w tym znanych marek takich jak: Trane, Carrier, York, Frigo, KBA, Piovan, Hyfra, Clivet itd.. Systemy i instalacje wody lodowej o innowacyjnej budowie poprowadzone na rurach z tworzywa sztucznego PVC-u pozwalające Nam na żywotność nawet na poziomie 20 lat. Skontaktuj się z Naszym działem do spraw sprzedaży, bądź do spraw Serwisu. Zobacz jak wiele możesz zyskać. 

Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej