Serwis chiller BlueBox Echos 48.1

5/5 - (2 votes)

Serwis chiller BlueBox Echos 48.1 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej 

Fachowe wsparcie, które umożliwi Ci wykorzystanie pełnego potencjału układu chłodzenia. Obsługa i konserwacja systemów chłodzenia, jak również stabilizacji termicznej pozwalając Nam na bezpieczeństwo, a tym samym zmniejszone ryzyko awarii. Kompleksowe usługi z zakresu serwisu, naprawy i modernizacji urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacyjnych renomowanych producentów, w tym marki Blue Box. 

Bezpieczeństwo w każdej chwili! Doradztwo w zakresie wyboru technologii chłodzenia w oparciu o blisko 20 letnie doświadczenie pozwala Nam na uzyskanie zaskakujących wyników, a co najważniejsze stabilną temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych. Wysokiej jakości urządzenia których zadaniem, a jednocześnie misją jest utrzymanie temperatury w zakresie od -12 oC, aż po +28 oC. Usługi z zakresu optymalizacji, bądź w przypadku dynamicznego rozrostu przedsiębiorstwa późniejszej modernizacji. Zamów Nasz serwis już dziś!

Każdy z Nas chciałby, aby jego urządzenia charakteryzowały się wysoką sprawnością energetyczną, a także bezpieczną i bezkonkurencyjną pracą. Ważnym podkreślenia w momencie inwestycji jest zarówno dostępność samych podzespołów, których funkcjonowanie jest w dużym stopniu uzależnione od Użytkownika. Obsługa i wsparcie, które umożliwi Ci stałą wydajność, bezpieczną pracę, jak również zmniejszone koszty eksploatacji

Serwis agregatów wody lodowej Blue Box

Serwis chiller Blue Box KAPPA V ECHOS 48.1

Agregaty wody lodowej to urządzenia z zakresu chłodzenia, a także stabilizacji termicznej. To właśnie ich główną funkcją jest utrzymanie stałej temperatury pod potrzeby chłodzenia powierzchni wielogabarytowych, w tym biurowców czy też fabryk. Jednocześnie mogą one służyć jako urządzenia z funkcją grzania pod potrzeby maszyn przemysłowych wymagających od Nas stałej i niezmiennej temperatury w celu zachowania wysokiej jakości produktu końcowego. 

Należąca do szwedzkiego koncernu Swegon firma Blue Box już od blisko 60 lat z powodzeniem odpowiedzialna jest za produkcję rozwiązań z zakresu chłodzenia. Myśl przewodnia oraz misja jaką jest wysoka jakość oraz niezawodność wpłynęła na dynamiczny rozwój tego przedsiębiorstwa. Mocna konstrukcja, a co ważne wysokiej jakości podzespoły w pozytywny sposób wpływają na korzystanie z tych urządzeń pozwalając Użytkownikowi wznieść się ponad wyżyny.

Naprawa i konserwacja urządzeń HVAC/R. Kompleksowe usługi serwisowe agregatów wody lodowej na terenie całej Polski. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe chillerów renomowanych producentów umożliwiając Nam funkcjonowanie na najwyższym poziomie. Wsparcie, które pozwoli Ci na bezpieczeństwo niezależnie od temperatury na zewnątrz. Skontaktuj się z Nami!

Serwis chiller BlueBox Echos 48.1

W ostatnim czasie głównym zadaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis, jak również diagnostyka urządzenia chłodniczego, a mianowicie chiller Blue Box KAPPA V ECHOS 48.1 o wydajności chłodniczej blisko 500 kW. Pierwotną funkcją układu jest chłodzenie powierzchni przemysłowej, w której znajduje się personel. Kadra pracownicza, jak również linia produkcyjna w znacznym stopniu wpływa na wymianę ciepła poprzez co temp. przekracza dość często nawet 30 oC. Z tego też względu sam inwestor zdecydował się na wykorzystanie urządzeń opartych o wodę lodową, które pozwalają Nam na osiągnięcie parametru na poziomie 24 oC. Napisz do Nas i otrzymaj wsparcie w działaniu!

Temperatura żądana, którą obsługa chce osiągnąć na urządzeniu sięga blisko 12 – 14 oC w okresie letnim. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż samo urządzenie jest dość mocno przewymiarowane umożliwiając Nam dość stabilną temperaturę. Stan techniczny, jak również wizualny urządzenia jest dość słaby choćby ze względu na tłuste plamy, które zalegają na powierzchni skraplacza. Wartym uwagi jest zarówno fakt, iż olej który znajduje się w sprężarce jest wręcz czarny

Przegląd techniczny chiller Blue Box KAPPA V ECHOS 48.1Serwis Blue Box KAPPA V ECHOS 48.1

Głównym zadaniem przeglądu technicznego zwanego również ekspertyzą jest diagnostyka urządzenia pod kątem technicznym, jak i wizualnym. Jednocześnie pozwala Nam to na szczegółową kontrolę elementów roboczych, w tym sprężarek chłodniczych, wentylatorów skraplacza, pomp wodnych i innych podzespołów. To natomiast umożliwia Nam realną ocenę sprawności całego układu chłodzenia, a w momencie awarii rzetelną wycenę naprawy. 

Zakres prac serwisowych:

 1. Wizualna kontrola urządzenia chłodniczego. Pomimo dostępu do świeżego powietrza oraz samego posadowienia urządzenie znajduje się w dość słabym stanie. Wartym uwagi jest zarówno sam stan techniczny, który jest równie słaby, jak i stan wizualny. Powierzchnia skraplacza, która poprzez pokłady zanieczyszczeń jest mocno zatkana uniemożliwiając Nam stałą temperaturę. 
 2. Weryfikacja układu freonowego. Głównym zadaniem tej czynności jest kontrola systemu freonowego pod kątem szczelności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Przy użyciu specjalnego detektora nieszczelności bacznie obserwujemy cały układ freonowy. Ze względu na dość słaby stan techniczny urządzenie zachowuje się dość niepoprawnie, a proces zbijania temperatury jest wydłużony. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż sam skraplacz posiada plamy, które sugerują Nam wyciek oleju sprężarkowego, a co za tym idzie czynnika chłodniczego.
 3. Pomiary ciśnień po stronie freonowej. Szczegółowe pomiary ciśnień statycznych, jak również dynamicznych po stronie freonowej umożliwiając Nam realną ocenę efektywności całego układu. Skrupulatne pomiary ciśnień jasno i wyraźnie pokazują Nam, iż układ freonowy jest nieszczelny. Tłuste plamy, które możemy zaobserwować na króćcach połączeniowych sprężarki czy też powierzchnia skraplacza mogę sugerować Nam miejsce wycieku. 
 4. Kontrola automatyki kontrolno-pomiarowej. Główną funkcją automatyki kontrolno-pomiarowej jest zminimalizowanie ilości roboczo-godzin układu chłodzenia zmniejszając tym samym koszty eksploatacji. Pomiary po stronie elektrycznej, a mianowicie oporności oraz prądów podzespołów roboczych, w tym sprężarki chłodniczej, a także wentylatorów skraplacza. Jednocześnie weryfikacji zostają poddane elementy takie jak presostaty i przetworniki ciśnienia, jak również flow-switch, którego zadaniem jest ochrona urządzenia. Sprężarka chłodnicza uszkodzona. Bardzo głośna praca, która według obsługi technicznej rozpoczęła się od początku roku, a jednocześnie niezgodne pomiary wskazują uszkodzenie sprężarki. Olej znajdujący się w sprężarce jest czarny sugerując Nam spalenie uzwojenia silnika. 
 5. Weryfikacja automatyki sterującej. Pomiary oraz kontrola po stronie elektrycznej elementów takich jak styczniki czy też zabezpieczenia termiczne chroniące elementy robocze w momencie awarii. Stycznik sprężarki chłodniczej mocno obciążony. Nastawy znacznie odbiegają od nastaw znajdujących się na tabliczce znamionowej.

Naprawa agregatu wody lodowej Blue Box Echos 48.1

Po wykonaniu powyższych czynności oraz pełnej diagnostyce urządzenia poinformowaliśmy obsługę techniczną o zagrożeniach oraz awariach. Jednocześnie ze względu na dość poważną awarię jaką jest uszkodzenie sprężarki chłodniczej oraz rozhermetyzowanie układu freonowego zasugerowaliśmy, aby chwilowo zaopatrzyć się w nieco nowsze rozwiązanie. Sprężarka chłodnicza w odmianie śrubowej o wydajności chłodniczej ok. 500 kW w żadnym stopniu nie chroni Użytkownika. Wartym podkreślenia jest zarówno fakt, iż w przypadku awarii nie zostaje Nam nic innego jak najem urządzenia o podobnych parametrach. 

Czynności zalecane:

Serwis i naprawa chiller BlueBox KAPPA V ECHOS 48.1

Wariant 1. 

 1. Wymiana urządzenia na nieco nowsze rozwiązanie, które umożliwi Nam funkcjonowanie niezależnie od warunków na zewnętrz. Jednocześnie ze względu na sposób prowadzonej działalności jaką jest system 24/7 warto byłoby wyposażyć układ w funkcję Free cooling. Nowoczesna technologia jaką jest Free cooling pozwala Nam na zmniejszenie rachunków za prąd o blisko 45% w skali roku. Co ważne umożliwia Nam to na znaczne zredukowanie ilości roboczo-godzin urządzenia zwiększając tym samym jego żywotność. 

Wariant 2. 

 1. Odzysk i utylizacja czynnika chłodniczego znajdującego się w układzie freonowym. Szacowana ilość czynnika chłodniczego ok. 20 kg.
 2. Odzysk i utylizacja oleju sprężarkowego, który znajduje się w korpusie sprężarki. Zalecana analiza spektrochemiczna oleju sprężarkowego umożliwiając Nam pełną diagnostykę układu freonowego. 
 3. Wymiana uszkodzonej sprężarki chłodniczej Daikin wraz z wymianą skraplacza w ilości 4 szt. 
 4. Dostawa nowej sprężarki chłodniczej o podobnych parametrach wraz z modernizacją układu freonowego. 
 5. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Czas próby: 48h
 6. Próżnia systemu freonowego, w celu usunięcia wilgoci oraz zanieczyszczeń, które mogły osadzić się wewnątrz.
 7. Uzupełnienie układu nowym, a także czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości nominalnej.
 8. Uruchomienie oraz pomiary urządzenia.

Serwis agregatów wody lodowej

Doraźne wsparcie, które umożliwi Ci wykorzystanie pełnego potencjału układu chłodzenia. Innowacyjna armatura kontrolno-pomiarowa, jak również wykwalikowana kadra pracownicza, której wiedza wciąż jest poszerzana pozwala Nam na najwyższą jakość. Dbałość o szczegóły, która wyróżnia Nas na tle konkurencji

Pomoc w przypadku awarii, która jest niezmiernie ważnym elementem w każdym przedsiębiorstwie. Kompleksowe usługi z zakresu serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej wiodących producentów, w tym znanych marek takich jak: Trane, Carrier, York, ClimaVeneta, Clivet, Piovan, Emicon, Hyfra, Bitzer, Eurochiller, Deltatherm, Green Box, Swegon, MTA, Lauda, Nova Frigo, Frigel, Hiross, Uniflair, GEA, CIAT, Daikin, Danfoss, Parker, KKT, Thermocold itd…

Nie możesz Sobie pozwolić na przestój maszyn, bądź też urządzeń? Usługi z zakresu najmu krótkoterminowego i długoterminowego agregatów wody lodowej renomowanych producentów. Szeroki asortyment sięgający blisko 86 urządzeń chłodniczych z zakresu temperatur od -23 oC, aż po +34 oC. Chillery dostępne od ręki, których funkcjonowanie na pewno Cię zaskoczy. Ciągła chęć rozwijania się otwiera przed Nami nowe możliwości.

Serwis chiller BlueBox Echos 48.1 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej