Serwis chiller Clint MHA/K 182 CC

5/5 - (1 vote)

Serwis i naprawa chiller Clint MHA/K 182 CC | ChillerTech – Skuteczna ochrona 24/7

Skuteczność i bezpieczeństwo! To właśnie nowoczesna usługa serwisowa PreVision® umożliwia doskonałą ochronę urządzenia oraz stałą efektywność energetyczną (EER/SEER). Ale to nie wszystko… ponieważ przekłada się to na całkowite bezpieczeństwo w zakresie temp. medium, a nawet bilansu CO2. A to za pomocą nowatorskich narzędzi oraz m.in. detektorów nieszczelności Testo 316-3 o czułości, aż 4g/rok, które to zgodnie z ustawą F-gazową umożliwiają na szybką i skuteczną detekcję czynnika chłodniczego. Skontaktuj się z Nami!

Wsparcie w zakresie chłodzenia! Usługi serwisowe z ramienia ChillerTech to idealne rozwiązanie, które przekłada się na przenoszenie ciepła z dokładnością +/- 0,1K, a to finalnie pozwala na skuteczne działanie, nawet w temp. +46oC. Dostosowana, właśnie do Ciebie usługa serwisowa/naprawcza przekłada się na bezpieczne i ekologiczne działanie, a nawet niższą o 27% konsumpcję energetyczną (A). To wspaniałe rozwiązanie jest stworzone dla Ciebie! Wykorzystasz tą okazję? 

Natychmiastowe działanie. Powierzchnia magazynowa wynosząca, aż +3500 m2 to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji, a zarazem dostępności części do Twojego urządzenia. Asortyment od przetworników, presostatów i zaworów bezpieczeństwa, po wentylatory osiowe oraz sprężarki chłodnicze, kończąc po wymienniki ciepła, a nawet rozszerzone sterowanie oraz część elektryczną. Zadzwoń teraz i otrzymaj wycenę w niecałe 15 minut!

Serwis chiller Clint

Usługi serwisowe i naprawcze z ramienia ChillerTech to klucz do sukcesu. To właśnie obsługa i wsparcie w zakresie urządzeń Clint pozwala na chłodzenie z dużą dokładnością, co przekłada się następnie na rentowność Twojego przedsiębiorstwa, a nawet codzienne funkcjonowanie. Ale dlaczego ChillerTech to najlepsze rozwiązanie? Odpowiedź jest prosta, ponieważ jest to gwarancja bezpieczeństwa, nawet w momencie poważnego uszkodzenia. To właśnie skuteczne działanie w temp. z zakresu od -35oC do nawet +46oC wpływa na to, że możesz czuć bezpieczeństwo i satysfakcję. Ale to nie wszystko… ponieważ usługi serwisowe z ramienia ChillerTech to niższa ilość rbh. urządzenia, co finalnie pozwala na niższą, aż o 18% konsumpcję energetyczną. A to wszystko za pomocą nowatorskiego PreVision oraz doskonałego wsparcia, które stawia za cel: wydajność, efektywność i bezpieczeństwo! 

Z Nami przyszłość jest lepsza! Nowoczesne rozwiązania z zakresu chłodzenia to możliwość działania z dokładnością, aż +/- 0,1K, co pozwala na niski bilans CO2 oraz stałą efektywność energetyczną (EER/SEER). Zaopatrzone w sprężarki chłodnicze (w przypadku urządzeń Clint w 80%) w odmianie scroll oraz wymienniki ciepła Cu/Al oddziałują na niesamowite działanie, a także klasę bezpieczeństwa A2L/A1. Mimo to, że są to „zwarte” i gotowe na działanie w każdych warunkach urządzeń wymaganym jest ich eksploatacja i konserwacja. Teraz jest to proste, a nawet dostosowane do Ciebie… Sprawdź Sam!

Rzetelność i Uczciwość. Dostosowana, właśnie do Ciebie usługa pozwala na wykorzystanie 100% potencjału urządzenia oraz niski bilans CO2. A na wskutek nowatorskiego rozwiązania (tł. PreVision) oraz narzędzi premium rzutuje na poszerzania świadomości ChillerTech na rynku PL. Niezależnie od wielkości urządzenia, rodzaju, a nawet wydajności chłodniczej (Qch) wybór ChillerTech to krok do lepszej przyszłości oraz bezpieczeństwa, którego to nie sposób zastąpić. W końcu są to urządzenia (w głównej mierze) odpowiedzialne za chłodzenie procesów przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej, a nawet sal operacyjnych dlatego wybór w tym zakresie powinien być dokładnie przemyślany. 

Poznaj Nasze możliwości

 1. Usługi diagnostyczne urządzeń Clint CHA umożliwia skuteczne działanie, a także idealne spasowanie (cena=jakość). Urządzenia z linii CHA odpowiedzialna są za m.in. chłodzenie lub grzanie w obiektach biurowych lub obiektach użyteczności publicznej. Zaopatrzone w czynniki chłodnicze: R410A / A452B / R454B pozwala na niski bilans CO2 oraz całkowitą zgodność z normami F-gazowymi ws. substancji fluorowanych. Dodatkowo urządzenia Clint CHA są zaopatrzone w wymienniki ciepła (parownik) w konfiguracji płytowej, co z pewnością wpływa na przenoszenie ciepła. 
 2. Serwis i naprawa chiller Clint CRA. Urządzenia Clint CRA to pompa ciepła, która pozwala na doskonałą sprawność energetyczną >3,84 EER oraz niewielką powierzchnię roboczą [m2]. Zaopatrzone w sprężarki chłodnicze w odmianie inwerter scroll pozwala na idealne działanie, a nawet żywotność +25 lat. Dodatkowo urządzenie jest zaopatrzone w wentylatory plug-fan, co niestety negatywnie wpływa na głośność.
 3. Analiza pomp ciepła CWW. Urządzenia Clint z serii AquaPlus to chłodzone wodą pompy ciepła, które są przeznaczone do instalacji domowych lub przemysłowych, gdzie nacisk na dużą wydajność jest niewielki. Zaopatrzone w 2 wymienniki ciepła w odmianie płytowej wpływa na stabilną temp. skraplania oraz parowania czynnika chłodniczego R410A. Dodatkowo Clint AquaPlus jest zaopatrzone w zawór rewersyjny, co pozwala na grzanie/chłodzenie.
 4. Serwis i naprawa chiller Clint MEA. Warto wspomnieć, że Clint MEA może być również pompą ciepła, co również jest udogodnieniem w stronę Klienta oraz pozwala na elastyczność działania chłodzenie/grzanie. Dodatkowo warto wspomnieć, że są to rozwiązania ze skraplaczem na zewnątrz (tzw. zdalne), co również pozwala na stabilne działanie samego urządzenia, a nawet części roboczych (tł. sprężarek oraz elektroniki).
 5. Diagnostyka urządzeń Clint AquaLogic. Doskonałe rozwiązania z zakresu chłodzenie/grzanie zaopatrzone w wentylatory osiowe o niskim poziomie głośności (wersja głośności: low noise) wpływa na niewielki poziom głośności. Clint AquaLogic to urządzenie, którego klasa efektywności zgodnie z Eurovent wynosi A. Dodatkowo sama technologia AquaLogic oddziałuje na regulację obrotów wentylatorów dostosowując pracę urządzenie do warunków zewnętrznych (atmosferycznych).

Diagnostyka chiller Clint MHA/K 182 CC

Serwis chiller Clint MHA/K 182 CC

 1. Wizualna kontrola urządzenia. Na wskutek działania sprężarek oraz wentylatorów urządzenie wpada w tzw. rezonans czyli drgania, które to negatywnie oddziałują na hermetyczność układu, a nawet połączenia lutowane. Dodatkowo powodem tego jest wysoka częstotliwość załączania, która wynosi >30 razy na godzinę (zaleca się, aby częstotliwość wynosiła <11 razy na godzinę). To finalnie wpływa na to, że ilość oleju chłodniczego jest minimalna, a zabarwienie nieprawidłowe. 
 2. Weryfikacja części mechanicznych. Urządzenie jest zaopatrzone w wentylatory Ebm-papst, które są trwałe i proste  oraz mają na celu żywotność, aż +35 lat. Ale to nie wszystko… ponieważ płynna regulacja obrotowa znacząco zmniejsza obciążenie cieplne silnika, a nawet konsumpcję energetyczną, która dla wielu z Nas jest priorytetowa. Urządzenie Clint MHA/K 182 CC jest zaopatrzone również w 2x sprężarki chłodnicze scroll. Mimo to samo urządzenie nie jest zaopatrzone w zbiornik buforowy (tzw. bufor), a pojemność układu to niecałe >100L., co przekłada się na to, że proces chłodzenia jest niestabilny. Czytaj więcej o zbiornikach buforowych…
 3. Kontrola zabrudzenia urządzenia. Urządzenie Clint MHA 182 CC jest zaopatrzone w wymiennik ciepła (skraplacz) w odmianie lamelowej tzn. Cu/Al z aluminium żebrowanym, co w bezpośredni sposób wpływa na przenoszenie ciepła oraz proces skraplania czynnika chłodniczego. Dodatkowo na wskutek tego powierzchnia robocza [m2] jest mniejsza. Zabrudzenie skraplacza: BRAK
 4. Analiza układu sterowania. Ze względu na częstotliwość załączania się urządzenia ponad >30 razy na godzinę układ sterowania, a nawet same styczniki są wyeksploatowane. To właśnie nadmierne załączanie się urządzenia przełożyło się na brak smarowania oraz „dostarczenie” oleju do skraplacza w rezultacie wpływając na a) niską efektywność energetyczną, b) wysokie zużycie energii (kWh) oraz c) wysokie prawdopodobieństwo zatarcia się sprężarek.
 5. Kontrola układu freonowego. Nierozłączna część każdego urządzenia jest układ freonowy. Urządzenie Clint MHA/K 182 CC jest zaopatrzone w substancję fluorowaną HFC, a mianowicie czynnik R410A, który jest mieszaniną gazów. To właśnie na wskutek tego, w momencie nieszczelności oraz ubytku >15% konieczna jest jego całkowita wymiana oraz utylizacja, do której serdecznie zapraszamy. Wróćmy natomiast do tematu.. ciśnienie statyczne i dynamiczne nie zgodne. Widoczne tłuste plamy na króćcach sprężarki (HP) tylko utwierdzają Nas, w tym, że układ jest nieszczelny i następuje jego samo degradacja.

Serwis chiller Clint MHA/K 182 CC

Usługi serwisowe wykonane na rzecz Zamawiającego (*dodatkowe/odpłatne):

 1. Odzysk i utylizacja czynnika chłodniczego. Ze względu na liczne nieszczelności oraz ubytek czynnika w ilości >15% konieczna była utylizacja czynnika chłodniczego. Nominalna ilość w układzie to >20 kg, natomiast fizycznie udało Nam się odzyskać niecałe 13,2 kg. 
 2. Odzysk i utylizacja oleju sprężarkowego. Ze względu na wysokie zabrudzenie przystąpiliśmy do wymiany zużytego oleju sprężarkowego na nowy olej Coolmax POE, który jest dostępny dla każdego z Naszych Klientów!
 3. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu technicznego. Ze względu na to, że urządzenie jest zaopatrzone w substancję fluorowaną konieczna jest regularna kontrola szczelności co okres 6 miesięcy (okres jest uzależniony od ilości ekwiwalentu CO2). Zasadnym jest również wskazanie, że sama ustawa F-gazowa nie określa czy próba szczelności ma zostać wykonana za pomocą gazu obojętnego (tł. Azotu Technicznego) czy za pomocą detektora nieszczelności, dlatego też wiele firm stara się to wykorzystać na swoją korzyść zmniejszając przy tym koszty eksploatacyjne. Chcesz się dowiedzieć, jak zmniejszyć koszty eksploatacyjne, aż o 38%? Skontaktuj się z Nami już dziś!
 4. Usunięcie nieszczelności. To właśnie próba szczelności umożliwiła Nam wskazanie 4 miejsce nieszczelności, którymi były:
  1. Króciec po stronie wysokiego ciśnienia sprężarka-instalacja
  2. Króciec po stronie niskiego ciśnienia sprężarka-instalacja
  3. Króciec po stronie wysokiego ciśnienia na skraplaczu (wejście)
  4. Nieszczelność na filtrze po stronie freonowej / filtr został wymieniony na nowy
 5. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. W celu całkowitego bezpieczeństwa dokonaliśmy ponownej kontroli na czas 6 godzin. Urządzenie przez okres >6 godz. utrzymywało ciśnienie 8 BAR. Urządzenie szczelne!
 6. Próżnia układu freonowego. W celu usunięcia zanieczyszczeń oraz wilgoci przystąpiliśmy do próżniowania układu freonowego. Pamiętajmy jest to dla układu bardzo ważne, jak nie priorytetowe, a więc powinno to trwać jak najdłużej. Nie ma tu czasu minimalnego i maksymalnego.
 7. Uzupełnienie układu nowym czynnikiem. Uzupełniliśmy układ nowym, a przede wszystkim nowym czynnikiem chłodniczym R410A do wartości nominalnej.
 8. Uruchomienie i test. Urządzenie działa zgodnie z zaleceniami oraz wytycznymi Clint’a. Urządzenie przekazano do dalszej eksploatacji, a Klient bardzo zadowolony.

Serwis i naprawa chiller Clint MHA/K 182 CC | ChillerTech – Skuteczna ochrona 24/7