Serwis chiller Cool SPIRO70

5/5 - (2 votes)

Serwis chiller Cool JC SPIRO70 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Działania prewencyjne i predykcyjne mające na celu stałą efektywność energetyczną (EER/COP), w tym również niski bilans CO2. Doradztwo i optymalizacja w zakresie zarządzania układami HVAC/R poprzez, które mamy możliwość utrzymania temp. z dokładnością wynoszącą, aż +/- 1 K, a nawet +/- 0,5 K. Nowoczesny program PreVision®, którego misją jest bezpieczeństwo Obsługi lub Użytkownika. Zalecenia mające bezpośredni wpływ na funkcjonalność układu chłodniczego, jak również temp. medium chłodzącego, niezależnie od warunków zewnętrznych. Optymalizacja przekładająca się na zmienne obciążenie układu, bądź możliwość płynnej regulacji poprzez wykorzystanie zmiennej prędkości obrotowej (przemienniki częstotliwości). 

Pasja w tworzeniu nowoczesnych układów HVAC/R. Wytrwałość w dążeniu do perfekcji otwiera przed Nami nowe możliwości. Podstawowe wartości, których to nie sposób zastąpić przekładające się na postrzeganie przedsiębiorstwa, a tym samym jego wyniki. Dbałość o szczegóły wyróżniająca się na każdym etapie inwestycji oddziałuje na sposób działania, czas reakcji oraz wsparcie. Aparatura kontrolno-pomiarowa o wysokiej czułości pomiarowej wynoszącej, aż +/- 1%. Dostęp do oryginalnych części, a w przypadku braku dostępności elementów zamiennych otwiera nowe możliwości osiągając doskonałe wyniki. Testy sprawnościowe mające za cel stałą efektywność energetyczną oraz niski poziom GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego). Czynniki chłodnicze o zerowym ODP będące nierozłączną częścią sukcesu. Nowoczesne formy chłodzenia, których współczynnik efektywności energetyczne wynosi, aż >2,9 EER. Sprawdź Naszą ofertę…

Diagnostyka układów chłodzenia osiągając oszałamiające wartości. Utrzymanie stałych wartości wykorzystując nowoczesną armaturę pomiarową, a także systemów elektronicznych (przemienników częstotliwości). Płynna regulacja obrotowa z możliwością utrzymania stałych wartości temp. skraplania rzutując na działania TZR/EZR (termostatycznych lub elektronicznych zaworów rozprężnych). Niższe zużycie elementów mechanicznych wykorzystując przemienniki częstotliwości, bądź możliwość swobodnego chłodzenia. Konwekcja cieplna, która ma na celu wykorzystanie warunków zewnętrznych w celu utrzymania stałej temp. medium chłodzącego. Inteligentny system sterowania z możliwością odczytu wartości rzeczywistych ułatwiając korzystanie z urządzenia. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo!

Serwis chiller Cool

Serwis chiller Cool JC SPIRO70

Usługi diagnostyczne z możliwością adaptacji, bądź bezpośrednio optymalizacji przekładając się na Twoje działanie. Weryfikacja działania elementów mechanicznych, a także elektronicznych mających za cel sprawne działania układu chłodzenia. Badanie i analiza spektrochemiczna oleju sprężarkowego oddziałująca smarowanie strategicznych elementów urządzenia, w tym uzyskiwanie temp. docelowej. Ocena lepkości, jak również stopnia TAN, którym to jest wzrost liczby kwasowej poprzez, którą elementy są obciążone, a smarowanie jest niezgodne z wytycznymi. Zanieczyszczenie oleju, bądź olejów wywołane czynniki wewnętrznymi, w tym m.in. temp. roboczą, wyższym obciążeniem, ilością czynnika chłodniczego oraz jego zmianami termodynamicznymi. Różnorodność w kwestii elementów mechanicznych (roboczych) oddziałuje na elastyczność w zakresie oleju sprężarkowego (mineralne/syntetyczne). Skontaktuj się z Nami i otrzymaj darmową wycenę!

Mobilny serwis urządzeń/sprzętu Cool. Wydajność. Efektywność. Bezpieczeństwo. Diagnostyka urządzeń/sprzętu z zakresu wydajności od 1 kW, aż do nawet +1400 kW. Wsparcie i obsługa 24/7 niezależnie od technologii chłodzenia, elementów mechanicznych, a nawet trybu działania (grzanie/chłodzenie). Ocena efektywności energetycznej układu wody lodowej, a nawet urządzeń wpływając na bilans cieplny, jak również zużycie energetyczne. Ocena aparatury kontrolno-pomiarowej z możliwością kalibracji przyczyniając się do osiągnięcia wyższej sprawności. Weryfikacja szczelności układu wykorzystując detektory nieszczelności o wysokiej czułości wynoszącej, aż <3 g/rok zgodnie z normą EN 14624. Dowiedz się więcej…

Chillery dostępne od ręki osiągając stałe wartości temp. z zakresu od -23 oC, aż do nawet +45 oC. Usługi wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego urządzeń HVAC/R mając na celu utrzymanie stałej temp. z dokładnością wynoszącą +/- 1 K.  Elastyczność w zakresie wyboru substancji chłodniczej, w tym nadrzędnych elementów wpływa na działanie przedsiębiorstwa. Doradztwo i wybór technologii chłodzenia oddziałując na funkcjonowanie, w tym ciągłość temperaturową. Postaw na ChillerTech!

Zyskaj przewagę już dziś!

Serwis i naprawa chiller Cool JC SPIRO

  1. Płynna regulacja obrotowa. Niższe zużycie elementów mechanicznych przekładając się tym samym na zużycie energetyczne. Stała temp. medium chłodzącego, bądź bezpośrednio czynnika chłodniczego na wskutek czego EZR/TZR może funkcjonować zgodnie z wytycznymi. Nienaganne działanie, w tym utrzymanie wartości dochłodzenia na stabilnym poziomie. 
  2. Chłodzenie swobodne. Niższe zużycie energetyczne wykorzystując warunki zewnętrzne, jak również konwekcje cieplną. Wykorzystując warunki zewnętrzne, w tym temp. powietrza mamy możliwość uzyskania temp. utrzymując współczynnik wydajnościowy na poziomie ok. nawet 24,0 EER. W sytuacji, gdy temp. zewnętrzna jest niższa niż temp. docelowa (temp. nastawy) system sterowania wysyła sygnał (0/1) na zawór z siłownikiem umożliwiając Nam przepływ medium przez wymiennik ciepła inaczej chłodnicę powietrza. 
  3. Moduł hydrauliczny. Skidy pompowe przekładające się na utrzymanie stałych wartości przepływu i ciśnienia niezależnie od obciążenia, a nawet finalnego odbioru. Możliwość zmiennego przepływu, bądź ciśnienia na wskutek czego wymiana ciepła jest znacznie lepsza. Zbiorniki buforowe o wysokiej wytrzymałości i ciśnieniu maksymalnym wynoszącym 10/16 BAR. Armatura zabezpieczająca, którą to jest m.in. zawory bezpieczeństwo, odpowietrzniki, a nawet manometry ciśnienia lub czujniki temperatury.
  4. Wersja cichobieżna (low noise / ultra low noise). Elastyczność w zakresie wyboru technologii chłodzenia, a nawet głośności otwiera nowe możliwości. Wersje akustyczne, których głośność jest o blisko 12 dBA niższa względem standardowych urządzeń HVAC/R. Niższe ciśnienie akustyczne przekładające się na wyniki, a także funkcjonalność układu.
  5. Technologia chłodzenia. Wybór elementów mechanicznych będących nierozłączną częścią sukcesu oraz dążenia do perfekcji. Kontrola strategicznych elementów układu osiągając zdumiewające wyniki i stałą temp. z dokładnością wynoszącą, aż +/- 1 K lub +/- 0,5 K.

Serwis chiller Cool JC SPIRO70

Urządzenia Cool to proste w obsłudze rozwiązania, których misją jest utrzymanie stałej temp. z zakresu od +2 oC, aż do nawet +25 oC. Wysoki współczynnik wydajnościowy wynoszący <2,4 EER w bezpośrednio sposób wpływa na działanie układu, stabilność obróbki cieplnej, a także bezpieczeństwo Obsługi. Prosty w obsłudze system sterowania poprzez wykorzystywanie sterowników Carel o wysokiej częstotliwości i czułości pomiaru. Sprężarki chłodnicze w odmianie scroll oddziałują na finalną głośność wynoszącą niecałe 59 dB(A). Zmniejszona powierzchnia wymiany ciepła poprzez wykorzystanie wentylatorów w odmianie osiowej z możliwością płynnej regulacji obrotowej (przemienniki częstotliwości). Wybierz jakość!

Ekologiczny czynnik chłodniczy R407C charakteryzujący się zerowym współczynnikiem ODP uzyskując świetne wyniki termodynamiczne. Smarowanie strategicznych elementów poprzez wykorzystywanie syntetycznych olejów sprężarkowych P.O.E. 160SZ. Wartym podkreślenia jest zarówno fakt, iż czynnik chłodniczy R407C jest substancją średniotemperaturową co przekłada się na niższe ciśnienia robocze. Zwiększona ilość czynnika chłodniczego, a tym samym ekwiwalentu CO2 to efekt wykorzystywania standardowych (lamelowych) wymienników ciepła oraz zbiorników na ciecz. Mimo tego urządzenie funkcjonuje sprawnie osiągając stałą wartość temp. docelowej. Sprawdź Sam!

Uszkodzenia w urządzeniu Cool JC SPIRO70

Serwis i naprawa chiller Cool JC SPIRO70

  1. Urządzenie niekompletne. Rozhermetyzowany i nie zgodnie z wytycznymi zabezpieczony układ freonowy zmniejszając sprawność urządzenia. Sprężarka chłodnicza nr.1, która na wskutek zbyt wysokiego obciążenia została trwale uszkodzona po części mechanicznej. Biorąc pod uwagę fakt, iż sprężarki funkcjonują równolegle zalecanym byłaby wymiana oleju sprężarkowego, jak również analiza sprężarki chłodniczej nr.2.
  2. Powierzchnia wymiany ciepła zabrudzona. Wentylatory osiowe wykorzystujące przemienniki częstotliwości (0-10V) nie mają możliwości uzyskania nominalnych warunków chociażby ze względu na mocno zabrudzoną powierzchnię wymiany. Brak dbałości o urządzenie, a nawet niepoprawne rozmieszczenie powierzchni wymiany (duże zapylenie) wpływa na finalny odbiór ciepła (temp. na skraplaczu to ok. 40-49 oC).
  3. Posadowienie urządzenia niewłaściwe i nie zgodne z wytycznymi. Ze względu na fakt, iż urządzenie funkcjonuje w trybie ciągłym (24/7) powierzchnia nadmiernie się nagrzewa, a tym samym przekłada na podwyższone obciążenie elementów mechanicznych. Jednocześnie biorąc pod uwagę, iż urządzenie posadowione jest w nasłonecznionym miejscu co wpływa na finalne działanie układu HVAC/R. Na wskutek wysokich drgań po stronie układu freonowego urządzenia jest nieszczelne poprzez co ilość oleju sprężarkowego również jest mniejsza. Niesprawne, w tym nie zgodne z wytycznymi smarowania oddziałuje na efektywność urządzenia (EER), a także temp. strategicznych elementów.

Serwis chiller Cool JC SPIRO70 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej