Serwis chiller Cosmotec WRAA84

4.8/5 - (17 votes)

Serwis chiller Cosmotec WRAA84 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Wydajność i bezpieczeństwo. Agregaty wody lodowej to dość powszechnie stosowane urządzenia, które dzięki swym zaletom pozwalają Nam na stałą pracę. To właśnie ich głównym zadaniem jest stabilna i nieprzerwana praca maszyn i urządzeń. Stała opieka serwisowa pozwoli Ci na osiągnięcie pełnego potencjału Twojego parku maszynowego. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki Cosmotec inaczej Stulz

W ostatnim czasie zadaniem Naszej Firmy był serwis, a także naprawa chiller marki Cosmotec funkcjonujący również pod nazwą Stulz WRAA842261ZAS1. Agregat wody lodowej według Klienta utracił wydajność z niewiadomych przyczyn, w dodatku na sterowniku nie pojawił się dotąd żaden alarm, który mógłby zasugerować jakąś awarię. Głównym zadaniem urządzenia jest chłodzenie lasera firmy BLM Group. Każdy z Nas wie jednak jak ważnym elementem jest praca maszyn przemysłowych. Choćby najmniejszy przestój, bądź co gorsza awaria mogłaby przyczynić się do wielu strat. Nie pozwól Sobie na to z ChillerTech!

Serwis agregatów wody lodowej StulzSerwis chiller Cosmotec WRAA84

Wykorzystaj pełen potencjał urządzeń chłodniczych! Najwyższej jakości usługi serwisu i naprawy wytwornic wody lodowej marki Stulz na terenie całej Polski. Wieloletnie doświadczenie, a przede wszystkim wyszkolony zespół inżynierów pozwala Nam na usunięcie jakiejkolwiek awarii w jak najkrótszym czasie. Oryginalne podzespoły, bądź wysokiej klasy zamienniki które pozwolą Ci na osiągnięcie najwyższej wydajności. Zaufaj Nam! W przypadku poważnej awarii nie musisz obawiać się o przestój Swoich maszyn. Kompleksowe usługi najmu krótkoterminowego, a także długoterminowego urządzeń w zakresie mocy od 1 kW, aż po przemysłowe chillery o mocy 1,5 MW. 

Serwis chiller Cosmotec WRAA84

Głównym zadaniem Naszej Firmy był serwis, jak również naprawa w przypadku jakiejkolwiek awarii, bądź co gorsza uszkodzenia.

Zakres czynności:

Serwis chiller Stulz WRAA84

 1. Wizualna kontrola urządzenia. Urządzenia tego typu pracują dość często w dość skrajnych warunkach. Umiejscowienie, poziom zabrudzenia oraz dostęp do świeżego w znacznym stopniu wpływa na ich pracę, a zarazem kondycję. Stąd też tego typu urządzenia należy poddawać regularnej eksploatacji, która pozwoli Nam na osiągnięcie najwyższej wydajności. Chiller Cosmotec WRAA84 jest w dość dobrym stanie. Urządzenie nie jest w żaden sposób zabrudzone, a elementy wsporcze eliminujące drgania są w jak najlepszym stanie. 
 2. Weryfikacja układu freonowego. Kontrola instalacji freonowej pod kątem szczelności za pomocą specjalnego detektora nieszczelności, jak również pianki. Niestety układ freonowy nieszczelny. Nie jesteśmy jednak w stanie określić w jakim miejscu mogło dojść do ewentualnej nieszczelności. O tym jednak później.
 3. Kontrola układu automatyki i sterowania. Dokonaliśmy szczegółowych pomiarów elementów zabezpieczających będących zarówno po stronie elektrycznej, jak i freonowej. Pomiary w normie nie mamy jakichkolwiek zastrzeżeń do podzespołów zabezpieczających i kontrolno-pomiarowych. Ponadto zweryfikowaliśmy instalację elektryczną pod kątem jakichkolwiek luzów. Wszelkiego rodzaju styki zostały dokręcone, aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko. 
 4. Weryfikacja podzespołów urządzenia. Wykonaliśmy pomiary oraz skontrolowaliśmy pracę elementów takich jak: sprężarka chłodnicza, wentylatory skraplacza, czy też inne elementy odpowiedzialne za pracę urządzenia. Pomiary oraz praca jak najbardziej prawidłowa, zgodna z parametrami wskazanymi przez Producenta.
 5. Sporządzenie protokołu z czynności serwisowych. Końcowym etapem każdego serwisu, bądź przeglądu zerowego jest sporządzenie protokołu, w którym zawarte są wszelkiego rodzaju informację, pomiary oraz zastrzeżenia, jak również awarię. 

Naprawa chiller Cosmotec WRAA84

Po akceptacji kosztów naprawy przez Klienta w trybie natychmiastowym przeszliśmy do usunięcia awarii znajdującej się w owym urządzeniu. Naszym głównym zadaniem było odnalezienie i usunięcie nieszczelności powstałej po stronie freonowej, jak również uruchomienie całego urządzenia z racji na przestój maszyn.

 1. Próba szczelności układu freonowego. Za pomocą Azotu Technicznego poddaliśmy układ próbie szczelności. Po blisko 2 minutach próby odnaleźliśmy miejsca nieszczelności jakimi były zaworek serwisowy, który został odkręcony, jak również presostat ciśnienia znajdujący się po stronie niskiego ciśnienia. Wymieniliśmy zepsuty wentyl oraz z pomocą specjalnej pasty uszczelniającej ponownie przykręciliśmy presostat. Układ ponownie poddaliśmy próbie szczelności. Układ jak najbardziej szczelny i gotowy do pracy. 
 2. Próżnia instalacji freonowej. Jedna z najważniejszych czynności, która powinna być regularnie wykonywana. To właśnie zadaniem próżni jest oczyszczenie instalacji freonowej z jakichkolwiek zabrudzeń, bądź co gorsza wilgoci. Za pomocą przemysłowej próżni skonstruowanej przez Nas przeznaczonej do dużych i przemysłowych systemów cały proces zajął niespełna 1 godzinę. To pozwoliło Nam na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i wręcz pewności iż układ jest w stu procentach czysty.
 3. Mycie i czyszczenie urządzenia. Za pomocą specjalnej myjki umyliśmy konstrukcję, a także skraplacz urządzenia.
 4. Kontrola zabrudzenie filtrów. Podczas w/w czynności przeszliśmy do kontroli filtrów znajdujących się po stronie wody lodowej. Filtry są w bardzo dobrym stanie.
 5. Napełnienie układu. Uzupełniliśmy układ freonowy nowym oraz czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości ukazanej na tabliczce znamionowej urządzenia.
 6. Rozruch oraz pomiary. Końcowym etapem naprawy był rozruch urządzenia oraz wykonanie pomiarów, w tym pomiarów elektrycznych takich jak sprężarka chłodnicza, czy też pompa wody. Pomiary zgodne z DTR urządzenia.

Wynik prac

Chłodzenie maszyn i urządzeń BLM Group

W efekcie serwisu, a także naprawy chiller działa na najwyższych obrotach. Sprężarka pracuje równomiernie, a wentylatory skraplacza bardzo cicho. Ważnym podkreślenia jest również prawidłowe ciśnienie na maszynie, jak również urządzeniu. Agregat wody lodowej Cosmotec WRAA84 pracuje w pełni wydajnie, a czas zbijania temp. medium jest bardzo mały. Jedną z najważniejszych zalet jest zastosowany zbiornik buforowy, który w znacznym stopniu ogranicza załączanie się całego urządzenia, prowadząc tym samym do ochrony sprężarki przed nadmiernym załączaniem się. Klient jest zadowolony iż cała operacja trwała niecałe 3 godziny. Pozwól, aby Twoim urządzeniami zaopiekowali się Specjaliści. Skontaktuj się z Nami już dziś.

Układy chłodzenia maszyn i urządzeń oparte o wodę lodową

Agregaty wody lodowej to coraz częściej wykorzystywane urządzenia zarówno do chłodzenia, jak również stabilizacji parametrów wody lodowej. Jedną z najważniejszych zalet tego typu urządzeń jest szybki zwrot inwestycji, a przede wszystkim bezpieczeństwo. To właśnie tego typu układy zyskują przewagę nad tradycyjnymi systemami opartymi o freon. Pamiętajmy, jednak iż tego typu systemy są bardziej rozbudowane, a urządzenie powinno być ściśle dobrane pod dany proces. Kompleksowe usługi w zakresie projektu, budowy i modernizacji systemów, a także instalacji wody lodowej z zachowaniem ściśle określonych parametrów. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno najwyższej jakości usługi sprzedaży i montażu agregatów wody lodowej w zakresie mocy 1 kW, aż po chillery przemysłowe o mocy 1,5 MW. Dysponując wieloletnim doświadczeniem, jak również najnowocześniejszą technologią jesteśmy w stanie zagwarantować nowoczesne i wyjątkowe systemy pozwalające na obniżenie kosztów pracy, aż o 65%. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Serwis chiller Cosmotec WRAA84 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej