Serwis chiller Daikin EWAD560D

5/5 - (4 votes)

Serwis chiller Daikin EWAD560D | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Firma ChillerTech wraz z firmą SKIC Robert Aptacy wykonała serwis Chiller Daikin EWAD560D. Ponadto zleceniodawca powierzył Nam zadanie uruchomienia systemu chłodzenia w dużym kompleksie hotelowym na terenie Warszawy.

Firma Daikin to japoński producent m.in. urządzeń typu chiller. Historia tej marki rozpoczęła się w roku 1924 i przez kolejne lata marka budowała swoją potęgę nie tylko w branży klimatyzacyjnej ale również w przemyśle chemicznym, obronnym czy elektronicznym. Jeśli chodzi o produkcję agregatów to na pewno jest to gracz, który znajduje się w ścisłej czołówce, pod względem niezawodności, a także jakości oferowanych produktów. Niemniej jednak każde urządzenie, które pracuje w trudnych warunkach potrzebuje systematycznych przeglądów oraz drobnych napraw.

Ekspertyza oraz wnioski po przeprowadzeniu przeglądu zerowego Chiller Daikin EWAD560D:

 1. Serwis i naprawa chiller Daikin EWAD560DPraca wytwornicy wody lodowej została wstrzymana poprzez sterownik na wskutek powielających się błędów
 2. Jeden z bezpieczników wentylatora (termik) odłączony
 3. Przerwane także połączenie pompy obiegowej
 4. Brak chłodziwa w sekcji A1
 5. Zanieczyszczone skraplacze urządzenia. Agregat wody lodowej Daikin najprawdopodobniej nie był czyszczony od pierwszego uruchomienia

Czynności serwisowe urządzenia Agregat wody lodowej Daikin EWAD560D:

 1. Odinstalowaliśmy wentylator skraplacza w celu wymiany mocno zużytych łożysk. Zamontowany powtórnie z nowymi łożyskami – teraz działa płynnie i cicho, a pobór prądu jest zgodny z zaleceniami producenta.
 2. Uruchomiliśmy termik pompy obiegowej. Po dokonaniu pomiarów napięć prądów stwierdziliśmy, że pompa jest sprawna. Jej praca nie budzi zastrzeżeń, łożyska również są w dobrym stanie, a także nie hałasuje.
 3. Sprawdziliśmy szczelność pompy za pomocą manometru. Ciśnienie w normie co pozwala na utrzymanie odpowiedniego przepływu wody.
 4. Wyczyściliśmy oraz umyliśmy dokładnie skraplacze, a także sprężarkę i konstrukcję chiller Daikin.
 5. Przy użyciu czujnika freonu zlokalizowaliśmy nieszczelność układu. Niestety skraplacz nadaje się do remontu.
 6. Pomimo tej usterki zostaliśmy poproszeni o uzupełnienie czynnika chłodzącego i uruchomienie urządzenia.

Należy pamiętać, że freon nie może się ulatniać do atmosfery, jest to regulowane prawnie i takie zaniedbania mogą pociągać za sobą konsekwencje w postaci kar finansowych.

Ponadto oprócz negatywnego wpływu na środowisko, brak środka chłodniczego powoduje m.in:

 • Niedostateczne smarowanie Sprężarek co może przyczynić się do zatarcia silników, oraz kosztownego remontu.
 • Nieekonomiczną praca chillera ze względu na dłuższy czas potrzebny do uzyskania zadanej temperatury. Więcej wyrobionych roboczo-godzin urządzenia, co może przyczynić się do żywotności agregatu wody lodowej.
 • Ulatniający się gaz (freon) prowadzi do wydostawania się również oleju który przemieszcza się po instalacji freonowej.
 • Przeciek z czasem staje się coraz to większy i prowadzi do dużych strat czynnika chłodniczego. Jeśli wyciek jest mniejszy wtedy istnieje możliwość odnalezienia, oraz usunięcia go. Freon w ostatnich latach stał się dość kosztowniejszy stąd radzimy regularnie serwisować swoje urządzenia.

ChillerTech serdecznie zaprasza wszystkich Państwa do korzystania z naszych usług w zakresie naprawy i serwisu agregatów wody lodowej.

Serwis chiller Daikin EWAD560D | ChillerTech