Serwis Chiller KBA

4.8/5 - (46 votes)

Serwis i naprawa chiller KBA | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo! Agregaty wody lodowej to urządzenia, których głównym zadaniem, a jednocześnie misją jest utrzymanie stałej temperatury z zakresu od -23 oC, aż po +32 oC. Wybór technologii chłodzenia, jak również komponentów, w które zaopatrzone jest urządzenie niejednokrotnie wpływa na jego awaryjność, a także rodzaj eksploatacji. Chillery KBA to dość popularne rozwiązania, których głównym przeznaczeniem jest przemysł. Zminimalizowane gabaryty, które w bezpośredni sposób wpływają na wykorzystanie powierzchni pod potrzeby innych maszyn. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż są to urządzenia wyposażone w wymiennik ciepła w odmianie wężownicy, której efektywność jest nieziemska. Łatwy sposób czyszczenia oraz wręcz natychmiastowy odbiór ciepła, który wynika z rodzaju zaimplementowanych komponentów. 

Kompaktowa budowa oraz wysokiej klasy podzespoły umożliwiają Nam wysoki współczynnik wydajnościowy sięgający >2,8 EER. Pomimo wręcz doskonałej budowy są to urządzenia, które wymagają od Nas stałej eksploatacji i opieki. Z tego też względu świadczymy profesjonalne usługi w zakresie ich obsługi i wsparcia. 🔝✔

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej na terenie całej Polski pod potrzeby Użytkownika. Doradztwo w zakresie wyboru technologii chłodzenia pod pod ściśle określone potrzeby Klienta gwarantując najwyższą efektywność, a jednocześnie bezpieczeństwo.

Przy współudziale firmy SKiC Robert Aptacy zmodernizowaliśmy system chłodzenia maszyn drukujących KBA. Naszym zadaniem było dostarczenie, sprzedaż, a także instalacja agregatu wody lodowej- Chiller o większej wydajności zapewniającej pracę trzech niewielkich maszyn do drukowania oraz rozbudowa istniejącej instalacji wody lodowej.ChillerTech Serwis Chiller KBA

Naprawa modernizacja:

 • Dokładne mycie urządzenia w całości, oraz odkamienienie instalacji wody lodowej.
 • Odzysk, przeważenie, a także osuszenie czynnika chłodniczego z instalacji freonowej.
 • Kontrola szczelności z wykorzystaniem AZOTU TECHNICZNEGO. Po 24-godzinnej próbie szczelności wynik pozytywny urządzenie szczelne.
 • Wykonaliśmy bardzo długą próżnie, wymieniliśmy filtr osuszacz i napełniliśmy chiller czynnikiem chłodniczym.
 • Agregat wody lodowej był do końca sprawny. Dokonaliśmy pomiary elektryczne pompy, sprężarki i wentylatorów.
 • Sprawdzenie łożysk w wentylatorach i wymiana na nowe.
 • Nasz podwykonawca wykonał dla nas wszystkie brakujące blachy i zamknęliśmy urządzenie w jedną całość przez co jego praca będzie na pewno cichsza, a także lepsza.
 • Po zakończeniu prac uruchomiliśmy chiller na ponad trzy godziny pracy – wynik bardzo pozytywny chiller pracuje bez żadnych zastrzeżeń. Sprężarka pracuje równomiernie, a także cicho. Wentylatory po wymianie łożysk pracują idealnie.

Serwis chiller KBA

Każdy agregat wody lodowej wymaga regularnego przeglądu serwisowego bądź serwisu. Regularnie należy myć urządzenie, od-kamieniać wężownice jak tylko spostrzeżemy na nich kamień. W agregatach wody lodowej który zbudowany jest na wymiennikach płytowych nie widzimy kamienia. Efekt zalegającego kamienia widoczny jest na wydajności. Kamień uniemożliwia swobodny przepływ medium, a także jest izolatorem ciepła. Wykonując serwis dowolnego systemu chłodniczego zawsze kontrolowany jest stan ilościowy freonu, zakwaszenie i wilgotność. Serwis chiller KBA i innych agregatów wody lodowej przemysłowych konieczny jest również ze względu na szczelność układów freonowych. Miejmy też na uwadze że w ostatnich latach cena freonu strasznie poszła w górę, a także jeśli w instalacji brakuje ponad 10% możliwa jest Nie pozwólmy freonowi zabić naszego środowisko. 

Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z Naszych usług w zakresie:

 1. Przeglądy okresowe agregatów wody lodowej o dowolnej wydajności chłodniczej bez względu na typ, rodzaj, producenta, czy wydajność chłodniczą.
 2. Serwis naprawczy, a także serwis stały wytwornic wody lodowej i systemów chłodzenia maszyn i urządzeń. Nasz Serwis działa na terenie całej Polski.
 3. Projekt, budowa i modernizacja instalacji wody lodowej.
 4. Sprzedaż i montaż wytwornic wody lodowej.
 5. Budowa i rozbudowa systemów wody lodowej o chłodnice powietrza.
 6. Naprawa i serwis maszyn poligraficznych

Serwis i naprawa chiller KBA | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej