Serwis Chiller KBA

4.8/5 - (46 votes)

Serwis i naprawa chiller KBA | ChillerTech

Serwis Chiller KBA – i innych schładzaczy cieczy stosowanych w poligrafii. ChillerTech serwisuje, naprawia i modernizuje agregaty wody lodowej dowolnego producenta, oraz dowolnej mocy chłodniczej. Oferujemy Naszym Klientom pogotowie chłodnicze, pełen serwis chiller na terenie całej Polski. Wykonujemy przeglądy okresowe wraz ze wpisem do CRO, naprawy doraźne, modernizację i rozbudowę układów chłodzenia maszyn i urządzeń.

Przy współudziale firmy SKiC Robert Aptacy zmodernizowaliśmy system chłodzenia maszyn drukujących KBA. Naszym zadaniem było dostarczenie, sprzedaż, a także instalacja agregatu wody lodowej- Chiller o większej wydajności zapewniającej pracę trzech niewielkich maszyn do drukowania oraz rozbudowa istniejącej instalacji wody lodowej.ChillerTech Serwis Chiller KBA

Naprawa modernizacja:

 • Dokładne mycie urządzenia w całości, oraz odkamienienie instalacji wody lodowej.
 • Odzysk, przeważenie, a także osuszenie czynnika chłodniczego z instalacji freonowej.
 • Kontrola szczelności z wykorzystaniem AZOTU TECHNICZNEGO. Po 24-godzinnej próbie szczelności wynik pozytywny urządzenie szczelne.
 • Wykonaliśmy bardzo długą próżnie, wymieniliśmy filtr osuszacz i napełniliśmy chiller czynnikiem chłodniczym.
 • Agregat wody lodowej był do końca sprawny. Dokonaliśmy pomiary elektryczne pompy, sprężarki i wentylatorów.
 • Sprawdzenie łożysk w wentylatorach i wymiana na nowe.
 • Nasz podwykonawca wykonał dla nas wszystkie brakujące blachy i zamknęliśmy urządzenie w jedną całość przez co jego praca będzie na pewno cichsza, a także lepsza.
 • Po zakończeniu prac uruchomiliśmy chiller na ponad trzy godziny pracy – wynik bardzo pozytywny chiller pracuje bez żadnych zastrzeżeń. Sprężarka pracuje równomiernie, a także cicho. Wentylatory po wymianie łożysk pracują idealnie.

Serwis chiller KBA

Każdy agregat wody lodowej wymaga regularnego przeglądu serwisowego bądź serwisu. Regularnie należy myć urządzenie, od-kamieniać wężownice jak tylko spostrzeżemy na nich kamień. W agregatach wody lodowej który zbudowany jest na wymiennikach płytowych nie widzimy kamienia. Efekt zalegającego kamienia widoczny jest na wydajności. Kamień uniemożliwia swobodny przepływ medium, a także jest izolatorem ciepła. Wykonując serwis dowolnego systemu chłodniczego zawsze kontrolowany jest stan ilościowy freonu, zakwaszenie i wilgotność. Serwis chiller KBA i innych agregatów wody lodowej przemysłowych konieczny jest również ze względu na szczelność układów freonowych. Miejmy też na uwadze że w ostatnich latach cena freonu strasznie poszła w górę, a także jeśli w instalacji brakuje ponad 10% możliwa jest Nie pozwólmy freonowi zabić naszego środowisko. 

Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z Naszych usług w zakresie:

 1. Przeglądy okresowe agregatów wody lodowej o dowolnej wydajności chłodniczej bez względu na typ, rodzaj, producenta, czy wydajność chłodniczą.
 2. Serwis naprawczy, a także serwis stały wytwornic wody lodowej i systemów chłodzenia maszyn i urządzeń.Nasz serwis działa na terenie całej Polski.
 3. Projekt, budowa i modernizacja instalacji wody lodowej.
 4. Sprzedaż i montaż wytwornic wody lodowej.
 5. Budowa i rozbudowa systemów wody lodowej o chłodnice powietrza.
 6. Naprawa i serwis maszyn poligraficznych

Serwis i naprawa chiller KBA | ChillerTech