Serwis chiller Lennox EAC210

5/5 - (2 votes)

Serwis chiller Lennox EAC2104SM4HN | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Agregaty wody lodowej to dość powszechnie stosowane urządzenia, których głównym zadaniem jest chłodzenie, bądź stabilizacja danych procesów przemysłowych oraz chemicznych. Prosta budowa, jak również zminimalizowana ilość czynnika pozwala Nam na wręcz natychmiastowy rezultat jakim jest żądana temperatura. Tego typu urządzenia są wciąż udoskonalane w różnego rodzaju podzespoły oraz systemy pozwalające na zmniejszenie kosztów ich pracy. Pamiętajmy jednak, iż tego typu systemy wymagają stałej, a przede wszystkim odpowiednio dobranej eksploatacji. Zaniedbanie tego typu czynności w najgorszym przypadku może przyczynić do całkowitego uszkodzenia urządzenia, prowadząc tym samym do jego wymiany. Nie pozwól Sobie na to z ChillerTech!

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki Lennox. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie przeglądów technicznych oraz okresowych urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski. Najnowocześniejsze urządzenia oraz sprzęt jakim posługuje się Nasz Autoryzowany Serwis pozwala Nam na przedwczesne wykrycie jakichkolwiek awarii/uszkodzeń, obniżając tym samym ryzyko ewentualnego przestoju maszyn Naszego Klienta. Zwiększ wydajność i zoptymalizuj koszty.

Serwis chiller Lennox EAC2104SM4HNSerwis chiller Lennox EAC2104SM4HN

W ostatnim czasie Naszym zadaniem był kompleksowy serwis agregatu wody lodowej marki Lennox EAC2104SM4HN. Głównym zadaniem urządzenia jest chłodzenie powierzchni magazynowych w okresie letnim. Stąd też w okresie zimowym urządzenie jest wyłączane, a z instalacji wody lodowej spuszczana jest woda. Niestety ze względu na dość rozbudowany system chłodzenia tzn. system wody lodowej Klient nie zdecydował się na zakup glikolu. Pamiętajmy jednak, że glikol chroni Nas przede wszystkim przed niskimi, jak również minusowymi temperaturami. Niewielu z Nas wie że glikol chroni Nas również przed powstawaniem kamienia, który w znacznym stopniu wpływa na wydajność zarówno urządzeń, jak i samego systemu. Czytaj więcej na ten temat…

Zakres czynności serwisowych:

  1. Kontrola wizualna urządzenia. Weryfikacja urządzenia pod kątem wizualnym, jak również technicznym. W skład tej czynności wchodzi zarówno kontrola zamocowań oraz drgań, które mogłyby przyczynić się do rozszczelnienia instalacji freonowej, prowadząc tym samym do ubytku czynnika chłodniczego.
  2. Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Wszelkiego rodzaju pomiary elementów kontrolno-pomiarowych, a także zabezpieczających chroniąc Nas przed ewentualną awarią systemu chłodzenia. To właśnie głównym zadaniem automatyki i sterowania jest przedwczesne informowanie Nas o ewentualnych zagrożeniach, bądź nieprawidłowych pomiarach.
  3. Kontrola układu freonowego. Pomiary ciśnień po stronie instalacji freonowej. Dokonaliśmy weryfikacji układu pod kątem nieszczelności wykorzystując specjalny detektor oraz piankę. Pamiętajmy iż w przypadku nieszczelności wraz z ubytkiem czynnika chłodniczego mamy również do czynienia z ubytkiem oleju.
  4. Sprawdzenie poprawności działania podzespołów. Kontrola podzespołów w tym sprężarek chłodniczych, wentylatorów skraplacza, czy choćby presostatów ciśnienia. Wszelkiego rodzaju pomiary oraz praca podzespołów jak najbardziej prawidłowa zgodna z DTR urządzenia. 
  5. Mycie i czyszczenie urządzenia. Za pomocą specjalnej myjki ciśnieniowej umyliśmy konstrukcję, jak również skraplacz urządzenia Lennox EAC2104SM4HN.
  6. Kontrola oleju w sprężarkach chłodniczych. Sprawdzenie ilości oraz ocena stanu oleju, jak również jego koloru. Ilość, jak i sam kolor oleju prawidłowy. 

Czynności dodatkowe:

  1. Zabezpieczenie systemu przed okresem zimowym. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy system ze względu na bardzo rozbudowaną budowę uzupełniony jest wodą, co w pewien sposób wpływa na jego żywotność, jak i same bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że choćby mała ilość wody znajdująca się w systemie, bądź instalacji chłodniczej w okresie zimowym może przyczynić się do zamrożenia, a zarazem uszkodzenia całego systemu. Stąd też firmy z rynku HVAC wciąż dążą do tego, aby każdy system opierał się na glikolu. 
  2. Weryfikacja modułu hydraulicznego. Kontrola pracy, jak również pomiary pomp wodnych znajdujących się w urządzeniu chłodniczym. Ponadto chiller Lennox EAC2104SM4HN  wyposażony jest w zbiornik buforowy, który w znacznym stopniu wpływa na nadmierne załączenia się całego urządzenia. Przez to same urządzenie, a także system jest wydajny, bezpieczny, oraz efektywny. Spuściliśmy wodę ze zbiornika buforowego znajdującego się w urządzaniu. Chiller jest bezpieczny!

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Dysponując wieloletnim doświadczeniem oraz wysokiej jakości podzespołami jesteśmy w stanie spełnić choćby najbardziej wymagające oczekiwania Naszego Klienta. Kompleksowe usługi serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym znanych marek takich jak: Trane, Carrier, Lennox, Clivet itd… Zyskaj przewagę nad konkurencją!

Serwis chiller Lennox EAC2104SM4HN | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej