Serwis chiller MAS ACPK190-30

4/5 - (20 votes)

Serwis i naprawa chiller MAS ACPK190-30 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili. Usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki MAS. Obsługa, konserwacja i ochrona urządzeń z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji przeróżnych procesów przemysłowych, a tym samym chemicznych. Przeglądy techniczne i okresowe, jak również doskonałe i w pełni innowacyjne analizy systemów chłodzenia opartych o wodę lodową. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Urządzenia marki MAS to wciąż popularniejsze rozwiązania, których głównym celem jest już nie tyle co chłodzenia, jak również stabilizacja przeróżnych procesów. Kompaktowa budowa, a przede wszystkim wysokiej jakości podzespoły czynią ten sprzęt w pełni wydajnym, a co ważniejsze bezpiecznym urządzeniem niezależnie od temperatury. Ważnym podkreślenia jest zarówno szeroki zakres temperatur, patrząc choćby, iż chillery marki MAS pozwalają Nam na uzyskanie temp. w zakresie od 2 oC, aż po 45 oC.

Serwis chiller MAS ACPK190-30

W ostatnim czasie głównym zadaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis, jak również naprawa urządzenia chłodniczego, a mianowicie chiller MAS ACPK190-30 o wydajności chłodniczej ok. 200 kW. Chiller według obsługi technicznej do końca pracował prawidłowo, a co najważniejsze w pełni efektywnie. Główną funkcją urządzenia było chłodzenie form wtryskowych do temp. na poziomie 12 oC, jednakże ze względu na rozbudowę linii zapotrzebowanie w chłód uległo w znacznym stopniu zmianie. 

Urządzenie jednakże pracowała na wodzie, a co gorsza w układzie otwartym przez co wymiennik (co jasno widać na zdjęciach) uległ zabrudzeniu. Wartym podkreślenia jest jednakże fakt, iż samo urządzenie było poddawane regularnej eksploatacji, a obsługę nad całym systemem sprawowała Nasza zaprzyjaźniona firma, jaką jest SKiC Robert Aptacy

Zakres czynności serwisowych:

  1. Kontrola wizualna urządzenia. W skład tej czynności wchodzi wizualna kontrola urządzenia, której głównym zadaniem jest odnalezienie ewentualnych braków w nakrętkach, śrubkach czy też zamocowań. Kontroli zostaje poddana zarówno instalacja freonowa, wszelkiego rodzaju zabrudzenia, bądź co gorsza tłuste plamy.
  2. Kompleksowe mycie urządzenia. Za pomocą specjalnej myjki wysokociśnieniowej dokładnie umyliśmy, jak również wyczyściliśmy konstrukcję urządzenia, wraz z jego skraplaczem. Urządzenie ze względu na posadowienie wewnątrz było mocno zabrudzone co jest widoczne na filmie ukazanym poniżej.
  3. Kontrola układu freonowego. Wykorzystując wysokiej klasy oprzyrządowanie wykonaliśmy szczegółowe pomiary układu freonowego, jak również ilości czynnika chłodniczego. Wszelkiego rodzaju pomiary zgodne z wytycznymi. Układ freonowy w pełni szczelny.
  4. Weryfikacja zabrudzenia filtra/osuszacza. Pamiętajmy, iż głównym zadaniem filtrów jest wychwycenie, a przede wszystkim usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń znajdujących się w układzie. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż powinny one być regularnie kontrolowane, a tym samym wymieniane w celu zabezpieczenia urządzenia. Ich drożność oraz prawidłowe zastosowanie chroni układ przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które w najgorszym przypadku mogłyby przyczynić się do uszkodzenia, a tym samym przestoju maszyny. Nie pozwól Sobie na to!
  5. Weryfikacja poprawności działania automatyki kontrolno-pomiarowej oraz zabezpieczającej. To właśnie głównym zadaniem automatyki kontrolno-pomiarowej, jak również zabezpieczającej jest w pełni wydajna, a co ważne bezpieczna praca niezależnie od temperatury na zewnątrz. Wszelkiego rodzaju pomiary zgodne z DTR urządzenia. 
  6. Pomiary elektryczne podzespołów chłodniczych. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary elementów takich jak sprężarki chłodnicze, presostaty ciśnienie, czy też wentylatory skraplacza. Ponadto weryfikacji zostały poddane elementy zabezpieczające, wchodzące w skład automatyki.
  7. Analiza ilości, jak również zużycia oleju chłodniczego. Sprężarki typu scroll to sprzęt charakteryzujący się dużą wytrzymałością, a także małymi gabarytami. Pamiętajmy jednak, iż mimo to wymagają one ściśle określonego oleju, a przede wszystkim odpowiedniej ilości, której głównym zadaniem jest odpowiednie smarowanie podczas pracy. Ilość oraz stan w pełni prawidłowy.

Agregat wody lodowej MAS ACPK 190-30

Po zakończeniu wszelkich prac oraz wykonaniu szczegółowych pomiarów uruchomiliśmy urządzenie w trybie testowym. Chiller MAS ACPK190-30 pracuje w pełni prawidłowo, a sam czas zbijania temperatury jest oszołamiająco dobry. Głównym zadaniem urządzenia było chłodzenie zbiornika buforowego o pojemności 2 000 l. do temp. na poziomie 2 oC. Chiller zbija temp. medium chłodzącego średnio co 4-5 sec co jest bardzo dobrym wynikiem, patrząc choćby na jego pojemność oraz wysoką temperaturę będącą w zbiorniku. 

Nie wierzysz? Przekonaj się już dziś! Chiller dostępny w Naszym Sklepie.

Serwis i naprawa chiller MAS ACPK190-30 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Producent

MAS

   
Model chillera ACPK 190-30    
Wydajność chłodnicza w parametrze 12/7 oC 190 kW    
Rok produkcji 2008 r.    
Min. i Max. temperatura chłodzenia medium +2 oC / +45oC    
Chiller przeznaczony do pracy w układzie Chiller przeznaczony jest do systemów zamkniętych i otwartych (bez różnicy)  
Funkcja chillera Chłodzenie    
Chiller wyposażony w dry cooler NIE    
Chiller wyposażony w odzysk ciepła NIE Na zamówienie i za dodatkową opłatą możemy doposażyć chiller w dodatkowy wymiennik;  
Chiller wyposażony w pompę obiegową wody NIE Qn = 350 L/min, Pn = 3,0 Bar  
Chiller wyposażony w wymiennik ciepła płytowo – rurowy      
Chiller wyposażony w zbiornik buforowy NIE      
Chiller wyposażony w flow switch TAK      
Rodzaj połączeń po stronie wody lodowej Rowkowe 110 mm      
Ilość sekcji chłodzenia 1      
Ilość sprężarek chłodniczych 3 szt.      
Typ i model sprężarek scroll PERFORMER SZ300A4PBB  
Zastosowany czynnik chłodniczy i jego ilość R407C    
Napięcie zasilania chillera 400 VAC  3 FAZY + zero i ochrona    
Deklarowany z DTR pobór prądu chillera 184 A – PRACA 399 A- ROZRUCH    
Chiller chłodzony powietrzem Zalecane posadowienie urządzenia: na zewnątrz  
Ilość wentylatorów skraplacza 4 Wentylatory pracują FALOWNIK  
Wymiary chillera Długość
4,40 m
Szerokość
1,30 m
Wysokość
2,43 m
 
Waga 1925,0 kg