Serwis chiller MTA TAE 201

4.6/5 - (12 votes)

Serwis i naprawa chiller MTA TAE 201 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej wiodących producentów, w tym marki MTA. Najwyższej jakości usługi eksploatacji oraz konserwacji urządzeń z zakresu chłodzenia, jak stabilizacji przeróżnych procesów. Wieloletnie doświadczenie, jak również zdobyta wiedza i certyfikaty czynią Nas liderem w branży HVAC. Skontaktuj się z Nami!

Agregaty wody lodowej marki MTA to dość powszechnie stosowane urządzenia, które wyróżnia szeroki zakres temperatur pracy. Pomimo wielu zalet, jakimi są m.in wykorzystywanie zbiorników buforowych wyposażonych w wężownice czy też małe gabaryty to urządzenia tego producenta dość często ulegają awarią, a zarazem uszkodzeniom. Przyczyną tego jest podatna na drgania konstrukcja, oraz zastosowane rurki o bardzo cienkiej grubości. Osadzone wewnątrz sprężarki typu Scroll wywołują ogromne drgania co przyczynia się dość często do poważnej awarii oraz co gorsza drogiej naprawy. Przypominamy o okresowych przeglądach tych urządzeń!

Serwis chiller MTA TAE 201

Urządzenie pomimo dość dobrego stanu wizualnego znajduje się w dość odmiennym stanie technicznym. Przykładem może być m.in. sprężarka chłodnicza obiegu 1, która na wskutek za wysokiej temperatury została w ostatnim czasie uszkodzona. Ważnym podkreślenia jest również fakt, iż skraplacz jest na tyle brudny, że chiller wielokrotnie wskazuje błąd HP, który sygnalizuje Nam za wysokie ciśnienie. Głównym zadaniem urządzenia jest chłodzenie form wtryskowych do temp. ok. 12 oC – 15 oC. Napisz do Nas i otrzymaj darmową wycenę!

Zakres czynności serwisowych:

  1. Kontrola wizualna urządzenia. Urządzenie pomimo dość dobrego posadowienia, jak również dostępu do świeżego powietrza pracuje niepoprawnie. Zabrudzone filtry znajdujące się skraplaczu w znacznym stopniu utrudniają dostęp do czystego powietrza. Instalacja wody lodowej mocno zakamieniona, a przede wszystkim zapowietrzona ze względu na wykorzystanie układu otwartego. Sprawdź jaki system chłodzenia wybrać…
  2. Kontrola układu freonowego. Układ freonowy nieszczelny o czym świadczą choćby tłuste plamy znajdujące się na króćcach połączeniowych przy sprężarkach. Ważnym podkreślenia jest również bardzo głośna praca sprężarki chłodniczej, a przede wszystkim bardzo mała ilość oleju.
  3. Pomiary ciśnień po stronie freonowej. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary ciśnień znajdujących się po stronie układu freonowego. 
  4. Weryfikacja automatyki kontrolno-pomiarowej. Wykonaliśmy pomiary elementów zabezpieczających, jak również roboczych, w tym wentylatorów skraplacza, czy też sprężarek chłodniczych. Kontroli została poddana zarówno pompa wody znajdująca się w owym urządzeniu. Pompa wody do regeneracji ze względu na nieszczelność oraz bardzo głośną pracę. Sprężarka nr. 1 na wyczerpaniu (mocno się grzeje)
  5. Mycie i czyszczenie filtrów. Agregaty wody lodowej w odróżnieniu od tradycyjnych systemów freonowych jako medium chłodzące wykorzystują wodę, bądź glikol rozcieńczony z wodą. Pamiętajmy, jednak iż są to urządzenia bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a także zabrudzenia. Stąd też tak ważnym elementem jest stosowanie filtrów będących właśnie po stronie instalacji wody lodowej zabezpieczając je tym samym przed jakimikolwiek zabrudzeniami. W przypadku, gdy jest taka możliwość staramy się zazwyczaj czyścić tego typu filtry. Celem tego działania jest uzyskanie jak najlepszego przepływu oraz ciśnienia przez parownik, który pozwala Nam osiągnąć żądaną temperaturę. 
  6. Analiza kwasowości oleju chłodniczego. Za pomocą specjalnych próbek zbadaliśmy kwasowość układu freonowego. Układ freonowy kwaśny! Zalecana wymiana oleju, a także czynnika chłodniczego wraz z wymianą filtra / osuszacza na filtr z funkcją odkwaszania.

Naprawa chiller MTA TAE 201

Głównym zadaniem urządzenia jest chłodzenie form wtryskowych do parametru żądanego na poziomie 12 oC. Sam system chłodzenia oparty o chiller zaopatrzony jest również w zbiornik buforowy o pojemności ok. 2 m3 – 2 000 l, który znacznie ogranicza pracę urządzenia. Pomimo to, chiller pracuje 24h na dobę, a temp. wody waha się w granicach 15 oC, a w skrajnych momentach nawet 18 oC. Poprzez to obsługa nie jest w stanie uzyskać żądanego efektu, a sam produkt ulega znacznej deformacji oddziałując na jego jakość. Obsługa, jak i sam Zleceniodawca poinformowała Nas, że chiller już od momentu zakupu pracował niepoprawnie. Zadzwoń i umów Nasz serwis!

Po rozmowie z Zleceniodawcą zaproponowaliśmy zastosowanie chillera o wydajności chłodniczej ok. 150 kW, który wyposażony jest w Free cooling pozwalając Nam na ogromne oszczędności patrząc na to, iż zakład pracuje 24h na dobę 5 dni w tygodniu. Dowiedz się więcej…

Serwis i naprawa urządzeń chłodniczych MTA

Doraźne przeglądy techniczne i okresowe agregatów wody lodowej marki MTA w zakresie wydajności od 1 kW, aż po chillery przemysłowe o wydajności ponad 1,5 MW. Najwyższej jakości usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również  modernizacji chillerów renomowanych producentów takich jak: Trane, Carrier, York, MTA, Clivet, ClimaVeneta, Airwell, Weiss, Rhoss, MAS, Industrial Frigo, KKT, KTK, Hitema, Chigo, Thermocold, Deltatherm, Piovan, Hyfra, Stulz, Riedel, Green Box, Blue Box, Lennox, Cosmotec, LahnTechnik, Ciat, McQuay, Daikin, Air Blue, Parker, ThermoFisher, Emicon, GEA, Aermec itd… Sprawdź Sam!

Serwis i naprawa chiller MTA TAE 201 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej