Serwis chiller Oil Matic V1500

5/5 - (4 votes)

Serwis i naprawa chiller Oil Matic V1500 | ChillerTechObsługa i wsparcie w zakresie chłodzenia

Skuteczna ochrona Twojego urządzenia! Usługi serwisowe, które umożliwią Ci wykorzystanie pełnego potencjału układu HVAC/R. Nowoczesna armatura kontrolno-pomiarowa o czułości +/- 1% oddziałuje na rzetelne działanie, w każdych warunkach atmosferycznych. Dostęp do oryginalnych części zamiennych, którymi to są m.in. części elektroniczne, a także mechaniczne wpłyną na Twoje codzienne funkcjonowanie. Skontaktuj się z Nami już dzisiaj!

Bezpieczeństwo 24/7. Program PreVision®, którego celem jest stała efektywność energetyczna (EER/SEER), a także niski bilans CO2. Możliwość natychmiastowego działania to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Serwis i naprawa urządzeń Oil Matic to doskonałe rozwiązanie, które oddziałuje na funkcjonowanie maszyn, a nawet urządzeń z dokładnością temperaturową wynoszącą nawet +/- 0,1K. Mając na uwadze niższą sinusoidę temp., w tym utrzymanie wartości w zakresie przepływu (Q) oraz ciśnienia medium (P) umożliwia to transfer ciepła w każdych warunkach. Dowiedź się więcej…

Spersonalizowane rozwiązania z zakresu chłodzenia? Z Nami wszystko jest to możliwe!

Podstawowe wartości, którymi to są rzetelność, uczciwość i pasja przekładają się na wysokie referencję przedsiębiorstwa ChillerTech. Wysoka skuteczność działania zgodna z normami UE to lepsza przyszłość! Osiągając dostęp do nieograniczonych możliwości, a mianowicie +86 chillerów używanych dostępnych od ręki to coś wyjątkowego. Spersonalizowane rozwiązania z zakresu chłodzenia oddziałują na utrzymanie temp. medium z zakresu od -25oC do nawet +45oC. Cel działania: wyższe bezpieczeństwo Użytkownika.

Serwis i naprawa Oil Matic

Serwis chiller Oil Matic V1500

Usługi serwisowe mające przełożenie na Twoje codzienne funkcjonowanie. Sprawdź dzisiaj i zobacz jakie to proste!

 • Diagnostyka chiller Oil Matic. Ocena zużycia elementów mechanicznych, a także elektronicznych, które oddziałują na funkcjonowanie całego obiegu freonowego. Rzetelna weryfikacja obiegu w zakresie ciśnienia (P) i temp. (T) czynnika chłodniczego mającego wpływ na działanie strategicznych części. Równocześnie celem diagnostyki jest wizualna kontrola układu mająca za cel wskazanie miejsc podatnych na uszkodzenia, bądź bezpośrednio nieszczelności. 
 • Serwis chiller oil Matic. Usługi serwisowe/naprawcze mające przełożenie na Twoje codzienne funkcjonowanie. Nowoczesna ochrona Użytkownika PreVisision® wpływa na stabilność obróbki cieplnej, a nawet temp. części mechanicznych. Biorąc pod uwagę dostęp do oryginalnych części zamiennych jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Skontaktuj się z Nami!
 • Naprawa chiller oil Matic. Skuteczne działanie, które wpływa na bezpieczeństwo Użytkownika, a tym samym sprawność energetyczną urządzenia (EER/SEER). Powierzchnia magazynowa wynoszącą, aż +2 500m2 przekłada się na możliwość natychmiastowego działania, zgodnie z wytycznymi UE. Mając na uwadze to, iż uszkodzenia, a nawet nieszczelności są usuwane zgodnie z nominalnymi wartościami w oszałamiająco szybkim czasie. To nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale również satysfakcji!
 • Działania prewencyjne i predykcyjne. Nowoczesna ochrona Użytkownika oddziałująca na niski bilans CO2, a także niższe zużycie energetyczne (kWh). Spersonalizowane działania serwisowe/naprawcze, które rzutują na proces obróbki cieplnej, ale również dokładność temp. wynoszącą +/- 0,1K. Stała ochrona, a także rzetelna weryfikacja umożliwia Nam przedwczesne działanie. Jest to równocześnie doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw z sektora przemysłowego

Program PreVision® to lepsza Twoja przyszłość! Elastyczność działania z zakresu od -25oC do +45oC wpływa na obciążenie cieplne części mechanicznych oraz elektronicznych, a tym samym efektywność energetyczną układu chłodzenia. Biorąc pod uwagę fakt, iż temp. oraz ciśnienie jest uzależnione m.in. od strumienia cieplnego. Z tego też względu stała ochrona urządzenia to idealne rozwiązanie, które wpłynie na Twoje bezpieczeństwo 24/7. Sprawdź i otrzymaj wycenę w niecałe 15 minut…

Chiller Oil Matic V1500

Celem przedsiębiorstwa ChillerTech była diagnostyka urządzenia chiller oil Matic V1500 o wydajności chłodniczej 1500W w standardowych warunkach. Zaopatrzone w sprężarkę chłodniczą w odmianie spiralnej, a także wymiennik ciepła w konfiguracji współosiowej. Ekologiczna substancja fluorowana (czynnik chłodniczy) R407C o niskim GWP i ODP rzutuje na bilans CO2, a także mniejszą podatność na skoki temperaturowe. Same urządzenie ma na celu utrzymanie temp. na maszynie, którą to jest Okuma MU-500VA. Nowoczesne centrum obróbcze CNC do obróbki 5-osiowej to rozwiązanie, które umożliwia Nam uzyskanie dużej dokładności pod każdym względem. Biorąc pod uwagę jednocześnie, iż umożliwia to cięcie z dużą wytrzymałością w każdych warunkach optymalnych z wytycznymi Okuma. 

Diagnostyka chiller oil Matic V1500

Chłodzenie maszyny CNC Okuma MU-500VA

 1. Wizualna kontrola urządzenia. Wskutek wysokich drgań miejsca połączeń są tłuste sygnalizując wyciek czynnika chłodniczego, a tym samym rozszczelnienie układu freonowego. Zważywszy na zaopatrzenie urządzenia w wymiennik ciepła (skraplacz) w odmianie mikrokanałowej MCHE ilość czynnika chłodniczego jest mniejsza, aż o 38%. Mimo to, iż aluminium ma wyższą sprawność jest to rozwiązanie niosące pewne konsekwencję, w tym m.in. brak odbioru ciepła. Wyższa temp. skraplania, która rzutuję na obróbkę cieplną oraz dochłodzenie czynnika chłodniczego. Ze względu na wysokie zabrudzenie powietrza, a co za tym idzie powierzchni wymiany ciepła temp. i ciśnienie jest wyższe. To finalnie wpływa na niższą sprawność, a co gorsza niemożność dalszego działania.
 2. Weryfikacja części mechanicznych. Wysokie obciążenie cieplne strategicznych elementów układu (sprężarki chłodniczej) oddziałujące na wysokie skoki temperaturowe medium, a konsekwencji „błąd krytyczny” na maszynie Okuma MU-500VA. Jednocześnie na wskutek nadmiernego załączania się urządzenia sprężarka chłodnicza jest głośna wskazując m.in. zacieranie. Dokonaliśmy pomiarów elektrycznych: zalecana jest natychmiastowa wymiana. 
 3. Kontrola zabrudzenia powierzchni wymiany. Wymiennik ciepła (parownik) w odmianie współosiowej to doskonałe rozwiązanie, które ma na celu skuteczne przenoszenie ciepła, w każdych warunkach. Dodatkowo uwzględniając to, iż jest są to wymienniki, których żywotność wynosi, aż >25 lat. Niezależnie od zabrudzenia, ciśnienia, a nawet przepływu umożliwia utrzymanie stałej temp. Powierzchnia wymiany ciepła (parownika) doskonała. Natomiast skraplacz w fatalnej kondycji. Wysokie zabrudzenie, a co gorsza liczne naruszenia (pogięte lamele) finalnie oddziałują na wymianę ciepła z niską skutecznością. Wentylator z możliwością płynnej regulacji obrotowej funkcjonuje na 100%. To na wskutek wysokiego zabrudzenia oraz pogiętych lameli.
 4. Weryfikacja układu sterowania. Wysoka częstotliwość załączania się urządzenia, a co za tym idzie części mechanicznych wpłynęło negatywnie na działania układu sterowania. Jednocześnie wskazując błędne pomiary temp. (odchyłka o +/- 5oC), a także tzw. „lewe” błędy, których to nie sposób wyjaśnić. Zbyt wysoka temp. medium mimo 11oC, bądź brak ciśnienia osiągając po stronie obiegu wtórnego blisko 5 BAR.

Serwis chiller Oil Matic V1500

Serwis chiller oil Kanto Seiki Co

Usługi serwisowe wykonane na rzecz Zamawiającego (*dodatkowe/odpłatne):

 • Odzysk i utylizacja czynnika chłodniczego. Ze względu na liczne nieszczelności po stronie freonowej oraz ubytek czynnika chłodniczego w ilości >15% zalecanym był całkowity odzysk i zabezpieczenie substancji zgodnie z normami UE. Mając na uwadze równocześnie fakt, iż sprężarka chłodnicza została uszkodzona po stronie elektrycznej. W celu doprowadzenia urządzenie do całkowitej funkcjonalności zalecana jest równocześnie wymiana m.in.: filtr/osuszacz, wziernik freonowy. 
 • Rozhermetyzowanie układu freonowego. Na wskutek uszkodzenia części mechanicznej wymaganym było rozhermetyzowanie obiegu freonowego tzw. „otwarcie”. Mając dostęp do informacji dotyczących sprężarki chłodniczej zaproponowaliśmy dostępny od ręki zamiennik o zbliżonych wartościach m.in. wydajności wolumetrycznej. Dodatkowo, aby obieg funkcjonował zgodnie z wytycznymi dostarczyliśmy filtr/osuszacz z funkcją odkwaszania oraz wziernik z indykatorem, którego celem jest wskazanie WET/DRY.
 • Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Zgodnie z nominalnymi wartościami obieg freonowy został poddany weryfikacji przy ciśnieniu próby 8 BAR. Wykorzystując specjalną piankę do wykrywania nieszczelności dokonaliśmy rzetelnej weryfikacji. Miejsca nieszczelności stwierdzono m.in. na:
  • Zawór schradera po stronie niskiego ciśnienia
  • Zawór schradera po stronie wysokiego ciśnienia
  • Króciec połączeniowy na rurociąg/skraplacz. Na wskutek tego, iż wymiennik ciepła (skraplacz) jest w odmianie mikrokanałowej MCHE połączenie musi być specjalne. Zmienia się również sama zawartość lutu, a tym samym zawartość m.in. miedzi. Dodatkowo warto wspomnieć, iż na wskutek połączenia dwóch jakże odmiennych materiałów na powierzchni zewnętrznej osadzają się spalane tlenki prowadzące do stopniowego uszkadzania materiału. Na wskutek tego powierzchnia łącząca (zgodne z aktualnymi wymaganiami) została zabezpieczona specjalną odmianą tworzywa sztucznego.
 • Próżnia układu freonowego. W celu usunięcia zabrudzeń, a także wilgoci wykonaliśmy długotrwałą próżnię układu freonowego.
 • Uzupełnienie obiegu. Zgodnie z wytycznymi Kanto Seiki Co. uzupełniliśmy układ freonowy czynnikiem chłodniczym R407C. Temp. przegrzania i dochłodzenia czynnika chłodniczego zgodna.
 • Uruchomienie i kalibracja. Urządzenie po dokonaniu w/w czynności serwisowych i naprawczych funkcjonuje zgodnie z wytycznymi utrzymując temp. na stałym poziomie. Wynik: urządzenie wróciło do życia. Klient zadowolony. 🙂 

Serwis i naprawa chiller Oil Matic V1500 | ChillerTech – Wsparcie serwisowe 24/7