Serwis chiller Parker ICE057

5/5 - (2 votes)

Serwis i naprawa chiller Parker ICE057 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Agregaty wody lodowej to urządzenia z zakresu chłodzenia, jak również stabilizacji termicznej, których głównym zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury. Co ważne to właśnie ich główną funkcją jest stabilna praca maszyn czy też urządzeń pod potrzeby przemysłu. Solidna budowa, a także korzyści wynikające z korzystanie z tych urządzeń otwierają przed Nami nowe możliwości w zakresie chłodzenia.

Wielofunkcyjność, jak również progresywny system sterowania umożliwiający Nam stałą kontrolę procesu chłodzenia oraz obciążenie układu wpływa korzystnie na korzystanie z tych urządzeń. Ważnym podkreślenia jest zarówno nowoczesna funkcja Free cooling, która pozwolą Użytkownikowi na oszczędności na poziomie blisko 45% w skali roku. Ciągłą chęć udoskonalania umożliwia Nam chłodzenie w każdych warunkach atmosferycznych utrzymując stałe parametry. Sprawdź Sam!

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w każdej chwili! Fachowe wsparcie, które pozwoli Ci na utrzymanie stałej temperatury niezależnie od warunków zewnętrznych. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji na terenie całej Polski. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,5 MW. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj wycenę w ciągu 15min!

Serwis agregatów wody lodowej Parker

Serwis chiller Parker ICE057

Każdy z Nas chciałby, aby jego urządzenia wyróżniały się wysoką efektywnością, a jednocześnie długą żywotnością. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż chcielibyśmy, aby te urządzenia były niezawodne, a w przypadku awarii podzespoły dostępne od ręki. Z tego też względu coraz to częściej spotykamy się z urządzenia, których komponenty są wciąż udoskonalane umożliwiając Nam szybką reakcję w momencie awarii. 

Szeroki zakres pracy umożliwiający Nam kontrolę w zasięgu od -8 oC, aż po +24 oC niejednokrotnie wpływa na sam proces eksploatacji, a co najważniejsze zużycia. Niezmiernie ważnym elementem jest zarówno samo posadowienie urządzenia, w tym dostęp do świeżego powietrza czy też rodzaj medium. Dowiedz się więcej…

Wsparcie i obsługa, która pozwoli Ci na oszczędności! Ciągłą chęć rozwijania się otwiera przed Nami nowe możliwości w zakresie chłodzenia. Wiedza i doświadczenie, które wyróżnia Nas na tle konkurencji. Ważnym podkreślenia jest zarówno prostota oraz estetyka, która korzystnie wpływa korzystanie z urządzenia. Zaufało Nam już tysiące firm, zaufaj i Ty!

Serwis chiller Parker ICE057

Ostatnimi czasy głównym zadaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis, a także diagnostyka urządzenia chłodniczego, a mianowicie chiller Parker ICE057 o wydajności chłodniczej 60 kW. Pierwotną funkcją urządzenia było natomiast chłodzenie biogazów powstałych na wskutek obróbki tworzyw sztucznych. Zakres pracy sięgający blisko 28 oC w okresie letnim niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie całego układu chłodniczego, w tym pracę sprężarek chłodniczych.

Temperatura żądana na poziomie blisko 8 oC jest jednak nie realna, choćby ze względu na alarmy, które wskazało urządzenie w ostatnim czasie. Na dodatek samo urządzenie znajduje się w dość skrajnych warunkach technicznych czy to wizualnych. Mocno zabrudzona powierzchnia skraplacza, a co najważniejsze otwarta blacha wymuszająca ruch powietrza przyczyniła się do unieruchomienia całego układu i pojawienie się masy błędów. Ważnym podkreślenia jest zarówno szybki wzrost temperatury, który spowodowany jest pracą maszyn.

Przegląd techniczny chiller Parker ICE057

Naprawa chiller Parker ICE057

Głównym zadaniem przeglądu technicznego jest pełna diagnostyka urządzenia pod kątem technicznym, jak również wizualnym. Pozwala Nam ona zarówno na realną ocenę efektywności układu chłodzenia minimalizując przy, tym ryzyko awarii. Testy sprawnościowe oraz wysokiej jakości pomiary umożliwiają Nam wskazanie błędów, bądź co gorsza uszkodzeń znajdujących się w urządzeniu. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż to przegląd techniczny jest odpowiedzialny za realną wycenę naprawy

Zakres czynności serwisowych:

 1. Wizualna kontrola urządzenia. Urządzenie pomimo dostępu do świeżego powietrza znajduje się w dość skrajnych warunkach. Zabrudzona powierzchnia skraplacza, a co za tym idzie popadająca w drgania konstrukcja niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie całego systemu przyczyniając się tym samym do rozszczelnienia układu freonowego. Powodem tego była znikoma wydajność urządzenia poprzez co nie byliśmy w stanie obniżyć temp. medium chłodzącego. 
 2. Weryfikacja układu freonowego. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z urządzeniami o znacznie słabszej konstrukcji, czy też niższej jakości komponentów. Pamiętajmy natomiast, iż pomimo dość mocnej konstrukcji tego typu urządzenia wymagają od Nas stałej opieki. Chiller Parker ICE057 znajduje się w dość skrajnych warunkach co przyczyniło się do rozhermetyzowania układu i ubytku czynnika chłodniczego. Urządzenie nieszczelne!
 3. Pomiary ciśnień po stronie freonowej. Głównym zadaniem, a jednocześnie misją tej czynności jest kontrola układu freonowego pod kątem szczelności. Szerokiej gamy pomiary ciśnień statycznych, jak również dynamicznych umożliwiają Nam ocenę systemu. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż podczas tej czynności bacznie obserwujemy cały układ. Pamiętajmy, że wraz z ubytkiem czynnika chłodniczego dość często dochodzi do drobnego ubytku oleju sprężarkowego.
 4. Kontrola automatyki kontrolno-pomiarowej. Szczegółowe pomiary oporności, a także prądów elementów roboczych, takich jak sprężarki chłodnicze czy też wentylatory skraplacza. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż weryfikacji zostają poddane elementy takie jak presostaty ciśnienia, które chronią urządzenia. Pomiary zgodnie z zaleceniami Producenta. 
 5. Mycie i czyszczenie urządzenia. Mocno zabrudzona powierzchnia skraplacza przyczynia się do nadmiernego wzrostu temperatury uniemożliwiając Nam osiągnięcie żądanej temperatury. Jednocześnie zbyt wysokie ciśnienia po stronie HP nie korzystnie wpływa na samo funkcjonowanie sprężarki chłodniczej, a jednocześnie jej temperaturę. Z tego zaś powodu przystąpiliśmy do gruntownego mycia, a także czyszczenie skraplacza oraz konstrukcji urządzenia.
 6. Kontrola ilość oleju sprężarkowego. Niezmiernie ważnym elementem w układach freonowym jest odpowiednia ilość, a co ważne jakość oleju, który zapewnia Nam odpowiednie smarowanie. Zalecana wymiana oleju. 

Serwis chiller Parker ICE057

Po wykonaniu powyższych czynności, jak również pełnej diagnostyce urządzenie zaczęło pracować w pełni prawidłowo, a sam proces zbijania temperatury był bardzo zadowalający. Sprężarka chłodnicza ze względu na brak odpowiedniej ilości oleju pracuje dość głośno. Mimo to nie grzeje się, a ciśnienia po stronie HP oraz LP są w pełni prawidłowe. Chiller Parker ze względu na zastosowany falownik reguluje prędkością wentylatorów poprzez co samo urządzenie jest dość ciche, a temp. na parowniku stała. Co ważne układ wyposażony jest w moduł hydrauliczny, a mianowicie zbiornik buforowy, który zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury medium chłodzącego zmniejszając ilość roboczo-godzin całego układu. 

Czynności zalecane:

 1. Odzysk i zmagazynowanie czynnika chłodniczego znajdującego się w układzie freonowym. 
 2. Wymiana filtra/osuszacza, który umiejscowiony jest po stronie freonowej. Diagnostyka stwierdziła, iż filtr/osuszacz na wejściu i wyjściu ma skok temperatury poprzez co mamy do czynienia ze spadkiem ciśnienia. 
 3. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Po rozmowie z obsługą techniczną dostaliśmy informację, iż urządzenie nie było nigdy serwisowane. 
 4. Uzupełnienie układu nowym, a przede wszystkim czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości żądanej.
 5. Modernizacja systemu wody lodowej, który ze względu na swoje lata utracił wydajność, a zalegający brud uniemożliwia Nam prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. 

Obsługa i konserwacja urządzeń Parker

Wysokiej klasy usługi z zakresu serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej na terenie całej Polski. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji umożliwiając Nam wykorzystanie pełnego potencjału. Fachowe doradztwo z zakresu wyboru technologii chłodzenia pozwalając Nam na oszczędności na poziomie blisko 45% w skali roku.

Doraźna pomoc w przypadku awarii , która pozwoli Ci na zminimalizowanie kosztów. Kompleksowe usługi w zakresie najmu krótkoterminowego i długoterminowego urządzeń z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji termicznej. Blisko 86 chillerów dostępnych od ręki z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,4 MW. Szybki czas reakcji oraz wykwalifikowana kadra pracownicza, której wiedza wciąż jest poszerzana. Zadzwoń do Nas i zamów Nasz mobilny serwis!

Serwis chiller Parker ICE057 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej