Serwis chiller Riedel PC200

4.1/5 - (18 votes)

Serwis i naprawa chiller Riedel PC200.02-NE | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów. Obsługa i konserwacja systemów chłodzenia opartych o wodę lodową pozwala tym samym na zachowanie najwyższych standardów, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Zadzwoń i zamów serwis!

Prosta konstrukcja, jak również małe gabaryty w znacznym stopniu oddziałują na samo funkcjonowanie tego typu urządzeń. Ważnym podkreślenia jest również wykorzystywanie zbiorników buforowych pozwalających Nam na znaczne ograniczenie czasu pracy, a tym samym załączania się urządzenia. Zastosowane podzespoły, jak również sprężarki typu scroll pozwalają równocześnie na niezawodną, jak i w pełni wydajną pracę w każdej chwili. Dowiedz się więcej…

Serwis chiller Riedel PC200.02-NE

Głównym zadaniem urządzenia Riedel PC200 jest chłodzenie form wtryskowych do parametru ok. 18 – 20 oC. Urządzenie jednak pracuje w dość skrajnych warunkach, patrząc choćby na jego stan wizualny oraz techniczny. Posadowienie i rozmieszczenie urządzenie nie pozwala mu na dostęp do świeżego powietrza przez co samo urządzenie jest mało efektywne, a proces chłodzenia jest strasznie długi. Chiller ponadto pracuje w układzie otwartym, a sam system chłodzenia nie jest w żadnym stopniu odseparowany, a co gorsza wyposażony w filtry. Stąd też wszelkiego rodzaju zabrudzenia trafiały właśnie do wymiennika ciepła, który jest podatny na choćby najmniejsze zanieczyszczenia. Napisz do Nas i otrzymaj darmową wycenę!

Zakres czynności serwisowych:

 1. Kontrola wizualna urządzenia. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, bądź też czynności serwisowych przystępujemy do wizualnej kontroli urządzenia. W skład tej czynności wchodzi m.in. kontrola elementów wsporczych, jak również zamocowań będących w urządzeniu. Wszelkiego rodzaju drgania, bądź też braki w nakrętkach lub śrubkach są niwelowanie i uzupełniane. 
 2. Kontrola układu freonowego. Przy użyciu specjalnego detektora nieszczelności oraz pianki poddaliśmy weryfikacji szczelność instalacji freonowej. Kontroli zostały poddane również zawory bezpieczeństwo, które dość często ulegają uszkodzeniom prowadząc tym samym do nieszczelności. Urządzenie, jednakże w wyniku drgań spowodowanych zabrudzeniem skraplacza przyczyniło się do rozszczelnienia układu freonowego. Spowodowało to natomiast znaczny ubytek czynnika chłodniczego. Stąd też koniecznym jest próba szczelności oraz ewentualne usunięcie nieszczelności będącej po stronie freonowej. Dbajmy o Nasze Środowisko!
 3. Pomiary ciśnień statycznych po stronie freonowej. Wykonaliśmy pomiary ciśnień zarówno podczas postoju, jak również pracy. Pomiary ciśnienia po stronie wysokiego, a także niskiego ciśnienia: 3,8 BAR.
 4. Kontrola zabrudzenia filtra/osuszacza będącego po stronie freonowej. Weryfikacji ponadto został poddany filtr / osuszacz zastosowany po stronie układu freonowego. 
 5. Weryfikacja poprawności działania podzespołów chłodniczych. Nienaganna praca podzespołów jest niezmiernie ważnym elementem odgrywającym kluczową rolę. To właśnie stała opieka serwisowa pozwala Nam na w pełni wydajną, a co najważniejsze bezpieczną pracę niezależnie od obciążenia. Pozwól, aby Twoimi urządzeniami zaopiekowali się Specjaliści!
 6. Pomiary elektryczne podzespołów chłodniczych. Wykonujemy szeroką gamę pomiarów podzespołów takich jak sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, czy też automatyki sterującej.
 7. Analiza zużycia oleju chłodniczego. Kontrola ilości oraz stanu oleju znajdującego się w sprężarkach chłodniczych umiejscowionych w owym urządzeniu. Sprężarki jednak z niewiadomych Nam przyczyn nie posiadają w sobie oleju, a jego ilość jest minimalna. 

Naprawa chiller Riedel PC200.02-NE

Urządzenie jakim jest chiller Riedel PC 200.02-NE pomimo dość dobrej budowy zostało w znacznym stopniu zaniedbane. Z tego też właśnie względu doszło m.in. do jego rozszczelnienia, jak również uszkodzenia urządzenia.

W skład naprawy wchodziło m.in.: 

 1. Odzysk i utylizacja zużytego czynnika chłodniczego. Ze względu na odnalezienie nieszczelności będącej po stronie freonowej zdecydowaliśmy się na całkowity odzysk oraz utylizację zużytego czynnika chłodniczego.
 2. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Przy użyciu Azotu Technicznego poddaliśmy układ freonowy 24 godzinnej próbie szczelności. Układ nieszczelny! Miejsca wycieku: Króćce połączeniowe znajdujące się przy sprężarkach chłodniczych oraz skraplacz. Po usunięciu w/w nieszczelności przystąpiliśmy do wymiany filtra/osuszacza na filtr / odkwaszacz.
 3. Rozruch i pomiary elektryczne elementów roboczych. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary elektryczne sprężarek chłodniczych Danfoss oraz wentylatorów skraplacza. Pomiary zgodne z DTR urządzenia. 
 4. Wymiana łożysk w wentylatorach skraplacza. Urządzenie pomimo dość dobrej konstrukcji strasznie hałasowo, a powodem tego były zużyte łożyska znajdujące się w wentylatorach skraplacza. Po wymianie wentylatory pracują w pełni prawidłowo, a co najważniejsze cicho. 
 5. Odzysk i utylizacja oleju chłodniczego. Po całkowitym odzyskaniu starego oleju przeszliśmy do uzupełnienia sprężarek chłodniczych nowym, a przede wszystkim czystym olejem. 
 6. Uzupełnienie instalacji freonowej. Uzupełniliśmy układ freonowy nowym, a przede wszystkim czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości nominalnej wskazanej na tabliczce znamionowej.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Przeglądy techniczne i okresowe agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki Riedel. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu i naprawy urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacyjnych w zakresie wydajności od 1 kW, aż po 1,5 MW. Eksploatacja i konserwacja pozwalająca Nam na zachowanie najwyższych standardów. Skontaktuj się z Nami i zamów mobilny serwis!

Serwis i naprawa chiller Riedel PC200.02-NE | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej