Serwis TechnoTrans beta.c 120L

4.5/5 - (32 votes)

Serwis chiller TechnoTrans beta.c 120L | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Branża poligraficzna ze względu na swą strukturę, jak i sam proces obróbki wymaga od Nas nie tyle co stabilnej temperatury, jak i odpowiedniego stężenie alkoholu. To właśnie te parametry pozwalają Nam na wysokiej jakości druk, a co najważniejsze bezpieczną pracę maszyny. Wartym podkreślenia jest zarówno fakt, iż tego typu systemu dość często wyposażone są zarówno w dozowanie buforu, który jest równie ważnym elementem. Zmienne parametry niestety dość często przyczyniają się do poważnych, a zarazem kosztowych awarii. Sama żywotność urządzenia, jak również samych podzespołów zależy jednakże od użytkownika oraz regularnych czynności serwisowych, które wciąż dość często są bagatelizowane. 

Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym znanych marek. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe pozwalające Nam na zminimalizowane ryzyka awarii, oraz wysoką sprawność energetyczną. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie naprawy, a także kalibracji dozowników alkoholu maszyn offsetowych. Dowiedź się więcej…

W ostatnim czasie głównym zadaniem, jak również misją Naszej firmy był kompleksowy serwis oraz ewentualna naprawa urządzenia chłodniczego TechnoTrans beta.c 120L. Nawilżacz offsetowy według obsługi technicznej pomimo żądania startu nie uruchamiał się wskazując na panelu błąd „HP” inaczej high pressure. Z tego zaś właśnie względu urządzenie pomimo rozkazu nie załączało się uniemożliwiając tym samym pracę maszyny. Jednocześnie zgodnie z ustaleniami urządzenie w ostatnim czasie pracowało dość głośno, a sam proces chłodzenia był strasznie długi. Niejednokrotnie personel był zmuszony do pracy na wyższych parametrach przyczyniając się tym samym do gorszych parametrów druku. Zadzwoń do Nas i umów serwis już teraz!

Serwis chiller TechnoTrans beta.c 120L

Chiller TechnoTrans beta.c 120L

Urządzenia marki TechnoTrans to nowoczesne rozwiązania w zakresie chłodzenia, jak również stabilizacji przeróżnych procesów technologicznych. Kompaktowa oraz innowacyjna budowa w pozytywny sposób oddziałuje na funkcjonowanie całego urządzenia pozwalając Nam na wysoką sprawność energetyczną. Prosty w obsłudze system sterowania oraz wyjątkowa pod każdym względem automatyka kontrolno-pomiarowa pozwala na zmienne obciążenie oraz żywotność na poziomie blisko 25 lat. Wysokowydajne i przez blisko 20 lat udoskonalane podzespoły gwarantują szeroki zakres pracy nawet przy zmiennych warunkach otoczenia. Sprawdź Sam!

Serwis chiller TechnoTrans beta.c 120L

Głównym zadaniem urządzenia TechnoTrans jest chłodzenie maszyny drukującej marki Heidelberg CombiStar. Technologia chłodzenia jaką wykorzystano, w tym przypadku spełnia oczekiwania Klienta na najwyższym poziomie, patrząc choćby na aspekt jakim jest chiller z wyprowadzeniem skraplacza na zewnątrz. Opcja ta jest dość kosztowna, a jednocześnie wymaga od Nas nieco większego wkładu czynnika chłodniczego, natomiast sama żywotność urządzenia znaczącą wzrasta. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż proces chłodzenia jest o wiele stabilniejszy porównując standardowe jednostki. O tym jednak nieco później. Napisz do Nas i otrzymaj wstępną wycenę!

Zakres czynności serwisowych:

Serwis nawilżacza offsetowego TechnoTrans beta.c 120L - tabliczka znamionowa

 1. Kontrola wizualna urządzenia. Głównym zadaniem tej czynności jest analiza urządzenia pod kątem zużycia. Jednocześnie w momencie tej kontroli dokonujemy weryfikacji stanu technicznego, jak i wizualnego całego urządzenia. Równocześnie Nasz Serwis skupia się na instalacji freonowej, a mianowicie tłustych plamach, które mogą sugerować Nam wyciek czynnika. 
 2. Weryfikacja automatyki kontrolno-pomiarowej. Dysponując najwyższej jakości oprzyrządowaniem wykonujemy szczegółowe pomiary elementów zabezpieczających, a także kontrolno-pomiarowych chroniących urządzenie przed awarią. Kontrola elementów takich jak sterownik, elementy kontrolno-pomiarowe oraz zabezpieczające, jak również automatyka czy też podzespoły chłodnicze.
 3. Kontrola układu freonowego. Pomiary ciśnień statycznych, jak również podczas pracy będące po stronie freonowej. Urządzenie pomimo dość dobrego stanu wizualnego znajduje się w dość odmiennym stanie technicznym. Tłuste plamy po stronie freonowej m.in. na króćcu połączeniowym sprężarki chłodniczej sugerują Nam wyciek. Przy użyciu specjalnego detektora nieszczelności marki Testo dokonaliśmy analizy szczelności układu. Urządzenie nieszczelne!
 4. Sprawdzenie poprawności działania elementów roboczych. Kontrola oraz pomiary elektryczne elementów takich jak sprężarka chłodnicza, wentylator skraplacza, czy też automatyka kontrolno-pomiarowa. Weryfikacji został poddany zarówno dozownik alkoholu, który pracuje nienagannie. Podczas pomiarów stwierdzono uszkodzenie sprężarki chłodniczej, jak również termostatycznego zaworu rozprężnego. Automatyka zabezpieczająca ze względu na uszkodzenie nie wyłączyła urządzenie co przyczyniło się do uszkodzenia sprężarki chłodniczej, a tym samym TZR. 
 5. Kontrola oleju w sprężarce chłodniczej. Pamiętajmy, iż w przypadku sprężarek tłokowych sama ilość oraz rodzaj oleju jest kluczowym elementem. Zbyt mała ilość, bądź też nieodpowiedni olej może w najgorszym przypadku przyczynić się do uszkodzenia sprężarki chłodniczej. Olej bardzo brudny, wręcz czarny co świadczy o tym, że się spóźniliśmy. 

Naprawa chiller TechnoTrans beta.c 120L

Po dokładnej analizie stwierdzono takie uszkodzenia jak: 

 1. Uszkodzenie sprężarki chłodniczej Danfoss MTZ72 wskutek uszkodzenia presostatu ciśnienia po stronie HP. 
 2. Uszkodzony presostat wysokiego ciśnienia znajdujący się po stronie freonowej.
 3. Skraplacz, w tym przypadku chłodnica powietrza umiejscowiona na zewnątrz jest zbyt mała. Pamiętajmy, iż w przypadku urządzeń chłodniczych niezmiernie ważnym elementem każdego układu jest skraplacz. W celu podwyższenia wydajności urządzenia producenci zazwyczaj dążą do tego, aby skraplacz był nieco większy niż nominalna wydajność chłodnicza urządzenia. Głównym zadaniem tego działania jest całkowite skroplenie czynnika chłodniczego oraz obniżenie jego temperatury do minimum. Nieodpowiednio dobrana wydajność skraplacza (tak jak w tym przypadku) mogą przyczynić się do zalania zaworu rozprężnego ciekłym czynnikiem powodując tym samym jego całkowite uszkodzenie.
 4. Uszkodzony termostatyczny zawór rozprężny z zewnętrznym wyrównaniem ciśnienia

Zakres czynności naprawczych:

Naprawa nawilżacza offsetowego TechnoTrans beta.c 120L

 1. Odzysk i przeważenie czynnika chłodniczego R407C znajdującego się w układzie freonowym.
 2. Wymiana elementów takich jak sprężarka chłodnicza, jak również zawór rozprężny wraz z dodatkową wymianą filtra/osuszacza z funkcją odkwaszania. 
 3. Wymiana presostatu wysokiego ciśnienia umiejscowionego po stronie freonowej.
 4. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Urządzenie szczelne
 5. Próżnia układu freonowego w celu usunięcia wilgoci oraz zanieczyszczeń, które mogły się zgromadzić wewnątrz.
 6. Uzupełnienie układu freonowego nowym, a co ważne czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości nominalnej. 
 7. Uruchomienie oraz pomiary pracy urządzenia.

Serwis i naprawa chiller TechnoTrans

Doraźne przeglądy techniczne i okresowe agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki TechnoTrans na terenie całej Polski. Kompleksowe usługi serwisowo-naprawcze układów chłodzenia oraz stabilizacji procesów technologicznych. Najwyższej jakości pomiary pozwalające Nam na zminimalizowane ryzyko awarii, oraz wzrost sprawności Twoich urządzeń. Kalibracja oraz naprawa dozowników alkoholu w nawilżaczach offsetowych urządzeń takich jak: TechnoTrans, Baldwin itd… Skontaktuj się z Nami!

Sprawdź już dziś jak wiele możesz zyskać wybierając ChillerTech! Długoletnie doświadczenie oraz chęć w tworzeniu niezawodnych i wyjątkowych pod każdym względem systemów chłodzenia opartych o wodę lodową. Energooszczędne i wysokowydajne systemy, które pozwolą Ci na oszczędności na poziomie, aż 45% w skali roku. Nie wierzysz? Przekonaj się Sam!

Serwis chiller TechnoTrans beta.c 120L | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej