Serwis Technotrans omega 180/2L

4.5/5 - (28 votes)

Serwis i naprawa chiller TechnoTrans Omega.t 180/2L | ChillerTech – Serwis agregatów wody lodowej

ChillerTech to firma świadcząca usługi serwisu, naprawy, jak również przeglądów technicznych oraz okresowych chillerów dowolnego producenta, w tym marki Technotrans. Urządzenia tej marki z racji na swą specyficzną, choć dość prostą budowę wymagają odpowiednio dobranego Serwisu. Miejmy na uwadze, że tego typu urządzenia dość często pracują w skrajnych warunkach, co znacząco wpływa na ich wydajność i bezawaryjność.

Sprzęt marki Technotrans to naszym zdaniem jedne z najlepszych urządzeń, znajdujących się na rynku zaprojektowanych pod duże drukarnie, dla których niezawodna i wydajna praca odgrywa kluczową rolę. Bardzo dużo firm w żaden sposób nie konserwuje Swoich urządzeń, jednak wciąż pracują ze swą wydajnością. Jest to jednak chwilowe niestety. W pewnym momencie urządzenie niestety zaczyna wariować, co przyczynia się dość często do poważnego uszkodzenia, a co za tym idzie kosztownej naprawy. Wybierz ChillerTech i pozwól, aby Twoimi urządzeniami zaopiekowali się Specjaliści.  Skontaktuj się z Nami!

Serwis chiller Technotrans omega 180/2LSerwis chiller TechnoTrans Omega.t 1802L

Zadaniem firmy ChillerTech był przede wszystkim serwis urządzenia TechnoTrans Omega.t 180/2 L, jak również ewentualna naprawa, w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń. Drukarnia, której własnością było urządzenie, już od blisko 3 lat współpracuje z Naszą Firmę. Naszym zadaniem jest regularna konserwacja oraz szybka reakcja w przypadku jakiejkolwiek awarii. Z tego względu drukarnia od wielu lat  pracuje na najwyższym poziomie, a druk jest wysokiej jakości. 

Zakres czynności wchodzące w skład serwisu urządzenia TechnoTrans Omega.t 180/2L

  1. Początkowa kontrola stanu urządzenia. Agregat wody lodowej TechnoTrans jest w dobrym stanie technicznym, jak również wizualnym. Po stronie układu freonowego nie odnaleźliśmy żadnego rodzaju tłustych plam, który mogłyby sugerować Nam wyciek freonu. 
  2. Uruchomienie urządzenie w celu testu. Uruchomiliśmy urządzenie w celu weryfikacji podzespołów zabezpieczających oraz elementów kontrolno-pomiarowych. Pomiary elektryczne sprężarki chłodniczej, wentylatora skraplacza, a także pomp wody znajdujących się wewnątrz. Wszelkiego rodzaju elementy zabezpieczające działają prawidłowo.
  3. Mycie i czyszczenie urządzenia. Za pomocą specjalnej myjki ciśnieniowej umyliśmy urządzenie z wykorzystaniem wody o temp. bliskiej 70 oC. Dużą uwagę jak zawsze zwróciliśmy na skraplacz, ten jednak był w bardzo dobrym stanie.
  4. Odzysk czynnika chłodniczego. Odzyskaliśmy, zmagazynowaliśmy oraz oczyśćiliśmy czynnik chłodniczy znajdujący się w układzie freonowym. Po całkowitym odzysku freonu jakim był czynnik chłodniczy R407C przeszliśmy do próby szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Czas próby z wykorzystaniem Azotu trwał 12h. Wynik próby: urządzenie szczelne.
  5. Próżnia układu. Nasz Serwis wykonał blisko 4h próżnię układu freonowego, w celu jego całkowitego oczyszczenia. Nie mieliśmy doczynienia z żadnego typu rozszczelnieniem, stąd też czas próżni został skrócony.
  6. Napełnienie układu nowym czynnikiem. Uzupełniliśmy układ freonowy nowym, a przede wszystkim czystym czynnikiem chłodniczym R407C w ilości nominalnej wskazanej przez Producenta. 
  7. Weryfikacja pracy. Końcowym etapem każdego Serwisu jest weryfikacja pracy urządzenia po wykonaniu w/w czynności. W tej fazie wykonujemy wszelkiego rodzaju pomiary począwszy od pomiarów prądów, a kończąc po kontrolę elementów zabezpieczających. Urządzenie pracuje bez żadnych zastrzeżeń. Temperatura zadana na poziomie 12 oC nie jest żadnym wyzwaniem dla urządzenia, a cały proces chłodzenia jest bardzo krótki.

Dodatkowe czynności serwisoweTabliczka znamionowa chiller TechnoTrans Omega.t 1802L

  1. Kontrola pomp wody. Sprawdzenie oraz pomiary elektryczne pomp wody znajdujących się w urządzeniu TechnoTrans. Pompy działają na najwyższym poziomie. Pompy w żaden sposób się nie grzeją, a ich praca jest cicha, stąd mamy pewność, że łożyska są w dobrym stanie. Ciśnienie nominalne podające przez pompę prawidłowe.

Wybierając ChillerTech masz pewność najwyższej jakości. Oprócz wysokiej jakości konserwacji, jak również serwisu agregatów wody lodowej, Swym Klientom oferujemy doraźne naprawy począwszy od prostych uszkodzeń, aż po poważne uszkodzenia. Ofertę ChillerTech wzbogacają zarówno usługi najmu krótkoterminowego i długoterminowego urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. W swej ofercie posiadamy m.in. chillery renomowanych producentów w zakresie mocy od 1 kW, aż po chillery przemysłowy o mocy 1 MW, dry cholery, pompy wody, oraz inne podzespoły HVAC.

Serwis chiller TechnoTrans Omega.t 180/2L | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej