Serwis chiller Trane CGAN210

5/5 - (2 votes)

Serwis i naprawa chiller Trane CGAN210 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Obsługa, która umożliwia Nam nieziemsko wysoką efektywność układu chłodzenia, a tym samym bezpieczeństwo niezależnie od warunków zewnętrznych. Doraźne przeglądy techniczne, jak również okresowe agregatów wody lodowej z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,2 MW. Optymalizacja układów chłodzenia oraz stabilizacji termicznej pod potrzeby Użytkownika. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy i modernizacji urządzeń renomowanych producentów, w tym marki Trane. Wsparcie w zakresie zarządzania i utrzymywanie stałych parametrów. Zadzwoń do Nas i umów przegląd!

Agregaty wody lodowej to urządzenia, których głównym zadaniem, a jednocześnie misją jest utrzymanie stałych parametrów. Niewiarygodnie szeroki zakres pracy, a co ważne ciągły rozwój technologii umożliwia Nam utrzymanie temperatury w zakresie od -28 oC, aż po +45 oC. Struktura oraz różnorodność pod kątem wyboru technologii chłodzenia niejednokrotnie wpływa na sam sposób i i rodzaj eksploatacji. Jednakowo za wytyczną możemy uznać sposób użytkowania, który bagatela ma niewiarygodny wpływ na żywotność całego układu HVAC/R.

Serwis chiller Trane CGAN210

Zyskaj przewagę nad konkurencją. Doraźne wsparcie techniczne, które umożliwi Ci funkcjonowanie na stałym poziomie niezależnie od warunków atmosferycznych. Oryginalne podzespoły dostępne od ręki, które w przypadku awarii znacząco zmniejszą czas przestoju. Nie możesz Sobie na to pozwolić ? Wynajem urządzeń z zakresu chłodzenia, jak również stabilizacji termicznej. Dowiedz się więcej…

Serwis Chiller Trane CGAN210 

Chyba każdy z Nas chciałby, aby jego przedsiębiorstwo funkcjonowało na stałym poziomie oraz najwyższą precyzją. Nie prawda? Z tego też właśnie względu coraz to częściej sięgamy po rozwiązania, w tym urządzenia, których funkcjonowanie umożliwia Nam utrzymanie stałej temperatury niezależnie od warunków zewnętrznych. Jednakże różnorodność pod kątem utrzymywania stałych warunków w wielu przypadkach może się zmieniać, a tym samym różnić. Na wskutek tego coraz to częściej sięgamy po pomoc w zakresie samego wyboru technologii chłodzenia, która zapewni Nam ciągłość produkcyjną. Fachowe doradztwo, które pozwoli Ci na bezpieczeństwo w każdej chwili!

W ostatnim czasie głównym zdaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis chiller Trane CGAN210 o wydajności chłodniczej 316 kW w parametrze 12/7 oC przy temp. na zewnątrz 35 oC. Generalną funkcją urządzenia jest natomiast chłodzenie procesu wytwarzania leków, w której musimy zachować temperaturę w zakresie 10 oC. Działając bezpośrednio na wymienniki ciepła typu JAD jesteśmy w stanie na stałym poziomie utrzymać parametr rzędu 12 oC. Spadki ciśnienia, które spowodowane są dość mocno rozwiniętym system chłodzenia utrudniają obsłudze prawidłową wymianę ciepła poprzez co sam efekt chłodzenia znacząco się wydłuża. 

Przegląd techniczny chiller Trane CGAN210

Serwis chiller Trane CGAN210 - tabliczka znamionowa

  1. Kontrola wizualna urządzenia. Dostęp do świeżego powietrza, a co najważniejsze jego nieograniczonej ilości umożliwia obsłudze pracę w każdej chwili. Ważnym podkreślenia jest zarówno sam sposób użytkowania urządzenia. Regularne mycie powierzchni skraplacza przez obsługę daje bardzo dobry wynik. Zauważalnym jest natomiast parę braków, które na pewno postaramy się Państwu przedstawić poniżej.
  2. Kontrola układu freonowego. Ze względu na dość dobry, a jednocześnie rzadko spotykany stan wizualny urządzenia na instalacji freonowej nie ma najmniejszych plam świadczących o wycieku. Sam problem natomiast leży na króćcach połączeniowych sprężarek chłodniczych, które są dość tłuste. Jednocześnie wskazywać na to może i wziernik, w którym możemy zauważyć czynnik chłodniczy w odmianie gazowej. Poprzez to możemy stwierdzić, iż sam układ ma niezbyt mały wyciek, bądź też ze względu na lata niedobór. 
  3. Pomiary ciśnień po stronie freonowej. Za pomocą specjalnej aparatury odczytaliśmy ciśnienia po stronie freonowej. Dokładne pomiary ciśnień statycznych, jak i dynamicznych układu freonowego pozwoliły Nam na wstępną diagnozę układu, a mianowicie stwierdzenie, iż czas zbijania temperatury jest spowodowany ubytkiem czynnika chłodniczego. 
  4. Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Uszkodzenie będące następstwem warunków atmosferycznych, a mianowicie wyblaknięty panel sterujący, a tym samym brak możliwości zmiany nastaw uniemożliwia Nam odczyt pomiarów, jak również ich weryfikację. Sterownik Adaptive Control, który ze względu na swoje lata oraz dość nasłoneczniony obszar jest popsuty. Uszkodzenie uniemożliwia Nam jakąkolwiek korektę, bądź też zmianę parametrów, która dla obsługi jest kluczowa.
  5. Kontrola ilości oleju sprężarkowego. Sprężarki chłodnicze typu scroll to nietypowy sprzęt, który mimo dość małej ilości oleju będzie pracował równie cicho, a co ważne efektywnie. Pamiętajmy, jednak, iż jest to element roboczy, który odpowiedzialny jest za sprężenie czynnika chłodniczego. Stan, jak i sam kolor oleju sprężarkowego fatalny. 
  6. Pomiary elektryczne. Za pomocą wysokiej klasy mierników przystąpiliśmy do ostatniej czynności, a mianowicie pomiarów elektrycznych elementów roboczych. Pomiary zgodne z zaleceniami Producenta. 

Naprawa Chiller Trane CGAN210

Po wykonaniu powyższych czynności oraz pełnej diagnostyce urządzenia stwierdziliśmy m.in.:

  1. Nieszczelność będąca po stronie freonowej, a mianowicie króćcach połączeniowych sprężarek chłodniczych. Nie wykluczonym jest jednak fakt, iż owa nieszczelność mogła pojawić się na innych elementach. Z tego też względu najlepszym rozwiązaniem byłby całkowity odzysk czynnika i próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego.
  2. Bardzo głośna praca pompy wody oraz nieszczelność pojawiająca się na jego wirniku. Pomiary elektryczne zgodne z wytycznymi Producenta. Adekwatnym to tego  byłaby wymiana łożysk, a co za tym idzie oringów inaczej uszczelniaczy, które umożliwią Nam cichą pracę, a co ważne szczelność. Istotnym jest na domiar samo znaczenie tej pompy, która ogrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu całego układu. Zastosowanie pojedynczej pompy wody jest wedle Nas dość ryzykownym rozwiązaniem patrząc choćby na rodzaj prowadzonej działalności. Przechowywanie leków w magazynach o kilu tysiącach metrów kwadratowych…
  3. Znikoma ilość oleju sprężarkowego oraz jego kolor. Odzysk i utylizacja oleju sprężarkowego znajdującego się w układzie freonowym. Należytym byłaby również analiza spektrochemiczna oleju sprężarkowego, jak również czynnika chłodniczego. 
  4. Uszkodzony panel sterujący Adaptive Control. Zalecana wymiana na nowy moduł wraz z jego pełnym programowaniem.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Wydajność. Efektywność. Bezpieczeństwo. Najwyższej klasy oprzyrządowanie, które umożliwia Nam spektakularne wyniki, a tym samym bezpieczeństwo Użytkownika. Ważnym podkreślenia jest zarówno ciągła chęć rozwijania się, która poprzedzona jest blisko 20 letnim doświadczeniem w zakresie układów HVAC/R. Doraźne przeglądy techniczne, a także okresowe agregatów wody lodowej renomowanych marek takich jak: Trane, Carrier, York, MTA, Clivet, MAS, ClimaVeneta, Riedel, Daikin, Emicon, Blue Box, Piovan, Hyfra, Industrial Frigo, Rhoss, Stulz, Thermocold itd… Zamów Nasz mobilny serwis już dziś!

Progresywne i ekologiczne systemy chłodzenia, które umożliwią Ci funkcjonowanie w każdych warunkach. Doradztwo z zakresu wyboru technologii chłodzenia, jak również urządzeń. Intuicyjne, a jednocześnie proste w obsłudze układy, których praca na pewno Cię zaskoczy. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Nie możesz Sobie pozwolić na przestój maszyn, bądź też urządzeń? Z Nami jest to możliwe już dziś!

Dbałość o szczegóły, która wyróżnia Nas na tle konkurencji. Unikatowe, a zarazem bezpieczne urządzenia z zakresu chłodzenia, jak również stabilizacji które pozwolą Ci na utrzymanie stałych parametrów. Agregaty wody lodowej, których funkcjonowanie jest niezaprzeczalnie wyjątkowe. Chillery dostępne od ręki z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,2 MW. Zadzwoń do Nas!

Serwis i naprawa chiller Trane CGAN210 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej