Serwis chiller Trane ERTAB109

5/5 - (10 votes)

Serwis chiller Trane ERTAB109 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Agregaty wody lodowej to dość powszechnie stosowane urządzenia, które pozwalają Nam na stabilną pracę w każdym momencie. Prosta budowa w połączeniu z podzespołami najwyższej jakości czynią ten sprzęt niezawodnym, a przede wszystkim bezpiecznym. Jedną z najważniejszych zalet jest również ekologiczność, a także pomniejszona ilość freonu. 

Zyskaj przewagę nad konkurencją. Głównym obszarem zastosowań agregatów wody lodowej jest przemysł, gdzie choćby najmniejszy skok temperatury mógłby w znacznym stopniu wpłynąć na efekt końcowy, a zarazem jakość Twojego produktu. Nie pozwól Sobie na to! Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji urządzeń renomowanych producentów. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi przeglądów technicznych oraz okresowych agregatów wody lodowej, w tym marki Trane

Serwis chiller Trane ERTAB109Serwis chiller Trane ERTAB109

Ostatnimi czasy zadaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis, a także naprawa urządzeń chłodniczych Trane ERTAB109 o łącznej wydajności ponad 1 000 kW. Agregaty wody lodowej były w dość dobrym stanie, ze względu na ich regularną konserwację. Efektem tego była w pełni wydajna, a przede wszystkim bezawaryjna praca u Klienta. Jedną z dodatkowych zalet było zastosowanie glikolu jako medium chłodzącego, który chronił wymiennik ciepła.

Zakres czynności serwisowych:

 1. Kontrola wizualna urządzenia. Weryfikacja urządzenia pod kątem technicznym oraz wizualnym. W skład tej czynności wchodzi m.in. kontrola zamocowań czy też drgań, które mogłyby przyczynić się do rozszczelnienia układu.
 2. Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Dokonaliśmy szczegółowych pomiarów elementów zabezpieczających, jak również kontrolno-pomiarowych odpowiedzialnych za nienaganną pracę układu chłodzenia. To właśnie głównym zadaniem armatury zabezpieczającej jest przedwczesne informowanie Nas o ewentualnych zagrożeniach.
 3. Kontrola instalacji freonowej. Wykonaliśmy pomiary ciśnień układu freonowego. Wizualna kontrola układu pod kątem szczelności, w tym wszelkiego rodzaju tłustych plam. Pamiętajmy, że wraz z ubytkiem czynnika chłodniczego zwanego również freonem mamy do czynienia również z ubytkiem oleju.
 4. Sprawdzenie poprawności działania podzespołów. Kontrola podzespołów, w tym sprężarek chłodniczych, wszelkiego rodzaju presostatów czy też wentylatorów skraplacza odpowiedzialnym za pracę urządzenia. Pomiary oraz praca podzespołów jest jak najbardziej prawidłowa, a także zgodna z parametrami Producenta.
 5. Kontrola oleju w sprężarkach chłodniczych. Sprawdzenie i ocena zużycia oraz koloru oleju znajdującego się w sprężarkach chłodniczych. Pamiętajmy iż układy chłodzenia oparte o sprężarki śrubowe są trwałe, jednak zbyt mała ilość oleju może w szybkim czasie przyczynić się do ich awarii, a co za tym idzie poważnych kosztów naprawy. Kontroli zostały również poddane grzałki kartelu.
 6. Mycie i czyszczenie urządzenia. Za pomocą specjalnej myjki ciśnieniowej dokładnie umyliśmy konstrukcję, jak również skraplacz urządzeń Trane ERTAB109.

Naprawa chiller Trane ERTAB109Serwis agregatów wody lodowej Trane ERTAB109

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej Trane. Zwiększ wydajność Swoich urządzeń! Najwyższej klasy przeglądy techniczne oraz zerowe pozwalające Nam bezpieczeństwo. Dysponując wieloletnim doświadczeniem oraz wysokiej jakości podzespołami pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów. Wiemy jak ważną rolę odgrywają systemy chłodzenia w każdym przedsiębiorstwie. Zyskaj przewagę nad konkurencją. Wybierz ChillerTech!

Czynności dodatkowe zlecone przez Klienta:

 1. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Z wykorzystaniem Azotu Technicznego poddaliśmy układ freonowy próbie szczelności przy ciśnieniu 20 BAR. Czas próby: 4 h. Wynik próby: urządzenia szczelne
 2. Wymiana filtrów / osuszaczy. Każdy z Nas wie jak ważną rolę odgrywają filtry w systemach chłodzenia. Ich drożność, prawidłowe zastosowanie, a przede wszystkim odpowiedni dobór w znacznym stopniu odpowiada za funkcjonowanie urządzenia, bądź systemu. Pamiętajmy, aby w przypadku jakichkolwiek prac przy urządzeniach chłodniczych wymieniać filtry. To właśnie ich zadaniem jest oczyszczanie systemu z zalegających zanieczyszczeń, których nie udało Nam się czasem usunąć.
 3. Próżnia układu freonowego. Głównym zadaniem próżni jest oczyszczenie, jak również usunięcie jakichkolwiek zanieczyszczeń, w tym wilgoci, która jest nie pożądana w tego typu układach.
 4. Napełnienie instalacji freonowej. Uzupełniliśmy układ freonowy nowym, a zarazem czystym czynnikiem chłodniczym do wartości wskazanej przez Producenta.
 5. Rozruch urządzenia oraz wykonanie pomiarów. W Naszym głównym oddziale znajdującym się w Warszawie uruchomiliśmy urządzenia w celu ich weryfikacji oraz poprawności działania. Głównym zadaniem tej czynności jest kontrola czasu zbijania temperatury medium chłodzącego, jak również pomiarów elektrycznych. Skrupulatnym testom zostają poddane elementy takie jak: sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, czy też elementy zabezpieczające. Parametry zgodnie z wytycznymi Producenta.

Agregaty wody lodowej o podwyższonej wydajności

Głównym zadaniem urządzeń chłodniczych, jak również klimatyzacyjnych jest zachowanie ściśle określonych parametrów. Wszelkiego rodzaju maszyny, a także urządzenia wymagają stabilnych parametrów. Odpowiednio dobrany system chłodzenia, a przede wszystkim dobór urządzeń pozwala Nam na uzyskanie najwyższej wydajności, a zarazem zmniejszone ryzyko awarii. Lider w branży HVAC.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem dążąca do uzyskania najwyższej wydajności i zminimalizowania kosztów pracy jesteśmy w stanie dostarczyć dowolny system dopasowany pod ściśle określone wymagania Naszego Klienta. Kompleksowe usługi w zakresie projektu, budowy i modernizacji systemów oraz układów opartych o wodę lodową pozwalających na zmniejszenie kosztów, aż o 65%. Wysokiej jakości sprzęt z zakresu chłodzenia i stabilizacji procesów chemicznych jak i przemysłowych. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie sprzedaży i wynajmu agregatów wody lodowej zwanych potocznie chillerami. Nowe i używane agregaty wody lodowej wiodących producentów w konkurencyjnych cenach. Sprawdź już dziś!

Serwis chiller Trane ERTAB109 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej