Serwis chiller Trane ERTAB207

5/5 - (3 votes)

Serwis chiller Trane ERTAB207 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Efektywność na stałym poziomie niezależnie od warunków zewnętrznych. Działania, które umożliwią Ci funkcjonowanie na stałym poziomie niezależnie od temperatury na zewnątrz czy też obciążenia cieplnego. Doraźne wsparcie, w przypadku awarii, które znacząco ograniczy czas przestoju, a Tobie pozwoli na działanie! Obsługa i eksploatacja agregatów wody lodowej wiodących marek z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,2 MW na terenie całej Polski. Nowoczesne oprzyrządowanie, które umożliwia Nam rzetelną ocenę stanu faktycznego urządzenia, a tym samym zminimalizowane ryzyko awarii. Pomoc, która znacząco wpłynie na funkcjonowanie Twoje przedsiębiorstwa.

Wynajem agregatów wody lodowej na czas naprawy? Z Nami jest to możliwe!

Serwis chiller Trane ERTAB207

Wsparcie i obsługa urządzeń z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji termicznej, których główną rolę jest utrzymanie stałej, jak również niezmiennej temperatury. Zróżnicowanie oraz coraz to szersze działanie tych urządzeń pozwala Nam na coraz to szersze funkcjonowanie, a co ważne wyzwania, które są dla Nas przyjemnością. 

Wielofunkcyjne urządzenia z zakresu chłodzenia, które są w zasięgu Twojej ręki. Blisko 86 chillerów dostępnych od ręki, których funkcjonowanie jest niezaprzeczalnie wyjątkowe. Szczegółowe pomiary, jak również długotrwałe testy pozwalają Nam na stałą temperaturę w każdej chwili. Progresywne systemy automatyki, które otwierają nowe możliwości. Stałe i niezmienne koszty, które łatwo włączysz do rozrachunku Twojego przedsiębiorstwa. Skontaktuj się z Nami i uzyskaj wsparcie już dziś!

Serwis chiller Trane ERTAB207

Agregaty wody lodowej to wielofunkcyjne rozwiązania, których możliwości są stale poszerzane! Celem tego działania jest utrzymanie stałych warunków określonych przez Użytkownika niezależnie od obciążenia cieplnego. Jednocześnie nieziemsko szeroki wybór pod kątem struktury, a tym samym budowy urządzenia wpływa na ich zużycie. W przypadku zautomatyzowanych systemów, które wykonują setki, a nawet i tysiące pomiarów na minutę ryzyko awarii jest dość małe. Sprawa wygląda natomiast nieco inaczej w przypadku nieco starszych układów, które bagatela nie są w żadnym stopniu gorsze. Można byłoby nawet stwierdzić, iż pod paroma względami są one o wiele lepsze. Dowiedz się więcej…

Skupmy się jednak na nieco odrębnym temacie, który dziś wraz z Państwem poruszymy.

W ostatnim czasie głównym zadaniem Naszej Firmy była diagnostyka i serwis urządzenia chłodniczego, a mianowicie chiller Trane ERTAB207 o wydajności chłodniczej 190 kW w parametrze 12/7 oC przy temp. na zewnątrz 35 oC. Priorytetem samego urządzenie jest natomiast chłodzenie procesu pasteryzacji, w której temperatura sięga blisko 70 oC, a nawet w skrajnych przypadkach 95 oC. Poprzez wymiennik ciepła w odmianie płytowej działamy na temperaturę medium chłodzącego, a tym samym jakość i czas pasteryzacji. To działanie umożliwia Nam zachowanie wartości odżywczych, jednocześnie nie tracąc smaku, który jest kluczowy. Napisz do Nas i otrzymaj darmową wycenę…

Przegląd techniczny chiller Trane ERTAB207

Diagnostyka, w której skład wchodziły czynności takie jak:

  1. Wizualna kontrola stanu technicznego urządzenia. Ocena stanu faktycznego urządzenia, jak również wizualna kontrola, która ma za zadanie odnalezienie braków, bądź co gorsza miejsc szczególnie podatnych na uszkodzenie. Analiza pod kątem zużycia, która umożliwia Obsłudze przedwczesne działanie, a tym samym właściwy wybór. Samo urządzenie znajduje się w dość przyzwoitym stanie pomimo pewnych braków.
  2. Pomiary ciśnień statycznych, jak i dynamicznych czynnika chłodniczego. Szczegółowe pomiary po stronie freonowej, które umożliwiły Nam ocenę efektywności układu chłodzenia, a tym samym całego urządzenia. W przypadku układu freonowego zarówno w sekcji A, jak i sekcji B mamy do czynienia z ubytkiem czynnika chłodniczego w ilości blisko 20, do nawet 30%. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż sam układ oparty jest o sprężarki chłodnicze w odmianie śrubowej. 
  3. Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Brak dostępu do jakichkolwiek informacji, a tym samym pomiarów uniemożliwia Nam wskazanie dalszych uszkodzeń, bądź też nieprawidłowości. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż uszkodzeniu uległ panel sterujący, a mianowicie sterownik Adaptive Control. Istotnym jest również modernizacja układu sterowania, a także armatury kontrolno-pomiarowej. Wskazania znacząca różnią się od rzeczywistych pomiarów. 
  4. Kontrola elementów roboczych. Dokonaliśmy szczegółowych, a zarazem długotrwałych pomiarów elementów takich jak sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, bądź też siłowniki EZR. Ze względu na zbyt małą ilość czynnika chłodniczego w układzie sekcji A i B sprężarki nadmiernie się nagrzewają. Pomimo to armatura kontrolno-pomiarowa nie wyłącza ich co utwierdza Nas w przekonaniu, iż samo sterowania funkcjonuje nie poprawnie. 
  5. Weryfikacja stanu i ilości oleju sprężarkowego. Mając do czynienia ze sprężarkami śrubowymi należy zwracać uwagę na ilość, a tym samym kolor oleju, który umożliwia Nam ich odpowiednie smarowanie. W przypadku obu obiegów chłodzenia należytym byłby całkowity odzysk i utylizacja oleju sprężarkowego, a następnie ponowne uzupełnienie nowym olejem zalecanym przez Producenta.

Naprawa chiller Trane ERTAB207

Po wykonaniu powyższych czynności oraz pełnej diagnostyce urządzenia stwierdziliśmy m.in.:

  1. Nieszczelności po stronie freonowej. Ze względu na wyciek czynnika chłodniczego w sekcji A i B mamy do czynienia z mało efektywną pracą całego układu. Jednocześnie ze względu na niedostateczną ilość czynnika chłodniczego sprężarki chłodnicze pracują bardzo głośno, a co gorsza nagrzewają się w dość krótkim czasie. Przekłada się to tym samym na zbyt wysoką temperaturę medium chłodzącego, która jest jak wszyscy wiemy kluczowa. 
  2. Ilość i kolor oleju sprężarkowego. Sprężarki chłodnicze w odmianie śrubowej to niezawodne, a tym samym ciche rozwiązania, których żywotność waha się w granicach 25 do nawet 35 lat. Niejednokrotnie natomiast spotykamy się z urządzeniami, których funkcjonowanie znacząco odbiega od norm, a ich stan jest druzgoczący. Za przykład możemy wciąć choćby i powyższe urządzenie, w którym możemy się spotkać z dość solidną konstrukcją, a tym samym komponentami wysokiej klasy. Prosty w obsłudze system sterowania, a także sprężarki chłodnicze w odmianie śrubowej, które zachwycają. Mimo to sam układ, a mianowicie chiller Trane ERTAB207 nie ma możliwości utrzymania stałej temperatury. Powód: zaniedbanie, które następująco przyczyniło się do powstania nieszczelności i uszkodzeń.
  3. Uszkodzony panel sterujący. Brak dostępu do jakichkolwiek informacji, w tym też wskazań uniemożliwia Nam rzetelną diagnostykę urządzenia. Mimo to dokładne pomiary umożliwiły Nam wstępną wycenę naprawy urządzenia. Wartym podkreślenia jest zarówno fakt, iż automatyka sterująca działa niepoprawnie, a jej kalibracja jest nie możliwa. Brak możliwości korekty danych, w tym nastawy temp. medium chłodzącego.

Serwis agregatów wody lodowej

Rzetelna diagnostyka, która umożliwi Ci działanie. Kompleksowe usługi z zakresu serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej na terenie całej Polski. Oprzyrządowanie, które pozwala Nam na skrupulatną diagnostykę oraz przedwczesne działanie, w przypadku nieprawidłowości. Specjaliści, których wiedza wciąż się poszerza, a ich głównym priorytetem jest pomoc z zakresu chłodzenia. Zamów Nasz mobilny serwis!

Poważana awaria? Postaw na ChillerTech i zobacz jakie to proste!

Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy agregatów wody lodowej z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,2 MW. Dostępne od ręki urządzenia, których funkcjonowanie na pewno Cię zaskoczy. Progresywne i proste w obsłudze chillery, które umożliwią Ci stałą temperaturę w zakresie od -23 oC, aż po +45 oC. Innowacyjne systemy chłodzenia oparte o wodę lodową, które zmniejszą Twoje rachunki za prąd o blisko 35% w skali roku. Układy chłodzenia oparte o Free cooling

Serwis chiller Trane ERTAB207 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej