Serwis chiller Trane RTAF 250

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller Trane RTAF 250 SE LN | ChillerTech – Wsparcie w zakresie chłodzenia!

Doskonała ochrona! Usługi serwisowe z ramienia ChillerTech to zgodne z ustawą F-gazową działanie, co przekłada się finalnie na stałe bezpieczeństwo i efektywność. To właśnie nowoczesna usługa PreVision® wpływa na rzetelną i uczciwą obsługę urządzeń z zakresu chłodzenia, których wydajność chłodnicza (Qch) wynosi od 1 kW do nawet +1800 kW. To równocześnie możliwość zaproponowania najlepszego rozwiązania z zakresu obsługi i konserwacji, co pozwala na żywotność, aż +25 lat. A to nie wszystko!

Dostosowana do Ciebie! Doradztwo i wsparcie w zakresie chłodzenia, przekłada się na to, że jest to idealne rozwiązanie, właśnie dla Ciebie. Nowoczesna armatura kontrolno-pomiarowa o czułości +/- 1% oddziałuje na Twoje codzienne funkcjonowanie oraz doskonałe przenoszenie ciepła, nawet w temp. powietrza +50oC. To wsparcie ChillerTech jest gwarancją satysfakcji i bezpieczeństwa. Zadzwoń już teraz!

Dostęp do nieograniczonych możliwości. Z Nami wszystko jest to możliweTo klasa premium, która dla Nas jest priorytetowa i dostępna tylko w ChillerTech. Rodzi się natomiast pytanie: Dlaczego warto wybrać ChillerTech?

Odpowiedź jest prosta! To właśnie rzetelność, uczciwość i samodoskonalenie wpływa na to, że jako przedsiębiorstwo osiągnęliśmy wzrost, aż o 64% w ciągu tylko 1 roku (analiza 2023). A to nie wszystko… Nasz personel został poszerzony o następnych świetnie wyszkolonych, żądnych doświadczenia i wiedzy Specjalistów z zakresu serwisu i napraw urządzeń HVAC/R. A to pozwala na Twoje bezpieczeństwo w zakresie obróbki cieplnej w każdej chwili. Sprawdź więcej…

Serwis chiller Trane

Diagnostyka chiller Trane RTAF250 SE LN

Urządzenia Trane to trwałe i proste w obsłudze rozwiązania mające na celu utrzymanie temp. z dokładnością +/- 1K lub +/- 0,1K (w przypadku chłodzenia procesowego). Zaopatrzone w sterowniki Adaptive Control przekładają się na skuteczne zarządzanie obiegiem oraz modulację obciążenia. To właśnie poprzez płynną regulację obrotową (przemienniki częstotliwości), które odpowiedzialne są za sprężarkę chłodniczą oraz wentylatory osiowe urządzenie umożliwia działanie, nawet w temp. powietrza +55oC. To w rezultacie wpływa na to, że jako urządzenia HVAC/R ma wysoką efektywność energetyczną (EER/SEER) oraz niski wskaźnik oddziaływania na Środowisko (GWP=0). Dodatkowo poprzez wymienniki ciepła w odmianie mikrokanałowej oddziałują na niższą, aż o 45% ilość czynnika chłodniczego w obiegu, poprzez co jest zgodne z dyrektywą F-gazową. Warto wspomnieć, że nowe urządzenia Trane (w blisko 90%) są zaopatrzone w elektroniczne zawory rozprężne, które pozwalają nie tylko na lepsze działanie procesu chłodzenia, ale stabilne dochłodzenie sprężarki, co finalnie wpływa na to, że ich żywotność jest o 36% dłuższa, aniżeli standardowego urządzenia!

Mimo tego, że są to doskonałe, trwałe i bezpieczne rozwiązania wymagają konserwacji, a nawet określonych prac m.in. wymian czynnika chłodniczego/oleju sprężarkowego co okres np. 40 000 rbh. A co jeśli nie mam znajomości na temat urządzenia, zaleceń, a nawet wytycznych zgodnych z prawem? Z pomocą przychodzi ChillerTech. To właśnie poprzez ocenę środowiska, ilość załączeń, a nawet drgania zewnętrzne/wewnętrzne jesteśmy w stanie wskazać czynności serwisowe/naprawcze, które pozwolą nie tylko na oszczędności związane z ewentualnym, nie wskazanym przestojem, ale znacznie tańszą konserwację, która to w tym przypadku pozwoliła na oszczędności, aż 59 486 zł netto. Nasuwa się pytanie jak zostało to obliczone… A to bardzo proste, poprzez zużycie kWh i wykorzystywanie zbiorników buforowych. Ale to również poprzez stałą opiekę serwisową oraz regularne wymiany.

Nie czekaj więcej! Zadzwoń do Nas już dziś i otrzymaj rabat na usługę w wysokości 25%.

Serwis chiller Trane RTAF 250 SE LN

Zgodnie z prośbą Zamawiającego wykonaliśmy rzetelną diagnostykę urządzenia chiller Trane RTAF 250 SE LN, a w szczególności:

  • Czyszczenie wymienników ciepła MCHE. Przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej dokonaliśmy czyszczenia powierzchni wymiany ciepła tzn. skraplacza, co pozwoliło na znacznie niższą ilość obrotów silników oraz całkowite skraplanie czynnika chłodniczego R410A. Dodatkowo w celu zabezpieczenia powierzchni przed działaniem warunków atmosferycznych, pyłkami, a także innymi zabrudzeniami zabezpieczyliśmy powierzchnię wykorzystując specjalistyczny środek Cleanmax. 
  • Kontrola obiegu wtórnego WL1Urządzenie jest zaopatrzone w podwójną stałoprzepływową pompę obiegową o podwyższonym słupie podnoszenia marki Grundfos, co pozwala na zapewnienie ciągłości w zakresie przepływu i ciśnienia medium, a także wyższe bezpieczeństwo. Niestety urządzenie, mimo tego, że jest zaopatrzone w filtr nie ma możliwości odcięcia układu, a tym samym jego czyszczenia. Poprzez złącze dokonaliśmy pomiarów strat ciśnienia – filtr czysty. 
  • Kontrola pomp obiegowych. Weryfikacja pomp obiegowych po stronie elektrycznej i mechanicznych wskazała wyraźne zużycie łożysk oraz nadmierne nagrzewanie się silnika. Na wskutek tego, że urządzenie jest odpowiedzialne za produkcję leków, a sama produkcja jest prowadzona 24/7 nie ma możliwości unieruchomienia urządzenia oraz naprawy. 
  • Kontrola obiegu freonowego. Po uruchomieniu urządzenia dokonaliśmy pomiarów po stronie freonowej, a poprzez załączanie sekwencyjne mieliśmy możliwość sprawdzenia ciśnień zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Wartości zgodne w normie. Dodatkowo ze względu na bliską współpracę z Klientem dokonaliśmy weryfikacji sprężarki chłodniczej zarówno pod względem termicznym (wykorzystując kamerę termowizyjną), jak i mechanicznych (drgania na poszczególnych częściach korpusu). Sprężarki chłodnicze funkcjonują zgodnie z założeniami, a temp. korpusu mieści się w normie. Przegrzanie i dochłodzenie zgodne!
  • Analiza spektrochemiczna. Dokonaliśmy pobrania próbki oleju sprężarkowego w układzie CKT.1 i CKT.2. Po analizie substancja ma określoną lepkość (zgodną z zaleceniami Trane’a), niewielką ilość wilgoci, lecz to wynika z tego, że próbka była kierowana do otwartej fiolki oraz niską, niższą od <0,1 mgKOH/g liczbę kwasową.

Chcesz sprawdzić, co robimy w „podstawowym pakiecie”? Sprawdź tutaj!

Serwis chiller Trane RTAF 250 SE LN | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej