Serwis chiller Trane RTWD140

5/5 - (3 votes)

Serwis i naprawa chiller Trane RTWD140 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Profesjonalne wsparcie w przypadku awarii Twojego urządzenia. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów. Doraźne przeglądy techniczne, a także okresowe urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych na terenie całej Polski. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Wielu z Nas nie dostrzega problemu jakim jest ciągły wzrost temperatury na Ziemi, który powoduje, jak również wymaga od Nas coraz to nowocześniejszych technologii chłodzenia oraz stabilizacji temperatur. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż na przełomie ostatnich 20 lat temperatura na Ziemi wzrosła o średnio 0,4-0,6 oC. Z tego właśnie powodu rynek HVAC znajduje coraz to szersze zastosowanie, które pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów dopasowanych do Użytkownika. Ograniczeniom zostaje poddawana zarówno ilość czynnika chłodniczego, który w jakimś stopniu większym, bądź mniejszym wpływa na globalne ocieplenie.

Serwis chiller Trane RTWD140

Wydajność. Bezpieczeństwo. Efektywność. Agregaty wody lodowej to urządzenia z zakresu chłodzenia i stabilizacji przeróżnych procesów. Kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży, jak również wynajmu krótkoterminowego oraz długoterminowego agregatów wody lodowej renomowanych producentów w zakresie mocy od 1 kW, aż po chillery przemysłowe o wydajności ponad 1,2 MW. W przypadku awarii nie musisz obawiać się o przestój Swoich maszyn. Zobacz jakie to proste!

Serwis chiller Trane RTWD140

Ostatnimi czasy głównym zadaniem Naszej Firmy był serwis, jak również naprawa chiller Trane RTWD140. Główną funkcją urządzeń jest utrzymanie parametrów na poziomie 24 oC celem zachowania komfortu termicznego na jednym z dużych obiektów znajdujących się na terenie Polski. Agregat wody lodowej Trane RTWD140 o wydajności chłodniczej bliskiej 550 kW z zastosowaną sprężarką śrubową pozwala na w pełni wydajną, a przede wszystkim cichą pracę w każdej chwili. Urządzenie jednak pod kątem technicznym jest w dość słabym stanie. 

Zakres czynności serwisowych:

  1. Kontrola wizualna urządzenia. Weryfikacja urządzenia pod kątem wizualnym, jak również technicznym. Urządzenie pomimo dość dobrego stanu wizualnego jest niestety w dość słabym stanie technicznym. Przykładem mogą być choćby wycieki powstałe po stronie instalacji freonowej, jak również błędy jakie wskazał sterownik urządzenia w ostatnim czasie. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż system pomimo braku, bądź bardzo niskiego ciśnienia czynnika pozwala na pracę całego układu.  
  2. Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Wszelkiego rodzaju pomiary elementów kontrolno-pomiarowych, jak również zabezpieczających w normie, zgodne z wytycznymi Producenta. Weryfikacji zostały poddane również takie elementy jak sterownik, który w głównej mierze odpowiada za pracę całego sprzętu.
  3. Kontrola układu freonowego. Pomiary ciśnień statycznych, jak również podczas pracy, które na celu mają ocenę ilości czynnika chłodniczego. Urządzenia chłodnicze Trane znajdują się jednak w dość skrajnym stanie ze względu na bardzo dużą ilość wycieków znajdujących się po stronie freonowej. Z wykorzystaniem specjalnego detektora nieszczelności dokonaliśmy analizy w jakich miejscach mamy do czynienia z największym ubytkiem czynnika chłodniczego. Wymagana natychmiastowa próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego!
  4. Sprawdzenie poprawności działania podzespołów. Kontrola pracy takich elementów jak sprężarki chłodnicze czy elementy zabezpieczające takie jak presostaty ciśnienia. Sprężarki śrubowe pracują dość stabilnie, jednakże już podczas pracy słychać, iż pojawiły się drobne luzy, które w najgorszym przypadku mogłyby przyczynić się do awarii całego urządzenia. Wszelkiego rodzaju pomiary dotyczące prawidłowej pracy presostatów ciśnienia czy też innych elementów zgodne z wytycznymi Producenta.
  5. Kontrola oleju w sprężarkach chłodniczych. Pamiętajmy, iż sprężarki śrubowe pomimo wielu zalet jakimi są m.in. bardzo długa żywotność na poziomie blisko 40 lat wiążą za sobą stałą konserwację. Wartym podkreślenia jest fakt, że są to niestety jedne z najdroższych sprężarek jakie znajdują się na Naszym rynku, a jakikolwiek zamiennik wiąże się dość często z wysokimi kosztami.
  6. Sporządzenie protokołu. Podczas tworzenia protokołu ukazywane są wszelkiego rodzaju zagrożenia, awarię, jak również czynności zalecane, które powinny zostać przeprowadzone w jak najszybszym czasie.

Naprawa chiller Trane RTWD140

Urządzenia chłodnicze, a także klimatyzacyjne firmy Trane to dość popularny sprzęt, który charakteryzuje innowacyjna i solidna budowa, jak również wyselekcjonowany system sterowania pozwalający Nam na uzyskanie najwyższej wydajności. Pamiętajmy jednak, iż tego typu systemy wymagają stałego, a przede wszystkim odpowiednio dobranego Serwisu. Postaw na ChillerTech!

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki Trane. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie przeglądów technicznych i zerowych urządzeń z rynku HVAC. Zobacz jak wiele możesz zyskać!

Serwis i naprawa chiller Trane RTWD140 | ChillerTech – Lider w branży HVAC