Serwis chiller HYFRA Alpha 80

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller HYFRA Alpha 80-W-S | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

ChillerTech to firma pełniąca profesjonalne usługi serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej dowolnego producenta, w tym marki Hyfra. W ostatnim czasie Nasz Serwis został wezwany do usunięcia awarii, jak również wykonania pełnego serwisu agregatu wody lodowej HYFRA. 

Firma Hyfra założona w 1981 r. przez Wolfgang Bauma. Hyfra jest to po prostu firma Lennox, która także posiada w swej ofercie agregaty wody lodowej, a także powietrzne wymienniki ciepła. Chillery tych marek są dość rzadko spotykane w Polsce, lecz także nie możemy powiedzieć że jest ich mało. Urządzenia producenta Lennox są dość dobre, lecz pod warunkiem co półrocznego serwisu urządzenia. Każde urządzenie np: chiller wody lodowej jest dobre pod warunkiem że obsługuje go Firma która jest najlepsza w tym co robi, a także urządzenie jest serwisowane przez Firmę chłodniczą. 

Zaufaj Nam i zobacz jak wiele możesz zyskać wybierając serwis od ChillerTech!

Przyczyna wezwania Naszego serwisu do agregatu wody lodowej HYFRA: 

Chiller Hyfra nie pracuje, a na sterowniku urządzenia ukazują się kody błędów, które nie pozwalają na wystartowanie urządzenia chłodniczego. Przy próbie wciśnięcia styczników ręcznie pompa, a także agregat wody lodowej Hyfra pracują. Naszym zadaniem był serwis oraz naprawa urządzenia, a także usunięcie kodów błędu widniejących na sterowniku. 

Ekspertyza awarii chiller:Serwis chiller HYFRA ChillerTech wiktor Aptacy

  1. Agregat wody lodowej Hyfra ma uszkodzony czujnik przepływu cieszy zwany flow switch.
  2. Urządzenia chłodnicze Hyfra należy wy-serwisować, a także umyć. Chiller niestety pracuje na hali produkcyjnej, gdzie powietrze jest mocno zabrudzone co nie korzystnie wpływa na jego pracę.
  3. Urządzenie należy umyć i wy-serwisować 
  4. Po stronie instalacji wody lodowej należy umieścić/zainstalować filtr. Chiller Hyfra wyposażony jest w wymiennik ciepła typu płytowego, który jest strasznie wrażliwy na jakiekolwiek zabrudzenia. 

Dokonane czynności naprawcze Chiller Hyfra Alpha 80-W-S:

  1. Pierwszą czynnością była wymiana uszkodzonego flow switch. 
  2. Następną czynnością było dokładne mycie, jak również czyszczenie konstrukcji oraz skraplacza urządzenia Hyfra. Agregaty wody lodowej/Chillery chłodzone powietrzem nie znajdują zastosowania wewnątrz hal produkcyjnych. Są to urządzenia, które należy zazwyczaj umieszczać na zewnątrz, gdzie mają dostęp do czystego powietrza. Chiller mocno zabrudzony, a jego praca dość mało efektywna. 
  3. Po usunięciu awarii, jaką było uszkodzenie flow switch, a także awarii dotyczącej wysokiego ciśnienia uruchomiliśmy chiller Hyfra. Po niespełna kwadransie pracy naprawiany chiller ponownie zgłosił awarię dotycząca braku przepływu medium chłodzącego. Wcześniejszy flow switch okazał się dobry, a także sprawny. Przyczyną awarii okazała się luźna instalacja sterownicza, z chwilą wymiany styka na chwilę, by za chwilę ponownie rozrabiać. Kable instalacji elektrycznej luźne, jeden na drugim. Cała instalacja elektryczna została odpięta i od nowa zainstalowana przez Serwis ChillerTech. Po dokręcaliśmy wszystkie łączówki na listwie i stycznikach / sporo luźnych 
  4. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności Nasz Serwis zweryfikował pracą urządzenia Hyfra. Chiller Hyfra pracuje na najwyższych obrotach. Urządzenie szybko zbija temperaturę medium chłodzącego, a także nie wchodzi w żadną awarię. Znamy te chillery i nigdy nie spotkaliśmy takiej awarii – sądzimy że ten jednorazowy przypadek nie zniechęci Państwa do zakupu tych urządzań. 

Serwis Chiller Hyfra Alpha 80-W-S

Po zakończeniu prac serwisowych chiller pracuje bez żadnych zarzutów. Dokładne mycie, a także czyszczenie urządzenia, kontrola całego systemu sterowania pozwoliła Nam na bezawaryjną i efektywną pracę. Nasz Serwis wykonał również wszelkiego rodzaju pomiary prądów sprężarki, wentylatorów skraplacza, jak również automatyki sterującej. Olej znajdujący się w sprężarce chłodniczej w bardzo dobrym stanie. Sprężarka natomiast pracuje równomiernie oraz cicho. Chiller Hyfra znów może cieszyć się pracą. Klient bardzo zadowolony z Naszego Serwisu!

Zapraszamy do korzystania z Naszych usług w zakresie serwisu i naprawie agregatów wody lodowej Chiller Hyfra

Serwis i naprawa chillerów: Trane, Lennox, Frigel, Fast, Climaveneta, GWK, Single, Moretto, Darpin, Hyfra, York, Carier i wiele innych mniej lub bardziej znanych marek

Serwis i naprawa chiller HYFRA Alpha 80-W-S | ChillerTech