Serwis Naprawa chiller MTA

5/5 - (2 votes)

Serwis i naprawa chiller MTA | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Wysoko elastyczne rozwiązania z zakresu chłodzenia, których celem jest utrzymanie optymalnych warunków w aspekcie temperaturowym. Unikatowy design łączący integralność, jak również proste w obsłudze układy sterowania z możliwością rozszerzenia. Wymienniki mikrokanałowe, których sprawność energetyczna, w tym również współczynnik wydajnościowy EER lub COP zachwyca oraz zdumiewa. Elastyczność w zakresie bilansu CO2 poprzez wybór ściśle określonej substancji roboczej, którą to może być choćby i R134A, R407C, R410A lub inne. Nieograniczone możliwości, w tym również elastyczność w zakresie technologii chłodzenia z wykorzystaniem sprężarek chłodniczych w formie hermetycznej lub półhermetycznej. 

Chillery procesowe MTA wywierające wpływ na Twoje działanie, związane z nim korzyści, a także bilans energetyczny przedsiębiorstwa. Nieziemsko wysoki współczynnik wydajnościowy EER przekładający się na zużycie, a poprzez nowoczesne formy chłodzenia umożliwia na korzyści w czasie eksploatacji. Rozszerzenia modułowe, w tym sterowanie ModBus RS485 dające możliwość zdalnego dostępu do pomiarów (pomiar w trybie rzeczywistym), jak również komunikację z nadrzędnym urządzeniem przy pomocy tzw. LAN. Stopy antywibracyjne niwelująco, bądź też bezpośrednio zmniejszające drgania na elementach roboczych (mechanicznych) poprzez co trwałość materiału jest znacząco większa. 

Serwis chiller MTA

Usługi diagnostyczne, których misją jest utrzymanie stałej sprawności układu, a tym samym jego bezpieczeństwo niezależnie od warunków zewnętrznych. Wsparcie 24/7 oraz dostęp do oryginalnych części, a w momencie ich trudnej dostępności części zamienne dostępne od ręki. Aparatura pomiarowa o oszałamiającej dokładności poprzez, którą Nasze działania są rzetelne oraz zgodne z normami krajowymi/lokalnymi. Usługi w zakresie serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej o wydajności od 1 kW, aż do +1 MW zachowując przy tym standardowe formuły serwisowe. Wiedza i doświadczenie wyróżniające się, w bezpośredni sposób wpływa na Nasze działanie.

Audyt układu chłodzenia działający na korzyści Użytkownika. Wsparcie w zakresie zarządzania oraz nowatorski program PreVision, który w wyniku wysokiej dbałości przełoży się na Twoje wyniki. Proekologiczne działania z zakresu utrzymania stałej sprawności urządzeń HVAC/R, bądź nawet i jego optymalizacji utrzymując wartości temp., w tym przepływu i ciśnienia. Czynniki chłodnicze o niskim współczynniku oddziaływania na Środowisko GWP zmniejszając ślad węglowy. Bilans CO2 w bezpośredni sposób wpływając na hierarchię, a co więcej postrzegalność wśród Odbiorców finalnych. Detektory nieszczelności o wysokiej czułości których misją, a zarazem zadaniem jest zmniejszone ryzyko awarii. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w każdej chwili!

Chillery niestandardowe z możliwością płynnej regulacji przy pomocy przemienników częstotliwości, a w momencie wysokiej wartości temp. żądanej funkcją swobodnego chłodzenia. Prosty w obsłudze i czytelny w każdych warunkach interfejs ModBus RS485 umożliwiając Obsłudze dostęp do pomiarów w trybie rzeczywistym, a także wartości zadanych. Wersje akustyczne wpływające na głośność urządzenia przy warunkach zewnętrznych. 

Zyskaj przewagę już dziś!

Do naszego serwisu często trafiają chillery marki MTA z różnymi uszkodzeniami. Nierzadko awarii uległ właśnie wymiennik ciepła. Do takiej sytuacji może dojść, w przypadku zwarcia flow switch albo braku filtra w układzie wody lodowej. Zamarznięty wymiennik należy szybko naprawić, tak by nie doszło do uszkodzenia linii freonowej. Osuszanie instalacji, modernizacja sprężarki czy wymiana oleju wiąże się bowiem z wysoką inwestycją. Dlatego użytkownikom chillerów MTA polecamy regularne serwisowanie i właściwe użytkowanie, a przede wszystkim korzystanie z usług sprawdzonych serwisów, tak by naprawa urządzenia nie skończyła się np. rozsadzeniem układu poprzez zwarcie flow switch. Instalacja wody lodowej czyli podłączenie między chiller, a urządzenia także jest ważna. ChillerTech projektuje, buduje i modernizuje instalacje, oraz systemy wody lodowej.

Zamarznięcie wymiennika ciepła – serwis Chiller MTA

Przy tego typu awariach konieczna jest kompleksowa modernizacja urządzenia, a naprawa obejmuje nieco więcej czynności niż tylko zreperowania lub wymiana wymiennika ciepła.

Konieczne jest bowiem:

Serwis Naprawa chiller MTA

 • odzysk i zmagazynowane pozostałego w urządzeniu freonu,
 • wymiana wymiennika płytowego,
 • zainstalowanie filtra w układzie wody lodowej,
 • próba szczelności przy zastosowaniu Azotu Technicznego,
 • uszczelnienie i usprawnienie izolacji na wymienniku i rurach wody lodowej,
 • wymiana filtra osuszacza freonu,
 • wypełnienie układu zmagazynowanym freonem i uzupełnienie go do pożądanej ilości,
 • uruchomienie i dopasowanie parametrów urządzenia do konkretnych warunków pracy (kalibracja).
Co powinien obejmować przeprowadzony serwis agregatu wody lodowej?

Zwróć uwagę, że tylko właściwe przetestowanie naprawionego agregatu wody lodowej da Ci pełną gwarancję jego ponownej sprawności i funkcjonalności. Jeśli chiller MTA używasz, jako agregatu chłodzącego np. w przechowalni serów, to każda przerwa w prawidłowym funkcjonowaniu urządzenia wiąże się dla Ciebie z wysokimi kosztami. Dlatego profesjonalny serwis chiller MTA musi obejmować: Serwis i naprawa chiller MTA

 • diagnozę problemów
 • ich prawidłowe wyeliminowanie
 • przetestowanie sprawności urządzenia

ChillerTech współpracujący z Firmą która posiada wieloletnie doświadczenie SKiC Robert Aptacy pełni usługę serwisu i naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta, a także mocy. Wykonujemy przeglądy techniczne takich producentów jak: Trane, Carrier, Bitzer, Danfoss, MTA, Clivet, Blue Box, Green Box, Lennox, Daikin, York, Chigo itd.

Serwis Naprawa chiller MTA | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.