Serwis Naprawa chiller STULZ

4.6/5 - (93 votes)

Serwis Naprawa chiller STULZ

ChillerTech pełni usługi serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej dowolnego producenta, w tym niemieckiej Firmy STULZ. Chillery tej o to marki są dość rzadko spotykane na Polskim rynku. Urządzenie chłodnicze takie jak chillery jednak są wyjątkowe między innymi przez to że w większości przypadkach posiadają one Free cooling.

Krótko o Free coolinguSerwis Naprawa chiller STULZ

Zadaniem Free coolingu jest zminimalizowanie kosztów potrzebnych do pracy między innymi chillera (Czytaj więcej na temat zalet Free coolingu) Free cooling jest to energooszczędna metoda która pozwala schłodzić medium robocze przy pomocy powietrza na zewnątrz. Pracuje on tylko jeśli temperatura na zewnątrz jest niższa niż żądana temperatura medium chłodzącego. W procesach przemysłowych gdzie temperatura medium jest w przedziale między 0-10 stopni Celsjusza Free cooling jest nie potrzebny, lecz jeśli temperatura medium jest w przedziale między 15-30 stopni należy rozważyć zakup Free coolingu. Spotykamy się coraz częściej z rozwiązaniami gdzie Free cooling jest wewnątrz chillera.

Serwis chiller STULZ

 1. Serwis ChillerTech wykonuje przeglądy techniczne, a także okresowe agregatów wody lodowej STULZ dowolnego typu, jak również mocy chłodniczej.
 2. Pogwarancyjny serwis i naprawa chiller STULZ na terenie całej Polski.

Zakres czynności:

 1. Pierwszym krokiem zawsze jest wizualna ocena urządzenia. Nasz Serwis ocenia pracę urządzenia, poziom hałasu, czy chiller dochodzi do żądanej temperatury, a także jaki jest czas zbijania temperatury. Poszukujemy tłustych plam na instalacji freonowej, które mogą sugerować wyciek oleju, a co za tym idzie freonu. Naszym zadaniem jest także odszukanie ewentualnych luźnych i drgających elementów i zniwelowanie ich. Przykręcamy je lub przytwierdzamy do konstrukcji.
 2. Następną czynnością jest dokładne mycie skraplacza, a także konstrukcji urządzenia. W przypadku gdy mamy do czynienia z chiller chłodzonym wodą mycie skraplacza jest czynnością dodatkową.
 3.  Jeżeli chiller jako parownik wykorzystuje wymiennik płytowy, bądź płaszczowo rurowy kontrolujemy przepływ i ciśnienie na wejściu, a także wyjściu. Na tej podstawie wiemy czy parownik jest czysty. W przypadku gdy jest podejrzenie zabrudzenia wymiennika ciepła informujemy Klienta.
 4. Kontrola ilości czynnika chłodniczego w instalacji freonowej. Sprawdzamy także czy filtr/osuszacz znajdujący się na instalacji freonowej nie jest zabrudzony, bądź zatkany.
 5. Skontrolowanie ilości oleju w sprężarkach, jak również sprawdzenie koloru. 
 6. Bardzo ważne w agregatach wody lodowej jest odpowiedni przepływ medium chłodzącego, dlatego też sprawdzamy pracę pomp wody, a także wkłady filtrów znajdujących się na instalacji wody lodowej.  Zwracamy także uwagę na prawidłową pracę flow Switch czy czujnika różnicy ciśnień.
 7. Wszelkiego rodzaju pomiary elektryczne sprężarek chłodniczy, pomp wody, wentylatorów skraplacza, a także wszystkich podzespołów kontroli i sterowania.
 8. Sporządzenie protokołu prac, w którym zawarta jest cała wiedza o urządzeniu które serwisowaliśmy.

Serwis STULZ- Przegląd zerowySerwis Naprawa chiller STULZ

ChillerTech świadczy także usługi przeglądów zerowych w których wchodzi między innymi:

 1. Wizualna kontrola stanu urządzenia, a także skontrolowanie czy na instalacji freonowej nie znajdują się tłuste plamy.
 2. Kontrola zabrudzenia skraplacza, a także parownika urządzenia
 3. Pomiary ciśnień czynnika chłodniczego w instalacji freonowej.
 4. Wyłączenie chillera i pompy wody w celu sprawdzenia zabrudzenia filtra znajdującego się na instalacji wody lodowej. Zawsze czyścimy filtr, a jeśli jest on w bardzo słabym stanie wymieniamy na nowy.
 5. Pomiary elektryczne sprężarek, wentylatorów, pompy wody, a także innych podzespołów elektrycznych.
 6. Sporządzenie protokołu dotyczącego przeglądu zerowego.

Naprawa chiller STULZ

Każdy chiller i awaria jest inna, dlatego nie jesteśmy w stanie określić kosztów. Jeżeli Klient pozwala Nam na ewentualną naprawę przystępujemy do niej tego samego dnia roboczego. Jesteśmy w stanie usunąć każdą awarię, lub uszkodzenie w agregacie wody lodowej

Serwis Naprawa chiller STULZ