Serwis osuszacza Hiross PGN080

5/5 - (2 votes)

Serwis i naprawa osuszacza sprężonego powietrza Hiross PGN080 | ChillerTech – Doradztwo i wsparcie 24/7

Usługi diagnostyczne, które umożliwią Ci wysoką efektywność urządzenia, a także bezpieczeństwo związane z jego funkcjonowaniem. Wsparcie w zakresie zarządzania zużyciem strategicznych elementów mechanicznych, bądź elektronicznych. Wykorzystując nowoczesne formy pomiarowe, w tym aparaturę o wysokiej dokładności mamy możliwość analizy urządzenia pod kątem uszkodzeniem, a nawet niebezpieczeństw. Usługi serwisowe rzutujące na funkcjonowanie urządzenia, jak również stabilność procesu oraz działania sprężonego powietrza. Zyskaj przewagę już dziś. Skontaktuj się z Nami!

Osuszacze sprężonego powietrza będące nierozłączną częścią układów przemysłowych, a także usprawniających działania budowlane. Zapewniając niższą wilgotność powietrza zewnętrznego lub wewnętrznego mamy możliwość działania z większą jakością, a nawet efektywnością co przekłada się finalnie na rentowność przedsiębiorstwa, jak również autorytet. Osuszacze sprężonego powietrza Hiross PGN to proste w obsłudze urządzenia mające za cel zmniejszenie stopnia wilgotności. Zaawansowane funkcje, a także zmniejszona powierzchnia robocza przełożyła się na wykorzystywanie sprzętu w wielu sektorach gospodarki. Jednakże w celu zachowanie nominalnych wartości na tak wysokim poziomie koniecznym jest regularny serwis.

Znaczenie regularnego serwisu

Serwis osuszacza sprężonego powietrza Hiross PGN080

Osuszacze sprężonego powietrza to skomplikowane urządzenia, które funkcjonują niekiedy w trudnych, a nawet bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Z tego też względu tak istotnym elementem jest wykonywanie regularnego serwisu zapewniając, że wszystkie elementy mechaniczne lub elektroniczne działają sprawnie, zmniejszając ryzyko uszkodzenia lub awarii. Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, iż poprzez stałą ochronę możemy wnikliwie analizować zużycie strategicznych elementów takich jak: sprężarka chłodnicza, wentylator skraplacza, a nawet zawór rozprężny. To umożliwia Nam również możliwość potencjalnego usuwania przedwczesnych nieprawidłowości, zanim staną się poważne, przekładając się na stabilność finansową (oszczędności) i czasową (czas).

Korzyści

Wydajność. Efektywność. Bezpieczeństwo. Działania mające za cel wyższą rentować Twojego przedsiębiorstwa. Usługi diagnostyczne i wsparcie 24/7 rzutujące na: 

 1. Zapobieganie uszkodzeniom. Regularne wsparcie i doradztwo umożliwiające Nam przedwczesną możliwość działania. Konserwacja zapewniająca stałą efektywność oraz nienaganne działania całego urządzenia. Dzięki temu możemy uniknąć kosztownych napraw i przestojów w produkcji.
 2. Zwiększona efektywność. Powierzchnia wymiany ciepła (skraplacz), która to na wskutek obciążenia jest zabrudzona oddziałując na stabilność procesu chłodzenia, a nawet temp. elementów mechanicznych (korpusu sprężarki). W wyniku tego proces zbijania temp. znacząco się wydłuża co finalnie oddziałuje na efektywność (EER) urządzenia. Regulacja strategicznych wartości ciśnienia i temperatury medium chłodzącego przekłada się na lepszą jakość sprężonego powietrza i mniejsze zużycie energii (kWh).
 3. Oszczędności energetyczne. Optymalizacja ustawień, w tym wartości ciśnienia/temperatury mogą znacznie zredukować zużycie energetyczne, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Za sprawą skutecznego działania i rzetelnych pomiarów mamy możliwość zmniejszenia zużycia, aż o blisko 28%
 4. Ochrona Środowiska. Hermetyczne układy freonowego oddziałujące na Ochronę Środowiska. Testy sprawnościowe, a także opcjonalna możliwość weryfikacji szczelności (przy użyciu Azotu Technicznego) wpływa na bilans CO2. Zgodne z normami UE

Główne elementy serwisu

Weryfikacja działania osuszacza sprężonego powietrza Hiross PGN080
Weryfikacja działania osuszacza sprężonego powietrza Hiross PGN080

Serwis osuszaczy sprężonego powietrza mająca przełożenie na Twoje działanie. Nowoczesne Centrum Diagnostyczne, które oddziałuje na rzetelność i dużą dokładność. Weryfikacja urządzeń Hiross:

 • Kontrola zabrudzenia urządzenia. W celu usunięcia nadmiernych drgań, bądź co gorsza załamań temp. wymaganym jest czyszczenie powierzchni wymiany ciepła (skraplacza), a co za tym idzie innych elementów układu. Wykorzystując nowoczesne myjki ciśnieniowe o wysokim stopniu sprężania zabrudzenia są usuwane, a powierzchnia wymiany jest zgodna z nominalnymi wymaganiami uzyskując stałą temp. skraplania. 
 • Weryfikacja ciśnienia i temp. czynnika chłodniczego. Aparatura kontrolno-pomiarowa o dużej czułości oddziałuje na stabilne działania urządzenia. Pomiary po stronie freonowej, w tym weryfikacja ciśnień statycznych oraz dynamicznych. Różnica temp. na filtrach freonowych chroniąc układ przed możliwością strat ciśnienia. 
 • *Badanie szczelności układu freonowego. Przy wykorzystaniu Azotu Technicznego mamy możliwość badania szczelności całego układu freonowego przy ciśnieniu nawet +16 BAR [uzależnione od ciśnienia krytycznego/maksymalnego]. Test wynoszący, aż 48 h gwarantuje odporność na wysokie ciśnienia, a nawet nadmierne drgania.
 • Weryfikacja działania zabezpieczeń układu. Analiza zadziałania elementów zabezpieczających, w tym m.in. presostatów ciśnienia wysokiego i niskiego ciśnienia (HP i LP). To umożliwia Nam zgodne z wytycznymi bezpieczeństwo Użytkownika, Obsługi, a nawet przedsiębiorstwa. 
 • Pomiary po stronie elektronicznej. Szczegółowe pomiary po stronie elektronicznej wraz z analizą temp. elementów, bądź aparatury. Pomiary natężeń prądu (A) przekładające się na efektywność urządzenia. Dokonując szczegółowych pomiarów elementów takich jak sprężarka i wentylator skraplacza mamy możliwość przedwczesnego usunięcia awarii. Dbając o Twoje bezpieczeństwo zalecanym, a nawet wymaganym jest dokonanie pomiarów temperatur na elementach roboczych. 

Oryginalne części zamienne i akcesoria

Skuteczne działanie. Dostępność do oryginalnych części zamiennych umożliwia Nam działanie z dużą dokładnością. Części dostępne z magazynu oddziałują na rzetelność usługi i najlepsze pod kątem jakości towary. Pasja w tworzeniu nowoczesnych i prostych w obsłudze układów chłodzenia otwiera nowe możliwości. 

Wsparcie 24/7. Usługi diagnostyczne i analiza zużycia, poprzez którą możesz uzyskać maksymalną wydajność urządzenia. Podstawowe wartości, w tym m.in. szacunek, rzetelność i pasja zapewnią Ci wykorzystanie pełnego potencjału układu HVAC/R. Mobilny serwis o częściach dostępnych od ręki znacząco ułatwia prosperowanie strategicznych przedsiębiorstw. Znalezienie wiarygodnego partnera Serwisowego jeszcze nigdy nie było tak proste!

Klucz do sukcesu. Pasja i chęć działania na rzecz Zamawiającego (Klienta) w bezpośredni sposób rzutuje na postrzeganie ChillerTech, sposób działania, jak również poszerzanie swoich referencji w zakresie chłodnictwa. Jako grupa Chillertech dbamy o lepszą przyszłość. Kompleksowe usługi począwszy od diagnostyki, aż po serwis kończąc nawet po naprawę. Skontaktuj się z Nami już dzisiaj.

Naprawa Hiross PGN080

Serwis osuszacza sprężonego powietrza Hiross PGN080 - kontrola elementów elektronicznych

Plan działania:

 1. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Próba szczelności jest kluczowym etapem w procesie serwisowania urządzenia. Wykorzystanie Azotu Technicznego daje możliwość dokładnego wykrycia, nawet najmniejszych nieszczelności. Azot, jako gaz niepalny i nieagresywny jest idealny do tego zadania, zapewniając wysokie bezpieczeństwo i dokładność.
 2. Wymiana filtra/osuszacza po stronie freonowej. Kluczowe elementy systemu odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń, które mogłyby trafić na zawór rozprężny lub kapilarę powodując zmniejszenia natężenia, a co za tym idzie ciśnienia. Regularna wymiana tych elementów zapewnia ciągłość chłodzenia i utrzymania nominalnych wartości zgodnie z DTR.
 3. Usunięcie nieszczelności po stronie freonowej. Wykrycie i usunięcie nieszczelności jest kluczowe dla utrzymania wydajności osuszacza. Po zidentyfikowaniu uszkodzenia zostało ono natychmiastowo usunięte co umożliwiło Nam dalsze działanie. 
 4. Próżnia układu freonowego. Czyszczenie układu freonowego jest niezbędne do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby wpływać na efektywność osuszacza. Proces ten umożliwia uzupełnienie układu nowym czynnikiem freonowym gwarantując optymalną pracę całego urządzenia.
 5. Uzupełnienie układu nowym czynnikiem R407C. Zgodnie z zalecaniami układ freonowy został uzupełniony do wartości nominalnej. 
 6. Testy sprawnościowe. Nierozłączna częścią sukcesu i bezpiecznego działania urządzenia. Pomiary po stronie elektronicznej, a także mechanicznej gwarantując wysoką efektywność energetyczną. Urządzenie funkcjonuje zgodnie z wytycznymi utrzymując stałą temp. przegrzania, a nawet dochłodzenia. 

Serwis i naprawa osuszacza sprężonego powietrza Hiross PGN080 | ChillerTech – Doradztwo i wsparcie 24/7