Serwis Kaeser Aircenter SM 13

4/5 - (1 vote)

Serwis osuszacza sprężanego powietrza Kaeser Aircenter SM 13 | ChillerTechWsparcie 24/7

Usługi diagnostyczne, które umożliwią Ci stałą efektywność energetyczną, a także sprawne działanie w każdych warunkach środowiskowych. Rzetelna analiza urządzenia przekładająca się na funkcjonowanie całego układu HVAC/R, a co za tym idzie bezpieczeństwo Obsługi. Urządzenia Kaeser Aircenter SM 13 zaopatrzone w serię sprężarek SM wyróżniająca się blisko 13% mniejszych zużyciem energetycznym (kWh). Nowoczesna sprężarka SIGMA 06 mająca za cel wyższą sprawność i efektywność (aż o 10% względem generacji SIGMA 05).

Sprężarka śrubowa SM 13 zaopatrzona w osuszacz sprężonego powietrza znacząco zmniejsza powierzchnię roboczą, a także straty ciśnienia będące wynikiem ilości mb. układu. Odseparowana jednostka, którą to jest osuszacz chłodniczy umożliwia Nam znaczące zmniejszenie wilgotności powietrza w układzie. Ochrona przed zbyt wysoką temp. roboczą, a nawet strumieniem cieplnym układu sprężarkowego przekłada się na sprawne działania i osiągnięcie niższego ciśnienia działania. Biorąc pod uwagę jednocześnie fakt, iż wraz ze wzrostem temp. wzrasta ciśnienia, a co następująco zużycie energetyczne (pobór). Z tego też względu, tym niższa temp. wewnętrzna tym wyższa sprawność całego urządzenia. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj darmowe wsparcie…

Osuszacz sprężonego powietrza Kaeser Aircenter SM 13 w konfiguracji low noise (wersja cicha) umożliwia sprawne działanie, jak również pozytywne odczucia z jego korzystania. Trwała izolacja akustyczna znacząco zmniejsza głośność całego urządzenia przekładając się na m.in. komfort Obsługi. Prosty w obsłudze Kaeser Aircenter SM 13 z pewnością przełoży się na Twoje wyniki. 

Dbamy o lepszą przyszłość! Usługi w zakresie serwisu i naprawy osuszaczy sprężonego powietrza, w tym Kaeser Aircenter SM 13. Sprawdź jakie to proste. Wybierz ChillerTech już dziś!

Serwis osuszacza sprężonego powietrza Kaeser

Serwis osuszacza sprężanego powietrza Kaeser Aircenter SM13

Usługi w zakresie serwisu i naprawy urządzeń Kaeser Kompressoren umożliwią Ci wysoką efektywność całego urządzenia, jak również sprawne funkcjonowanie całego układu. Diagnostyka w zakresie:

 • Działanie elementów mechanicznych. Weryfikacja działania nadrzędnych elementów, w tym m.in. sprężarki chłodniczej oraz wentylatora skraplacza. Biorąc pod uwagę, iż są to elementy mechaniczne, ich podatność na uszkodzenia jest stosunkowo wysoka. Z tego też względu zgodnie z zaleceniami dokonywana jest analiza działania w/w elementów, a co za tym idzie temp. korpusy (sprężarka chłodnicza). Osiągając nominalne wartości po stronie freonowej, jak również przegrzanie zgodne z zaleceniami mamy możliwość zmniejszyć podatność na uszkodzenia, aż o 35%. Sprawdź Sam!
 • Działanie elementów elektronicznych. Nienaganne działanie aparatury kontrolno-pomiarowej to klucz do sukcesu, jednakże sprawne działanie całego układu sterowania to bezpieczeństwo 24/7. Mając na uwadze to, iż to są elementy podatne na zużycie, a nawet uszkodzenie zalecanym jest weryfikacja całego układu sterowania. Kontrola działania zabezpieczeń po stronie freonowej (presostaty ciśnienia), bądź bezpośrednio przetworników ciśnienia odpowiedzialnych za płynne działanie wentylatora skraplacza (regulacja obrotowa). 
 • Straty ciśnienia na elementach wymiany ciepła. Mając dostęp do informacji mówiących o rzeczywistych stratach ciśnienia (delta P) mamy możliwość oceny zabrudzenia całego urządzenia. Wykorzystując nowoczesną aparaturę i oprzyrządowanie wykonywane są wysokiej klasy pomiary. 
 • Czyszczenie powierzchni wymiany ciepła. Nowoczesna formuła CleanMax Condenser mająca na celu stałą ochronę powierzchni wymiany ciepła, jak również szybkie usuwanie zabrudzeń rzutuje na sprawne działanie całego urządzenia. Związek alkaliczny, który chroni Użytkownika przed możliwością uszkodzenia, a nawet zbyt wysokiego ciśnienia w układzie. Środek na zamówienie. Skontaktuj się z Nami w sprawie wyceny. 

Serwis Kaeser Aircenter SM 13

Serwis osuszacza sprężanego powietrza Kaeser Aircenter SM 13

Ze względu na fakt, iż urządzenie jest z 2023 r. zalecanym była ocena pod kątem:

 1. Zgodne z wytycznymi posadowienie urządzenia. Ze względu na chęć utrzymania nienagannego działania urządzenia Zamawiający zdecydował się, aby posadowienie urządzenia było zgodne z wytycznymi Kaeser. Jednocześnie biorąc pod uwagę, iż wymaganym jest utrzymywanie jego czystości, a nawet weryfikacji działania. Prosty dostęp do elementów z pewnością ułatwi Serwisowi działanie. Urządzenie posadowiona zgodnie z wymaganiami. Stopy antywibracyjne, których misją jest zniwelowanie nadmiernych drgań, bądź co gorsza możliwości nacisku na element (wypoziomowanie urządzenia z wysoką dokładnością).
 2. Pomiary po stronie elektrycznej. Weryfikacja działania elementów, którymi to są m.in. sprężarka chłodnicza i wentylator skraplacza. Urządzenie zaopatrzone w regulację obrotową, która to oddziałuje na obciążenie elementów mechanicznych, a także elektronicznych. Pomiary zgodne z wytycznymi wymaganiami. Napięcia na wyłączniku głównym po 400V (zgodne). Zalecanym byłoby zaopatrzenie układu w przekaźnik zgodności i zaniku faz. Niska cena, w tym wysoka dostępność z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczenie całego urządzenia. 
 3. Kontrola układu freonowego. Ze względu na wymiennik ciepła w odmianie mikrokanałowej (aluminiowej) ilość czynnika chłodniczego została zmniejszona do ilości, aż 0,39 kg. Wartym podkreślenia jest zarówno sam fakt wykorzystywania czynnika chłodniczego R-513A będącego substancją azeotropową. Mieszanina gazów, którymi są R-1234yf i R-134a o GWP wynoszącym 631 przekłada się na ultra niski bilans CO2. Układ freonowy trwały (niemieckie urządzenie), a same miejsca połączeń zabezpieczone dodatkowo specjalną farbą. Nie ma widocznych śladów wycieków, stąd też można wnioskować, iż urządzenie jest szczelne. 
 4. Ocena urządzenia pod kątem wizualnym. Urządzenie ze względu na rok produkcji: 2023 r. w świetnej kondycji odporne na drgania, nieszczelności, a nawet utrudnienia związane z eksploatacją całego układu. Osuszacza sprężanego powietrza Kaeser Aircenter SM 13 gotowe do natychmiastowego działania

Oryginale części dostępne od ręki

Łącząc wysoką dostępność, a także możliwość natychmiastowego działania przekładamy się na ciągłe poszerzanie referencji ChillerTech. Podstawowe wartości, którymi to są uczciwość, rzetelność i pasja rzutują na coraz to szersze działanie w zakresie chłodzenia, a nawet utrzymanie temp. z dokładnością +/- 0,1 K. Z Nami przyszłość jest lepsza!

Oryginalne części zamienne w zasięgu Twojej ręki. Powierzchnia magazynowa wynosząca blisko +3 500 m2 oddziałuje na sprawne działanie ChillerTech w każdych warunkach termicznych. Testy sprawnościowe oraz możliwość dostępu do wysokiej klasy armatury kontrolno-pomiarowej przełoży się na Twoje bezpieczeństwo, a także funkcjonalność. Osiągając znakomite wartości i gwarancję jakości mamy możliwość przedstawić ci dostęp do m.in.:

 1. Sprężarki chłodnicze z zakresu wydajności od 100 W do nawet +17 000 W. Elastyczność działania łącząca dostęp do elementów mechanicznych dzieląc je na: tłokowe, łopatkowe, spiralne itd…
 2. Wentylatory skraplacza w odmianie osiowe o wytycznych średnicach (). Wentylatory osiowe renomowanych marek: ZiehlAbegg, AFL, Ebm-papst itd…
 3. Zawory elektromagnetyczne o napięciu nominalnym wynoszącym AC240V / DC24V / AC24V / DC12V. Odporne na wysokie temp. elementy, które przełożą się na funkcjonalność Twojego urządzenia. Dostępne zawory: Danfoss, CEME, Castel, BLR/MSV itd…
 4. Zawory wydajnościowe odpowiedzialne za obciążenie elementów mechanicznych. Elementy na zamówienie. 

Skontaktuj się z Nami już dziś i otrzymaj wycenę! 

Serwis osuszacza sprężanego powietrza Kaeser Aircenter SM 13 | ChillerTech – Serwis i naprawa osuszaczy sprężonego powietrza