Serwis osuszacza Kaeser TB19

5/5 - (1 vote)

Serwis i naprawa osuszacza sprężonego powietrza Kaeser TB19 | ChillerTech – Doraźne wsparcie w zakresie chłodzenia

Osuszacze sprężonego powietrza Keaser to urządzenia będące nierozłączną częścią funkcjonowania strategicznych przedsiębiorstw, a nawet koncernów. Odpowiednia wilgotność przekładająca się na sprawność procesu obróbki, a także jakość produktu finalnego. Te niepozorne urządzenia są niezbędne do usuwania wilgoci i zanieczyszczeń ze sprężonego powietrza, zapewniając tym samym optymalną jakość i wydajność. Jednocześnie biorąc pod uwagę, iż celem tych urządzeń jest wysokie bezpieczeństwo w sektorach przemysłu. Ich zastosowanie jest wszechstronne i niezbędne w nowoczesnym świecie technologii. 

Wszechstronne i proste w działaniu urządzenia, które przekładają się na stopień wilgotności układu. Chroniąc strategiczne elementy, w tym procesy mamy możliwość eliminacji wilgoci zwiększając rentowność przedsiębiorstwa, a także bezpieczeństwo Obsługi. Ich działanie umożliwia zarówno niższe koszty utrzymania oraz prostszą obsługę całego systemu. Ekologiczne aspekty będące na wysokim poziomie. Czynniki chłodnicze o niskim GWP, w tym m.in. R134A o ODP wynoszącym 0, który przekłada się na niski bilans CO2. 

Nowoczesne Centrum Diagnostyczne oddziałujące na Twoje bezpieczeństwo! Usługi diagnostyczne w zakresie urządzeń Kaeser, które umożliwią Ci wysoką efektywność energetyczną EER. Dostęp do oryginalnych części zamiennych oddziałuje na sprawne działanie, w tym rzetelność usługi. Zdalna ochrona urządzenia. Mobilny serwis, którego celem jest bezpieczne działanie, w każdych warunkach środowiskowych. Samochody dostawcze zaopatrzone w części zamienne, wpływając tym samym na szybkość działania, a w przypadku uszkodzenia/awarii ich natychmiastowe usunięcie. Oprzyrządowanie, a także nowoczesna aparatura rzutuje na uczciwość i rzetelność gwarantując przy tym możliwość przedwczesnego działania z oszałamiającą dokładnością. 

Zrównoważony rozwój Twojego przedsiębiorstwa

Serwis i naprawa osuszacza sprężonego powietrza Kaeser TB19

Optymalizacja strategicznych procesów, a także zapobieganie uszkodzeniom w oszałamiająco szybkim czasie. Centrum Diagnostyczne przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju, redukując zużycie energetyczne (kWh) i emisję zanieczyszczeń. Wsparcie 24/7 w połączeniu z pasją w tworzeniu nowoczesnych i prostych w obsłudze układów HVAC/R rzutuje na postrzeganie ChillerTech. Referencje będące na wysokim poziomie łączące kreatywność działania, a tym samym podstawowe wartości, którymi to są uczciwość, rzetelność i innowacja. Eksperckie wsparcie w zakresie utrzymania stałych wartości urządzeń sprężonego powietrza. Skontaktuj się z Nami już dziś i otrzymaj darmową wycenę! 

Osuszacz sprężonego powietrza Kaseser TB 19

Osuszacz chłodniczy Kaeser TB 19 zaopatrzony w technologię chłodzenia, która jest w stanie efektywnie usuwać wilgoć z powietrza, zapewniając optymalną jakość i wydajność. Osiągając natężenie (przepływ powietrza) na poziomie 2,10 m3/min sprawia, że jest on dopasowany do przeróżnych zastosowań przemysłowych. Wysoka trwałość i odporność na skoki temperaturowe wynikająca z czynnika chłodniczego R134A będącym ekologiczną substancją o zerowym oddziaływaniu na warstwę ozonową. Niższe ciśnienia operacyjne pozwalają na niskie drgania, i przeciążenia cieplne strategicznych elementów. 

Energooszczędność, która zdumiewa. Kaeser TB19 został zaprojektowany z myślą o efektywności energetycznej. Zaawansowany system sterowania minimalizuje zużycie energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Poprzez funkcję, a także wysoką efektywność Kaeser TB19 jest odpowiedni dla różnych branż, takich jak przemysł farmaceutyczny, spożywczy, wydobywczy i motoryzacyjny. Jego wszechstronność sprawia, że jest to doskonały wybór.

Oryginalne części zamienne w atrakcyjnych cenach. Doraźne wsparcie i serwis, który daje możliwość szybkiego działania, nawet w trudnych warunkach. Wybór Kaeser TB19 to inwestycja w jakość i efektywność, z pełnym wsparciem. Wysoka dostępność części zamiennych gwarantuje bezpieczne działania, nawet po upływie wielu lat. 

Serwis osuszaczy sprężonego powietrza Kaeser

Serwis osuszacza sprężonego powietrza Kaeser TB19

Analiza zużycia, która umożliwi Ci działanie z wysoką dokładnością. Ocena zużycia pod kątem elektronicznych, a także mechanicznych daje możliwość przedwczesnego działania, a nawet reagowania. Wsparcie będące nierozłączną częścią sukcesu wielu przedsiębiorstw. Usługi serwisowe, których celem jest usprawnienie wymiany ciepła, a także odbioru wpływając na znakomite właściwości termodynamiczne układu HVAC/R. Dbamy o lepszą przyszłość gwarantując uczciwość, rzetelność i bezpieczeństwo. 

Co zyskujesz wybierając ChillerTech w zakresie serwisu i naprawy osuszaczy sprężonego powietrza

 • Możliwość przedwczesnego działania. Regularne wsparcie i inspekcja daje Nam możliwość wczesnego wykrycia potencjalnych uszkodzeń, zanim staną się problemem. Weryfikacja działania całego urządzenia wraz z zaleceniami gwarantując oszałamiającą sprawność. 
 • Ochrona urządzenia na wysokim poziomie. Działania prewencyjne i predykcyjne, których misją jest przedwczesna możliwość działania. Nowoczesny program PreVison o wysokiej dokładności i niskiej niepewności pomiarowej (+/- 1%.) Rzetelna ocena osuszacza sprężonego powietrza, a także pomiary dbające o Twoje bezpieczeństwo!
 • Wyższa rentowność Twojego przedsiębiorstwa. Nieoceniona jakość powietrza. Dbając o sprawne działanie całego urządzenia mamy szansę wpłynąć na Twoje znaczenie, a także autorytet.  Niższe, aż o ok. 18% rachunki związane z użyciem, a tym samym eksploatacją urządzenia. 
 • Zgodność z regulacjami. Wysokie normy bezpieczeństwa. Zgodnie z obowiązkiem F-Gaz wymaganym jest utrzymywanie nienagannego działania urządzenia, w tym jego szczelności po stronie freonowego co przyczynia się do niższego działania na Środowisko. Pomoc, która zadba o Twoje bezpieczeństwo i komfort w każdej chwili. Testy szczelności z wykorzystaniem detektora nieszczelności lub Azotu Technicznego. Elastyczność działania otwiera nowe możliwości!

Naprawa osuszaczy sprężonego powietrza Kaeser

Uszkodzona sprężarka chłodnicza w osuszaczu sprężonego powietrza Kaeser TB19
Uszkodzona sprężarka chłodnicza w osuszaczu sprężonego powietrza Kaeser TB19

Usługi w zakresie naprawy osuszaczy sprężonego powietrza Kaeser, w tym choćby Kaeser TB19. Elementy mechaniczne dostępne od ręki, którymi to są m.in. sprężarki chłodnicze o wydajności chłodniczej od 0,5 kW, aż do nawet 500,0 kW. Oryginalne sprężarki chłodnicze w odmianie tłokowej, spiralnej, śrubowej, jak również odśrodkowej. Dostęp do nieograniczonych możliwości oraz ilości sprawia, iż Nasze działanie jest natychmiastowe stawiając za cel dużą dokładność. Gwarancja jakości na wysokim poziomie to Nasz priorytet

Oryginalne części w zasięgu Twojej ręki
 • Sprężarki chłodnicze. Elementy mechaniczne odpowiedzialne za sprężanie czynnika chłodniczego umożliwiając Nam sprawny odbiór ciepła, a także zgodną z wykresem czynników chłodniczych zmianę termodynamiczną. Biorąc pod uwagę zmienne warunki termiczne (zmienna temp. skraplania), a także wysokie obciążenie cieplne wymaganym jest stałe utrzymywanie środkowej części korpusu na poziomie ok. +5 oC (sprężarki spiralne). To ułatwia Nam chłodzenie elementów mechanicznych, a co za tym idzie dochłodzenie uzwojenia silnika elektrycznego. Zapoznaj się z aktualnymi wykresami, co z pewnością ułatwi Ci się poruszanie w chłodnictwie i klimatyzacji…
 • Skraplacze freonowe. Dostęp do wymienników ciepła w odmianie lamelowej (standardowej) i mikrokanałowej (aluminium) gwarantując zgodny z wytycznymi odbiór i wymianę ciepła. Odporne na warunki atmosferyczne wymienniki z zakresu od 0,8 kW do nawet +1000 kW (połączenie modułowe). Wysoka dostępność łącząca darmowe wsparcie na etapie wyboru technologii chłodzenia, a także wymiany ciepła. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj darmową wycenę. 
 • Zawory rozprężne o stałym/zmiennym wydatku. Współpraca z dużą ilością dostawców i operatorów przekłada się na szeroką możliwość działania. Dostęp do elektronicznych, jak również termostatycznych zaworów rozprężnych gwarantując stałą temp. parowania, a nawet przegrzania przekładając się na stabilność działania sprężarek chłodniczych. Proste w obsłudze i działaniu elementy, które zadbają o Twoje bezpieczeństwo w każdej chwili. Standardowe układu zaopatrzone w system kapilarny? Dla Nas nie stanowi to problemu. Dowiedź się jak Nas oddział Serwisowy może Ci pomóc!
 • Filtry/osuszacze po stronie freonowej. Filtry freonowe wykonane z miedzi, których celem jest czystość układu oraz ochrona zaworów rozprężnych lub bezpośrednio systemu kapilarnego. Trwałe i proste w wymianie części o dużej dokładności, które to przełożą się na czystość układu. Usuwając zabrudzenia, bądź niepożądaną wilgoć.

Naprawa osuszacza Kaeser TB19

Wykonane czynności w osuszaczu sprężonego powietrza Kaeser TB19:

 1. Wymiana uszkodzonej sprężarki chłodniczej. Ze względu na słabe, a także nietrwałe połączenie elektryczne uzwojenie silnika zostało trwale uszkodzone. Zbyt wysoka temp. korpusu, jak również wysokie drgania przyczyniły się do uszkodzenia całego układu. 
 2. Wymiana filtra/osuszacza na filtr z funkcją odkwaszania. Zważywszy na uszkodzenie sprężarki chłodniczej po stronie elektrycznej układ freonowy jest kwaśny. Wskutek uszkodzenia elektrycznego zalecanym, a nawet wymaganym jest zaopatrzenie układ w filtr z funkcją odkwaszania. 
 3. Próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Celem tego działania jest weryfikacja szczelności układu freonowego zmniejszając bilans CO2. Weryfikacja szczelności pod ciśnieniem nominalnym wynoszącym 12 BAR stanowi podstawę efektywnego działania. Jednocześnie podkreślić trzeba, że układ może działać zgodnie z wytycznymi uzyskując nominalne wartości.
 4. Próżnia układu freonowego. W celu usunięcia zanieczyszczeń, a także wilgoci koniecznym jest próżnia systemu freonowego. 
 5. Uzupełnienie układu nowym czynnikiem chłodniczym. W celu osiągnięcia stałych wartości przegrzania i dochłodzenia wymaganym jest uzupełnienie urządzenia nowym, jak również czystym czynnikiem chłodniczych. Ilość zgodna z wytycznymi Kaeser. 
 6. Finalna kontrola urządzenia. Szczegółowe pomiary po stronie elektronicznych i freonowej uwzględniając m.in. wartości natężenia, przegrzania oraz dochłodzenia. Kontrola elementów takich jak; sprężarka chłodnicza, zawór wydajnościowy, a nawet zawór rozprężny. Ocena działania zaworu elektromagnetycznego kondensacji. 

Serwis i naprawa osuszacza sprężonego powietrza Kaeser TB19 | ChillerTech – Doraźne wsparcie w zakresie chłodzenia