Serwis chiller Trane RTHD C2

4.9/5 - (76 votes)

Serwis chiller Trane RTHD C2

ChillerTech wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy została wezwana do usunięcia awarii w agregacie wody lodowej marki Trane RTHD C2. Firma ChillerTech to firma pełniąca usługi serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym znanej marki Trane. 

Zostaliśmy poproszeni o między innymi:

  1. Usunięcie nieszczelności znajdującej się na zaworze trójdrogowym, a także przestrzelenie zaworów bezpieczeństwa na wysokim ciśnieniu chiller Trane RTHD C2.
  2. Wykonaniu próby szczelności przy wykorzystaniu Azotu technicznego. Test próby 12h. 
  3. Odzyskanie, jak również przeważenie czynnika chłodniczego znajdującego się wewnątrz instalacji freonowej urządzenia. Naszym zadaniem także było uzupełnienie ilości freonu do stanu 217 kg czynnika chłodniczego R134a (zgodnie z tabliczką znamionową)

Niestety w urządzeniu należało wykonać więcej czynności. Nasz Serwis stwierdził po przyjeździe:Serwis chiller Trane RTHD C2

  • Agregat wody lodowej Trane RTHD C2 ma nieszczelność na spawie zbiornika urządzenia. Ucieka tam freon, jak również olej co sygnalizuje tłusta plama.
  • Wyciek znajdujący się na spawie pod odolejaczem
  • Nieszczelność na zaworze trójdrogowym, być może są uszkodzone także same zawory bezpieczeństwa
  • Wyciek mieszczący się na zaworze spustowym oleju
  • Dostrzegliśmy również wyciek- nieszczelność na wziernikach

Ponadto sama elektronika wskazuje Nam że w układzie znajduje się mokry olej, a co za tym idzie na pewno i freon. Klient nie zgodził się na wykonanie czynności naprawczych w agregacie wody lodowej co przyczyniło się do tego że zrezygnowaliśmy z wykonania usługi naprawy. Ubytek czynnika znajdującego się wewnątrz czyli 217 kg wiąże się w poważnymi problemami z Ochroną Środowiska.

Serwis chiller Trane RTHD C2 | ChillerTech

Serwis agregatu wody lodowej Trane RTHD C2 | ChillerTech