Serwis wentylacji

5/5 - (8 votes)

Serwis wentylacji

Serwis ChillerTech poszerzył swój zakres usług o kompleksowy serwis central wentylacyjnych.
Zalecany przez Nas okresowy przegląd i serwis systemów wentylacyjnych, nie tylko jest podyktowany ustawą i prawem budowlanym lecz również naszą troską o zapewnienie sprawnego, bezawaryjnego, a przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania centrali. Różnego rodzaju zanieczyszczenia a także drobnoustroje i grzyby, które mogą gromadzić się w instalacji są zagrożeniem dla zdrowia pracowników. Ponadto brak należytej profilaktyki może prowadzić do uszkodzenia podzespołów, a także wpływać na zwiększenie kosztów związanych z eksploatacją urządzeń. Podwyższony pobór energii elektrycznej, czy też problemy z utrzymaniem należytej temperatury, to tylko niektóre mankamenty związane z zaniechaniem regularnego serwisu.

W związku z powyższym regularnej kontroli powinno się poddawać takie obiekty jakSerwis wentylacji

-Hale produkcyjne,
-Biura,
-Lokale usługowe,
-Galerie,
-Szpitale,
-Uczelnie,
-Hale sportowe,
-Baseny,
-Urzędy,
-Domy mieszkalne.

Zakres prac konserwacyjnych najczęściej obejmuje:Serwis wentylacji

-Inspekcję przewodów wentylacyjnych za pomocą kamery
-Ocenę prawidłowej przepustowości kanałów,
-Zbadanie całego układu nawiewów pod kątem ewentualnych uszkodzeń,
-Mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń,
-Dezynfekcję z zastosowaniem środków chemicznych,
-Odgrzybianie,
-Ponowną kontrolę po zakończeniu wszystkich zabiegów serwisowych.

Wykorzystujemy następujące sposoby czyszczenia instalacji wentylacyjnych:

1.Za pomocą sprężonego powietrza – skuteczna przy usuwaniu lekkiego zabrudzenia.
 2.Czyszczenie na sucho – bardzo dobry sposób, dający świetne efekty z uwagi na zastosowanie szczotkowani. Dzięki temu można pozbyć sie najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.
 3.Odciąg przy użyciu odkurzacza przemysłowego – duża skuteczność tej metody może być tylko wtedy zagwarantowana jeśli nie mamy ograniczonego dostępu do wnętrza szybów.
 4.Czyszczenie na mokro – metoda wykorzystywana w przypadku gdy mamy do czynienia z zabrudzeniami np. smarem przemysłowym i gdy konwencjonalne sposoby nie przynoszą żądanego efektu. Usuwanie zabrudzeń polega najpierw na zaaplikowaniu pary lub specjalnego środka chemicznego. Po tym zabiegu przechodzimy do mechanicznego pozbycia się resztek zanieczyszczeń.
 5.Dezynfekcja – stosujemy ją na końcu całego procesu czyszczenia i ma na celu wyeliminowanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Zwieńczeniem całego procesu konserwacji jest ponowna inspekcja w celu zweryfikowania wykonanych zabiegów serwisowych. W sytuacji gdy mamy do czynienia z niezadawalającym efektem, powtórnie czyścimy te miejsca, które tego wymagają.

Firma ChillerTech serdecznie Państwa zaprasza do współpracy w zakresie serwisu systemów wentylacji. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Serwis i naprawa wentylacji