Instalacja wody lodowej

Instalacja wody lodowej- Węże, kształtki i przyłącza

Instalacja wody lodowej węże kształtki przyłącza zapewniające właściwe i bez awaryjne funkcjonowanie chillera. ChillerTech– projektujemy, budujemy i modernizujemy instalacje wody lodowej inaczej systemy chłodzenia maszyn i urządzeń. Budujemy dowolne systemy chłodzenia.  Posiadamy chillery, oraz dry coolery dowolnej mocy chłodniczej, a także producenta. Począwszy od tych których wydajność chłodnicza rozpoczyna się od 2 kW aż po systemy do 1500 kW puki co:

W małych i niewielkich układach chłodzenia maszyn niejednokrotnie z systemów sztywnych i twardych rur musimy podać schłodzone medium do maszyny, form itd… poprzez elastyczne węże. W tym celu zazwyczaj wykorzystujemy różnego rodzaju przejściówki jednak zawsze staramy się dobrać te najbardziej odporne na korozje czyli mosiądz, nierdzewka, plastik. Producenci zazwyczaj wykonują je w wymiarach calowych więc bardzo rzadko zdarza się że coś nie pasuje i należy dokonywać przeróbki. Same połączenia uszczelniamy za pomocą wzmocnionych opasek, kleju i bardzo często wzmacnianą nicią z dodatkiem silikonu.

instalacja wody lodowej

Długość węży, mocowanie połączenia – instalacja wody lodowej

Nie jest ważna odległość od punktu wpięcia się w instalacje wody lodowej do urządzenia. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Zawsze rozpoczynamy i kończymy elastyczną intestacje zaworami odcinającymi. Wąż może się przetrzeć, pęknąć lub można go w sposób mechaniczny uszkodzić, a wtedy musimy mieć możliwość jak najszybszego zatamowania wycieku.

  1. Połączenie instalacja wody lodowej wąż na odcinku do 30 cm musi zostać wzmocniona – mieliśmy przypadki wyrwania – zaworów, przejściówek a nawet zaworów.
  2. Możliwie najlepiej zabezpieczamy sam wąż okładając go w korytach, mocując na drabinkach elektrycznych, chowając pod maskownice.
  3. Nie zaginamy węży – materiał z czasem się zamknie lub pęknie w miejscu zagięcia.
  4. Nigdy nie montujemy filtrów, zaworów odpowietrzających na elastycznych wężach.
  5. Nie stosujemy węży ogrodowych:

Filtry odpowietrzniki czujniki przepływu czy ciśnienia

Z doświadczenia wszystkie te elementy ukrywamy w samym chillerze lub bezpośrednio przy maszynie. Jeden filtr w instalacji wody lodowej wystarczy natomiast czujnik ciśnienia lub przepływu warto, zastosować bezpośrednio w jego otoczeniu oczywiście instalujemy je w odpowiednim kierunku i odpowiedniej rurce. Uwaga powinno się instalować czujniki temperatury na rurkach plastikowych i gumowych te tworzywa kiepsko przewodzą ciepło.

Izolacja termiczna instalacji wody lodowej

Nasz serwis zawsze izoluje instalacje wody lodowej zwłaszcza tam, gdzie parametr jest niski. Bez izolacji rury, węże, kształtki itd… się roszą. W konsekwencji pod nimi zalegają kałuże wody, a wtedy trudno stwierdzić czy jest to wyciek z nieszczelnej instalacji wody lodowej czy jest to po prostu kałuża skroplin.

ChillerTech projektuje, buduje i uruchamia wszystkie instalacje w sposób przemyślany. Nasze doświadczenie i zdobyta wiedza pozwalają nam unikać błędy i gwarantują długą i bezawaryjną pracę systemu.

Instalacja wody lodowej ChillerTech Wiktor Aptacy

Komentarze

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna. :/