Woda lodowa

Woda lodowa to określenie medium w postaci cieczy stosowanego w przemyśle do chłodzenia procesów chemicznych często chłodzenia maszyn czy urządzeń, a także w klimatyzacji. Nie bardzo wiemy skąd pojęcie lodowa. Bardzo rzadko żądana temperatura w układach chłodzenia maszyn i urządzeń jest niższa od + 2 stopnie Celsjusza. Zazwyczaj waha się w przedziale + 5 – + 12 stopni. Co innego w procesach chemicznych i w lodowiskach gdzie rzeczywiście schodzimy z temperaturą około – 24 stopnie Celsjusza. 

Zapewnienie odpowiedniej temperatury wody lodowej, oraz zapewnienie wystarczającego zapasu energii chłodniczej to wynik dobrze dobranych urządzeń. Odpowiednia instalacja rozprowadzenia chłodu z uwzględnieniem dobranych i wystarczających przepływów.

woda lodowa | ChillerTech Wiktor Aptacy

ChillerTech Wiktor Aptacy – woda lodowa

Nasza Firma działa w branży chłodnictwa i klimatyzacji od 2004 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie, wiedza wynikająca również z szeregu szkoleń i dużej ilości zleceń. Oprócz naprawy czy serwisu agregatów wody lodowej projektujemy, budujemy i instalujemy małe, duże i przemysłowe systemy chłodu technologicznego.

Agregat wody lodowej

Modernizujemy i rozbudowujemy chillery, oraz systemy wody lodowej pod indywidualne potrzeby naszych klientów. Jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie dostarczyć nowe czy też używane agregaty wody lodowej dowolnej wydajności chłodniczej, a także dowolnego producenta. Oferujemy Chillery chłodzone wodą czy powietrzem, agregaty chłodzące różne ciecze – wodę, olej, mleczko chłodnicze, glikol, mleko, piwo itd… Dajemy możliwość wymiany chillera, który nie spełnia Państwa oczekiwań na Nasz większy, mniejszy, do innego przeznaczenia. Wypożyczamy nasze chillery na czas remontu, chwilowe zapotrzebowanie w chłód, próby przemysłowe, okresowy wynajem wytwornic wody lodowej na lodowiska. Zapewniamy serwis i opiekę techniczną dla naszych klientów z terenu całej POLSKI.

Instalacja wody lodowej

Izolowanie systemów wody lodowej

Na życzenie klienta by nie stracić gwarancji wszystkie nasze agregaty wody lodowej podpinamy do istniejącej instalacji wody lodowej, zapewniając urządzeniu odpowiedni przepływ, zabezpieczając urządzenie np. flow switch – em. Bardzo często towarzyszą tej usłudze drobne przeróbki, a czasami nawet wymiana starej, nie wydajnej lub uszkodzonej linii. Projektujemy, budujemy i modernizujemy instalacje wody lodowej na odpowiednio dobranych rurkach i kształtkach z tworzywa sztucznego PVC-u. Instalacja ta zapewnia odpowiedni przepływ jest odporna na skoki temperatur i nie koroduje, dzięki czemu jej żywotność to około 10 lat. Nasze systemy są izolowane elastyczną izolacją kauczukową najwyższej jakości, która ma za zadanie zapobiec utracie temperatury wychodzącej z chillera, a także skropliną z rur przy niskim parametrze nastawy.

Dry cooler

W POLSKIM klimacie mamy większość roku chłodną, dzięki czemu możemy znacznie ograniczyć pracę chillera wraz z naczyniem w zbiorczym – magazynem chłodu. W skali roku mogą być to naprawdę znaczne kwoty. ChillerTech sprzedaje i instaluje dry cooler  z gwarancją rozruchową bądź przedłużonym okresem gwarancji w przypadku wykonywania serwisu przez Nasz SERWIS.