Wymiennik ciepła WTK 241 kW

5/5 - (3 votes)

Wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy WTK model DCE243 CSE/RI10 241 kW | ChillerTech

Podzespoły chłodnicze wiodących marek w niskiej cenie! W swej ofercie posiadamy wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy o mocy 241 kW wiodącej marki. Wymiennik ciepła oferowany przez Naszą Firmę to model DCE243 CSE/RI10 producenta WTK. Wymienniki ciepła tego typu cechują się innowacyjną budową, a także dużą efektywnością. Podzespół, którym jest właśnie wymiennik ciepła WTK 241 kW został zdemontowany przez Nasz Serwis z agregatu wody lodowej ClimaVeneta. Chiller był regularnie konserwowany, lecz zapotrzebowanie Klienta w chłód było o wiele wyższe niż chiller ClimaVeneta. Zapewniliśmy Naszemu Klientowi fachowe doradztwo, jak również odpowiedni dobór urządzenia chłodniczego spełniającego wszelkiego rodzaju wymagania. Odkupiliśmy chiller od Klienta, co znacznie zmniejszyło koszt zakupu nowego urządzenia od Naszej Firmy.

Czynności konserwacyjne wykonane w wymienniku ciepła WTK 241 kW

  1. Pierwszą czynnością był demontaż wymiennika ciepła (parownika), który osadzony był w chiller ClimaVeneta. Agregat wody lodowej został przetransportowany do Naszego Serwisu w celu profesjonalnego demontażu podzespołów chłodniczych. 
  2. Wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy WTK o mocy 241 kW został w pełni zamknięty. (wyjście, jak również wejście zostało zaspawane)
  3. Poddaliśmy wymiennik WTK próbie szczelności. Ta czynność odgrywa znaczącą rolę w serwisie każdego wymiennika ciepła. W przypadku wymienników ciepła typu woda-woda nie jest to poważny problem, bądź w wymiennikach tego typu czyli woda-freon może to prowadzić do wielu konsekwencji. Nie pozwól sobie na to! Nasza Firma pełni profesjonalne usługi dotyczące serwisu, naprawy i czyszczenia wymienników ciepła różnego rodzaju, a także mocy chłodniczej. Wymiennik ciepła w pełni szczelny. Czas próby: 48h
  4. Dokładnie umyliśmy, jak również wyczyściliśmy wymiennik ciepła zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W celu usunięcia zalegających wewnątrz zanieczyszczeń wymiennik podłączyliśmy do specjalnie zaprojektowanej przez Nas myjki. Natomiast na zewnątrz wymiennik został wyczyszczony myjką wysokociśnieniową i wodą o temp. 70 °C. Wymiennik ciepła WTK jest w idealnym stanie zarówno technicznym, jak i wizualnym.
  5. Ostatnim krokiem było wykonanie próżni instalacji freonowej w celu usunięcia zalegającej być może wilgoci, jak również innych zanieczyszczeń. Układy freonowe bardzo nie lubią, gdy w instalacji freonowej znajduje się wilgoć, dlatego m.in. tak ważna jest regularna wymiana filtrów znajdujących się po stronie freonowej. Skontaktuj się z Nami i umów się na wizytę serwisową!

Dane techniczne wymiennika ciepła WTK 241 kWWymiennik ciepła WTK 241 kW

  • Marka: WTK– podzespoły takie jak wymienniki ciepła od tego producenta cechują się dużą wydajnością i wysoką wytrzymałością. Wybierając parownik-wymiennik ciepła WTK 241 kW masz pewność najwyższej jakości budowy. Wymienniki ciepła typu płaszczowo-rurowe są to jedne z najlepszych wymienników jakie znajdują się na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. W ponad 85% chillerów jako parownik wykorzystuje się właśnie wymienniki ciepła typu płaszczowo-rurowe.
  • Moc chłodnicza wymiennika: 241 kW
  • Przepływ medium: 41,4 m3/h
  • Krótce połączeniowe po stronie freonu: 2 x 1 3/8 i 2 x 2 1/8
  • Krótce połączeniowe po stronie wodnej 114,3 mm / łączenie rowkowe rur stalowych

Poznaj ChillerTech! Firma ChillerTech to marka z długoletnim doświadczeniem pełniąca usługi na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Naszym Klientom zapewniamy innowacyjne i wydajne urządzenia chłodnicze, jak również systemy chłodzenia. W oparciu o prawie 20 letnie doświadczenie świadczymy usługi profesjonalnego doboru, fachowej sprzedaży, jak również najwyższej jakości montażu agregatów wody lodowej. ChillerTech wyznacza trendy! Wybierając urządzenia, maszyny, jak również podzespoły od Naszej Firmy masz pewność szybkiego zwrotu inwestycji, a także zminimalizowanych kosztów eksploatacji. 

Wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy WTK 241 kW | ChillerTech- Wybierz liderów!