Systemy wody lodowej

5/5 - (6 votes)

Systemy wody lodowej | ChillerTech

Nasza Firma specjalizuje się w usługach projektu, budowy i modernizacji systemów, a także instalacji wody lodowej. ChillerTech to firma prężnie rozwijająca się na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Wykorzystując coraz to nowocześniejsze systemy chłodzenia różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Systemy, a także instalacje oparte o wodę lodową są alternatywą dla tradycyjnych systemów opartych na freonowych. Wykorzystując glikol rozcieńczony w odpowiedniej proporcji z wodą pozwala Nam zapewnić żądany parametr medium chłodzącego.

Projekt systemów wody lodowej

Znaczącą rolę w całej inwestycji odgrywa odpowiednio zaprojektowany system chłodzenia. Błędy już na początku samego projektu mogą wiązać się z późniejszymi przeróbkami, bądź co gorsza problemami. Profesjonalne usługi projektu systemów wody lodowej. ChillerTech pełni usługi profesjonalnego projektu systemów, a także instalacji wody lodowej. Zapewniamy Naszym Klientom odpowiedni przepływ, a także ciśnienie medium chłodzącego.

W Naszym projekcie znajdą Państwo m.in.:

  1. Odpowiednio dobrane urządzenie chłodnicze, które zapewni Nam odpowiedni parametr. Odpowiednio dobrana moc urządzenia chłodniczego zminimalizuje koszty inwestycji, jak również późniejsze koszty eksploatacyjne. 
  2. Właściwe pompy wody, których zadaniem będzie zapewnienie odpowiedniego przepływu, jak również ciśnienia roboczego. Dość często informację na temat żądanego przepływu oraz ciśnienia znajdują się na tabliczce znamionowej lub w specyfikacji urządzenia, bądź maszyny.
  3. Odpowiednio dobrany rodzaj rur: PVC-u, stal nierdzewna, stal węglowa itd. Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową najczęściej budowane są na rurach stalowych, a także z tworzywa sztucznego PVC-u. Są to najczęściej spotykane tworzywa, które posiadają swoje zalety i wady. Czytaj więcej na temat odpowiedniego doboru tworzywa rur.
  4. Średnice, jak również rozplanowanie instalacji wody lodowej. Posiadając informację na temat maszyn lub urządzeń jesteśmy w stanie zapewnić Naszym Klientom odpowiedni przepływ i ciśnienie. Dobór średnic rur, jak również rozplanowanie całej instalacji chłodzenia. W przypadku gdy instalacja jest rozbudowa musimy mieć świadomość że przypływ, a także ciśnienie należy zwiększyć z racji na straty ciśnień np. na załamaniach (kolana 90 stopni) itd.

Budowa systemów wody lodowejSystemy wody lodowej

ChillerTech to firma pełniąca profesjonalne usługi budowy i modernizacji wszelkiego rodzaju systemów, a także instalacji wody lodowej zapewniając przy tym odpowiedni przepływ, ciśnienie oraz parametr. Budowa jest równie ważnym elementem jak sam projekt. Budowa instalacji i systemów wody lodowej wymaga również wiedzy oraz doświadczenie które posiada ChillerTech. 

Co wyróżnia systemy chłodzenia od ChillerTech:

  1. Estetyka. Kładziemy bardzo duży nacisk na estetykę Naszym systemów i instalacji chłodzenia. 
  2. Profesjonalizm. Obsługa ChillerTech w pełni profesjonalnie podchodzi do każdej sprawy. 
  3. Odpowiednio dobrane narzędzia. Profesjonalne, jak i odpowiednio dobrane narzędzia pozwalają Nam w pełni profesjonalnie wykonać wszelkiego rodzaju czynności naprawcze, bądź montażowe. 
  4. Szybki montaż. Z racji na korzystanie z jak najlepszych narzędzi, jak również duży personel pozwala to w jak najkrótszy czasie zbudować choćby przemysłową instalację chłodzenia. 
  5. Wysokiej jakości materiały. Instalacje oraz podzespoły kontrolno-pomiarowe flagowych procentów. Naszym zadaniem jest dostarczenie Naszym Klientom bezawaryjnego i wydajnego systemu wody lodowej.

Agregat wody lodowejSystemy wody lodowej- chillery

Agregaty wody lodowej potocznie nazywane chillerami, to urządzenia, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury. Najczęściej wykorzystywanym medium chłodzącym jest roztwór glikolu z wodą w odpowiedniej proporcji. Chillery pozwalają zapewnić Naszym Klientom odpowiedni parametr do ściśle określonych wymagań. Agregaty wody lodowej znajdują zastosowanie m.in. w klimatyzacji i instalacjach przemysłowych. To ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury żądanej. Chillery stanowią popularną alternatywę dla tradycyjnych systemów freonowych. ChillerTech pełni usługi skupu, regeneracji, sprzedaży, jak również wynajmu agregatów wody lodowej o ściśle określonych parametrach. Jesteśmy w stanie dostarczyć chillery dowolnej mocy chłodniczej, marki oraz typu. Dysponujemy agregatami wody lodowej znanych i cenionych marek takich jak: Trane, York, Carrier, Airwell, Chigo, Blue Box itd.

Dry cooler- Free cooling

Coraz częściej wykorzystywane są dry coolery zapewniające odpowiedni parametr. Dry coolery to urządzenia w których nie znajdują się żadne podzespoły chłodnicze takie jak: sprężarka, zawór rozprężny itd. Zasada działania dry coolerów opiera się na pracy wentylatorów, które wychładzają ciesz która przechodzi przez rurki dry coolera. W przypadku gdy temperatura na zewnątrz jest niższa o 5°C niż temperatura żądana za chłodzenie odpowiada dry cooler. Tego typu rozwiązania wiążą się z zmniejszoną ilością roboczo-godzin chillera, która przyczynia się do zmniejszenia ryzyka awarii. Dry coolery również pobierają znacząco mniej prądu z racji na to że pracę wykonują jedynie wentylatory. Czytaj więcej na temat Free cooling- dry cooler

Serwis systemów i instalacji wody lodowej

ChillerTech oferuje również różnego rodzaju serwis systemów wody lodowej oraz urządzeń chłodniczych. Odpowiednio dobrany i regularny serwis pozwoli Nam na wydajną pracę Naszym urządzeń. Oferujemy Naszym Klientom serwis, naprawę, modernizację oraz wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne i okresowe. Brak wykonywania regularnych czynności serwisowych może wiązać się z powstaniem różnego rodzaju awarii lub uszkodzeń które zazwyczaj są kosztowne. Wybierz ChillerTech i ciesz się pracą Swoich urządzeń. Systemy wody lodowej

Systemy wody lodowej | ChillerTech- Niezawodne systemy chłodzenia