Serwis chiller Carrier 30RB0262
Spis treści:
Serwis chiller Carrier 30RB0262 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej
Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w każdej chwili! Starając się sprostać teraźniejszym wyzwaniom, a co ważne przyszłym problemom Naszym głównym priorytetem jest najwyższa jakość. Oprzyrządowanie, których zakres pomiaru umożliwia Nam szczegółową, a co za tym idzie rzetelną analizę. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż coraz to szersze działanie pozwala Nam na optymalizację układów chłodzenia pod kątem ich zużycia. Perfekcja, która wyróżnia Nas na tle konkurencji przekłada się na znaczenie firmy ChillerTech wśród branży HVAC/R. Zadzwoń do Nas i otrzymaj wycenę!
Bliska współpraca z Klientem otwiera przed Nami nowe możliwości! Fachowe wsparcie, które umożliwi Ci funkcjonowanie na najwyższym poziomie niezależnie od warunków atmosferycznych czy, też obciążenia cieplnego. Doraźne przeglądy techniczne, jak również okresowe agregatów wody lodowej z zakresu wydajności od 1 kW, aż po 1,2 WM. Stała opieka, która w bezpośredni sposób wpłynie na zmniejszenie rachunków za prąd oraz możliwość awarii układu chłodzenia. Armatura kontrolno-pomiarowa, której funkcjonowanie jest niezaprzeczalnie wyjątkowe, a zakres zdumiewający. Komponenty do urządzeń wiodących producentów w zasięgu Twojej ręki, a dostępność natychmiastowa. Poznaj Nasze możliwości.
Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej na terenie całej Polski. Coraz to szersze działanie pozwala Nam na zadowolenie Klientów oraz przystępną cenę diagnostyki w odniesieniu do konkurencji. Co istotne chęć pozyskiwania nowych Nabywców daje możliwość stosunku jakość=cena. Szczegółowa analiza, która w przypadku czynników chłodniczych umożliwia weryfikację pod kątem kwasowości czy też składu. Natomiast w odniesieniu do oleju sprężarkowego pozwala to na testy pod kątem właściwości smarnych, czy też jego struktury. Optymalizacja i doradztwo z zakresu systemów chłodzenia. Napisz do Nas!
Serwis chiller Carrier 30RB0262
Agregaty wody lodowej to urządzenia, które niezaprzeczalnie zrewolucjonizowały rynek chłodnictwa i klimatyzacji. Kompaktowa budowa w połączeniu z wysokiej jakości komponentami umożliwia Nam oszałamiająco szeroki zakres pracy, który waha się już od -23 oC, aż po +45 oC. Jednocześnie łatwo dostępne medium chłodzące o wysokim współczynniku przenikalności cieplnej pozwala na wręcz natychmiastowy rezultat w postaci żądanej temperatury. Ważnym podkreślenia jest zarówno eksploatacja owych urządzeń, która w porównaniu z tradycyjnymi układami jest o blisko 45% tańsza w skali roku.
Główną funkcją tych urządzeń jest utrzymanie stałej temperatury medium chłodzącego, którym może być choćby i woda, bądź też glikol. Oddziałując bezpośrednio na wymiennik ciepła, który w zależności od procesu jest skraplaczem lub parownikiem jesteśmy w stanie w płynny sposób regulować temperaturą medium. Nie wykluczonym jest jednak znaczenie samego freonu, który bagatela ma niezmiernie wysoki wpływ na funkcjonowanie układu oraz możliwości urządzenia. Dowiedz się więcej…
Wróćmy natomiast do tematu przewodniego dzisiejszego artykułu.
W ostatnim czasie głównym zadaniem Naszej Firmy był kompleksowy serwis urządzenia chłodniczego, a mianowicie chiller Carrier 30RB0262-B0173-PEE– o wydajności chłodniczej 270 kW w parametrze 12/7 oC przy temp. na zewnętrz 35 oC. Przeznaczeniem urządzenia jest natomiast chłodzenie procesu pasteryzacji, w której temperatura sięga blisko 75oC, a nawet 90 oC. Następująco działając na wymiennik ciepła typu woda/woda jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie temperatury na poziomie +5 oC. Poprzez automatykę kontrolno-pomiarową jesteśmy w stanie zminimalizować krzywą temperatur, która jest bardzo nie korzystna w odniesieniu do tego procesu. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj darmową wycenę!
Przegląd techniczny chiller Carrier 30RB-0262
W skład przeglądu wchodziły takie czynności jak:
- Wizualna kontrola stanu urządzenia. Głównym zadaniem tej czynności jak wszyscy wiemy jest wizualna kontrola układu chłodzenia, w tym też i urządzenia. W poszukiwaniu braków, bądź co gorsza uszkodzeń czy też miejsc podatnych na uszkodzenie wszelkiego rodzaju informację zostanie umieszczane w protokole. Samo urządzenie znajduje się w dość dobrym stanie wizualnym, natomiast dostrzegamy wiele braków.
- Pomiary ciśnień statycznych, jak i dynamicznych czynnika chłodniczego. Szczegółowe pomiary po stronie freonowej, które umożliwiły Nam ocenę układu jasno i wyraźnie wskazały, iż w przypadku obu obiegów mamy do czynienia z utratą czynnika chłodniczego.
- Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Sterownik, jak i sam system sterowania działa niepoprawnie. Błędne wskazania oraz błędy, które się wykluczają uniemożliwiają Obsłudze pracę na stałym poziomie.
- Kontrola elementów roboczych. Za pomocą aparatury kontrolno-pomiarowej przystąpiliśmy do wykonania pomiarów elementów takich jak sprężarki chłodnicze czy też wentylatory skraplacza. Sprężarka chłodnicza nr.1 sekcji B spalona uniemożliwiając Nam ocenę całego układu. Pomiary sprężarek chłodniczych sekcji A w normie. Wentylatory skraplacza pracuje równie dobrze, jak i wydajnie pomimo braku falownika.
- Ocena efektywności układu chłodzenia. Ze względu na zbyt małą ilość czynnika chłodniczego, a co gorsza uszkodzoną sprężarkę sekcji B nie jesteśmy w stanie w pełni rzetelnie ocenić efektywności układu. Mimo to samo urządzenia w momencie dość niskiej temp. na zewnątrz funkcjonuje zadowalająco.
- Weryfikacja stanu i ilości oleju sprężarkowego. Mając do czynienia ze sprężarkami typu scroll należy zwracać uwagę na samą ilość oleju, który umożliwia Nam odpowiednie smarowanie. Jednocześnie pozwalając na stały poziom sprężania, który jest kluczowym elementem. W przypadku obu obiegów chłodzenia należytym byłby całkowity odzysk i utylizacja oleju sprężarkowego, a następnie ponowne uzupełnienie nowym olejem.
Naprawa chiller Carrier 30RB0262
Po wykonaniu powyższych czynności oraz pełnej diagnostyce urządzenia stwierdziliśmy m.in.:
- Nieszczelność po stronie freonowej. Efektywność układu chłodniczego przy dość niskiej temperaturze jest unormowana. Sytuacja wygląda nieco odmiennie w przypadku, gdy temp. na zewnątrz jest nieco wyższa uniemożliwiając Obsłudze pracę, a tym samym funkcjonowanie na stałym poziomie. Ubytek czynnika chłodniczego następuje co gorsza w obydwu układach chłodzenia. Zalecana jak najszybsza próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego.
- Uszkodzona sprężarka chłodnicza SH300A. Po wykonaniu szczegółowych pomiarów uszkodzenie wynikało najprawdopodobniej z powodu przepięcia, bądź też przepięć elektrycznych w dość krótkim c zasie. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż mamy styczność tu z uszkodzeniem uzwojenia silnika co mogło przyczynić się co gorsza do zakwaszenia układu freonowego. Zalecana analiza spektrochemiczna oleju sprężarkowego i czynnika chłodniczego.
- Uszkodzona automatyka sterująca. Naprawa, bądź też kalibracja automatyki kontrolno-pomiarowej, która uniemożliwia Nam prawidłową pracę układu.
- Zminimalizowana ilość oleju sprężarkowego. W przypadku obu obiegów mamy styczność z brakiem oleju. Z tego też względu najlepszym rozwiązaniem byłby całkowity odzysk i utylizacja starego oleju, a następie napełnienie do stanu faktycznego sprężarek nowym i czystym olejem.